Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális? Nálatok hogy zajlik ez?

Figyelt kérdés

Anya napi 3-5X beszél ez anyjával (ugye az én nagymamámmal) telefonon. Nincs is igazán témájuk, de kb 10 perc minden beszélgetés.

Természetesen én megértem, hogy nem lehet elhanyagolni őket (nem fiatalok már) , de ezt rettentő túlzásnak tartom.

Én attól tartok, hogy ha majd én elköltözök itthonről, akkor anya velem is ezt szeretné csinálni, amíg szerintem heti 1-2 telefon bőven elég.



2017. febr. 12. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem azért, de neked ehhez mi közöd? Te fizeted a telefont? Ha nem akarod, hogy téged hívogasson napi 5x, majd megmondod akkor.
2017. febr. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nagymamámmal élek, anyám elköltözött másik városba, én meg egy harmadik városba egyetemre járok. Mamámékhoz jobb a közlekedés ezért ott lakok.


Nálunk ez úgy megy hogy mamám egyfolytában szörnyülködik hogy anyám cserbenhagyta, otthagyta, elköltözött, nem telefonál, de véletlenül sem hívná fel. Amúgy pár naponta beszélnek, akkor félórát meg többet.

Egy időben albérletben laktam, akkor mamámék kitalálták, hogy nekem azért van rossz kedvem mert milyen rossz nekem ott egyedül.


Anyám? Vele meg akkor beszélek ha valami más miatt fel kell hívni. Akkor elbeszélgetünk oszt jóiccakát. :D


Tanulság? Nagy a szórás családon belül is. Attól függ hogy ki hogy éli meg. Anyám szerintem úgy hogy önállósodok, haladok előre, mamámék meg úgy hogy elhagyta őket. De ez az ismerősöknél is megfigyelhető, hogy az idősebb generáció családközpontúbb és féltőbb.

2017. febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők jól érzik magukat, akkor az téged ne zavarjon.

Nem kell előre aggódni ilyesmiken. Ha majd egy nap téged is hivogat, és ha majd ez téged zavar, akkor szépen közlöd vele, hogy te nem tartasz igényt napi többszörös beszélgetésekre.

A mostani helyzethez tényleg nem sok közöd van.

2017. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is naponta 4-5 alkalommal felhívom anyut. Megy ki a tűzre tenni, nem mindig visz telefont magával. Szóval szeretem tudni, hogy nem esett el, minden oké vele.
2017. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, heti 1-2 telefon bőven elég, de ha nem tőled veszi el anyukád az időt, akkor ne vedd ezt tőle rossz néven.

Szerintem, amíg él az anyukája, addig nem fogja zavarni, hogy te ritkábban hívnád.

Viszont ha ilyen szoros kapcsolatban van anyukájával, akkor az ő halála után eléggé összezuhanhat és nem lesz könnyű dolgotok vele.

2017. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Csak hát... Egyszer majd nem csörren meg többé a telefon.

Akinek az a gondja, hogy naponta többször hívja az anyukája telefonon, kib.sz.tt szerencsés ember. :-/

2017. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Majd ráérsz ezen akkor gondolkodni, amikor ott leszel a költözés előtt. Anyukádnak és a nagymamádnak így ideális, te majd másképp csinálod anyukáddal. Nem kötelező továbbvinni és hagyományt teremteni a napi többszöri telefonálásokból, ha te nem akarod.

Egyébként mi is inkább csak heti egy-két alkalommal beszélünk, néha csak úgy, de általában van apropója a hívásoknak. Nekem is sok lenne a napi öt telefon, nem is mindig érnék rá. De mindenkinek más a jó.

2017. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!