Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyon gáz, hogy lekontráztam...

Nagyon gáz, hogy lekontráztam nagymamámat telefonálás közben?

Figyelt kérdés
Nagymamám 77 éves, de szellemileg, és fizikailag is jó karban van. Én 28 éves srác vagyok. Nem vagyok teljesen elégedett a munkámmal. Régebben nagyon jó bizalmi viszony volt köztem, és a nagymamám között. Bár idén rájöttem, hogy nem nagyon fogadja el, ha valamit változtatnék az életemen, mert félt a változásoktól, látja, hogy lelkileg törékeny ember vagyok. Ma telefonálás közben elkezdtem valamit mondani neki, hogy ilyen meg olyan problémám van a munkával, és a mondat közepén elkezdte mondani, hogy mit csináljak másképp, és nyomni le a torkomon az ellenérveit. Erre én megmondtam neki, hogy tiszteletlen velem szemben, hogy nem hallgat végig, és, hogy legyen szíves ne félbeszakítani. Utána jól elbeszélgettünk, és végighallgatta, amiket mondtam, és én is őt.

2021. dec. 4. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem gáz. Meghúztad a határaidat. És le a kalappal a nagyi előtt, hogy vette a lapot és nem sértődött meg. Tartsa is meg a jó szokását a jövőben is :)
2021. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem.Ami az ember szívén az a száján.
2021. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

"Bár idén rájöttem, hogy nem nagyon fogadja el, ha valamit változtatnék az életemen, mert félt a változásoktól, látja, hogy lelkileg törékeny ember vagyok."


Arra meg még nem jöttél rá, hogy a tudtod nélkül kontrollálja az egész életedet. :D

2021. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nemhogy nem gáz, hanem ez volt a megfelelő viselkedés. Mért szégyelled, ha normálisan reagálsz?
2021. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Tehát kioktattál egy majd nyolcvan évest, hogy nem tisztel, mindezt azért mert elkezdte mondani mit hogy csinálj? Erre mondom hogy a munkában, a főnökkel szemben legyen nagy a szád (az ilyenek szoktak a melóban bólogatni mint te, és töltik ki a frusztrációjukat olyanon aki nem tud védekezni), ne egy idős nénikével... Nem dicsőség amit tettél.
2021. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem a frusztrációját tölti ki, 5-ös, hanem visszautasítja a kioktatást. És mi az, hogy nem tud védekezni? 77 éves korban felszívódik az ember szája?

A kérdező a munkahelyén is kiáll magáért, és jól teszi.

2021. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Kioktatás? Az nem kioktatás hogy egy idős ember elmondja szerinte mit hogy kéne. Az viszont szánalmas hogy egy huszonéves férfi letorkollt egy idős nőt, majd kiírja a gyakorira- ugyanis vállveregetést vár, hogy hú de vagány, de jól csinálta. Erről szól ez a kérdés, semmi másról.


A nagyi nem a kutyája hogy helyre utasítsák mert a szavába mert vágni, és ő nem a gazda. ...

2021. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
A beleszólási jognak és a kornak nincs köze egymáshoz, 7-es! A tiszteletnek se! Viszont vénségére lehetne annyi intelligenciája a nagyinak, hogy kéretlenül nem szólunk bele egy felnőtt életébe. Szerencsére ő ezt legalább utólag, veled ellentétben, belátta.
2021. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz.
2021. dec. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!