Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőm nem érti meg,...

A nagyszülőm nem érti meg, hogy miért unom a mindennapi videóhívásait. Hogyan csökkentsem le? Nincsenek jó kifogásaim. 20 vagyok.

Figyelt kérdés

Fél éve hív minden egyes nap. Nem túlzás, nem hazugság. Ha meg ezt nem hiszi el valaki, ne olvasson tovább.

Azt utáltam a legjobban, amikor munka után hívott fel rögtön, de a munkai stressz miatt bunkó módon leállítottam, hogy MAX este hívjon fel. Azelőtt volt, hogy napi 2-3x hívott fel.

Ha nem veszem fel a telefont, akkor azt hiszi, hogy valaki megerőszakolt vagy titokban pasizok, hiába tudja, hogy alig mozdulok ki az utcára.

Ma pedig szerintem sajnos a legflegmásabb módon igyekeztem lerázni magamról és most nagy a bűntudat bennem. Biztosan most ki is beszél a hátam mögött a fiával.

Milliószor próbáltam rávezetni arra, hogy max heti 3-4 hívás is elég lenne. Jöttek olyan szövegek, hogy: “jogom van mindennap látom téged, én neveltelek fel”…

Ma úgy köszönt el, hogy ég veled, de 2 nap múlva újra kezdődik minden. Rövid szavakkal válaszolok (amúgy sem vagyok jó “small talk”-okban), és nem gondol bele a helyzetembe. Jön a durci és azután a napi kontroll videóhívások. Valaki értsen meg legalább:( Nagyon nagyon fárasztó és unalmas. Nincs izgalmas életem, amiről naponta kell dumálnom.



2021. dec. 4. 16:36
1 2
 1/15 Alain Delon ***** válasza:
53%
Letiltási opció nincs?
2021. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
Nekik ez még biztos új hogy bármikor láthatnak meg beszélhetnek veled. Szerintem örülj neki hogy törődnek veled. Valószínűleg sok izgalom nincs nekik te meg ezt a kicsit is sajnálod tőlük...
2021. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Minden alkalommal amikor felhív, kérj tőle pénzt és nem fog hívogatni.
2021. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Unalmas egyéniség a nagyszülőd?
2021. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

"Nekik ez még biztos új hogy bármikor láthatnak meg beszélhetnek veled"


A nagyszülők már akkor bőven videó hívhattak, amikor a kérdező még olvasni sem tudott :D

2021. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Szervezz magadnak valami programot akkorra, amikor hívogatni szokott. Pl. konditerem, uszoda, és közben nem tudsz a telefonoddal foglalkozni.
2021. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszed fel. Leírtuk már az előző kérdéseidnél is
2021. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Beszéld meg vele, hogy pl. szerda este 20:00-21:00 között rászánsz hetente egy órát, akkor kereshet téged. És akkor te is ráhangolódsz és figyelsz. Vagy mondjuk két hetente-havonta egyszer.


De próbáld elmondani neki, hogy neked milyen igényeid vannak, és miért lenne neked fontos, hogy kevesebbszer hívjon. De próbáld meghallgatni az ő igényeit is, és elmondani neki, megértetni vele, hogy attól, mert nem hívod minden nap Skyke-on, még szereted őt.


Esetleg kérdezd meg, hogy más módon hogyan tudnád felé a szereteted kifejezni.


Próbáld végiggondolni, hogy miért zavarnak a pletykák, és a kibeszélések. És, hogy ez téged, vagy őt minősít inkább, hogy pletykál. Szerintem egyértelmű, hogy őt minősíti.


Fontos, hogy húzd meg az énhatáraidat, és azt tartasd is be vele is, illetve mindenkivel. Mert ez így az önbecsülésed nagyon meggyengíti.

2021. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Felveszed nem? Akkor te is benne vagy ebbe az ellenőrízgetésbe. Nem kell felvenni és kész. Megsértődik? Hát sértődjön. Van saját életed aztán azt gondol amit akar. De ha bamba vagy akkor viseld tovább.
2021. dec. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Átérzem, én velem a való életben csinálják ezt a nagyszüleim.

Minden nap legalább 1x le kell menni, és inni egy kvt, ha ezt visszautasítom, akkor azt hiszik beteg vagyok.

Ha egy nap nem megyek, akkor már másnap hívnak telefonon, ha nem érnek el, akkor mamám eljön hozzám és üvöltve veri az ablakot.

Néha vannak olyan elszólásaik hogy azért ellenőriznek annyit nehogy meg haljak.


Pár utcára lakunk egymástól, én pedig 26 éves vagyok.

2021. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!