Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akik félve várják a karácsonyi...

Akik félve várják a karácsonyi családi vacsit, nektek milyen szokott lenni?

Figyelt kérdés
Nekem Apám kezdő alkoholista, Anyám egy grincs, aki világ életében utálta a karácsonyt valami rejtélyes okból, még a karácsony fát is utálja. Minden évben vágyom egy meghitt hangulatú családi karácsonyi kajálásra, de még az életben nem volt ilyen. Akiknek problémás családjuk van, nektem hogy zajlik egy ilyen ünnep?

2021. dec. 22. 16:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem szoktunk angy feneket keríteni neki amugy se, most meg ugy is virus miegymas legalább nem kell direkt jópofizni.
2021. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez lesz az első karácsony apukám halála óta, szóval én is félek.
2021. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó, osztozom a fájdalmadban.
2021. dec. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Köszönöm!
2021. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Most sehogy, mert mindketten itthon fekszünk koviddal.
2021. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
34%

Múlt hét óta görcsben van miatta a gyomrom.

Azzal kezdődik, hogy lehordanak a sárga földig.

Ajándékosztás, előkerül egy rakat pia.

Amikor kellően részegek megpróbálnak párat behúzni.

Nagy darab vagyok, nem tudnak bennem kárt tenni de akkor sem esik jól.

Elkezdenek röpködni a félig üres sörös-borosüvegek rám fröccsen a tartalmuk.

Karácsonyfa felborul mert beleesnek.

Amikor elfogy a türelmem a leöntött ruhámban hazavonatozok olyan kocsmaszagot árasztva, hogy kaller a közelembe sem jön pedig egy korty alkoholt sem ittam.


Barátnőm még nem érti miért nem szeretném ha rokonaimhoz ő is átjönne mert szerinte nem lehet annyira rossz.

Igazából én sem szeretnék menni.

2021. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Gyűlöltem, mert mostohaanyám egy idegbeteg pi.. volt.

Folyton nyávogott, hogy mi semmit nem segítünk, de amikor kérdeztük, hogy mondja meg, mit csináljunk, akkor "jaj, úgysem tudjátok jól megcsinálni".


Szóval minden karácsonyunk üvöltözéssel telt, mert mi nem segítünk neki és jaj, rámarad minden.


Hát bmeg, apa tud főzni (jól, és bármit), én is tudok, sütni is, mert az a hobbim. Takarítani az öcsém is képes, de nem! Ő mártírkodott egész nap, ordibált...


Ez ment éveken keresztül, gyűlöltem az egészet. És azóta is utálom a karácsonyt, bár én teljesen másképpen csinálom.


21-22 fát állítunk, azután ki is takarítok. 23-án megcsinálom a salikat és bepácolom a húst, amit 24-én csak be kell dobni a sütőbe. Nagy kunszt, így 24-én simán tudok valami egyszerűt sütni is, ha van kedvem (plusz sétálunk), mert addigra már minden kész.

2021. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Ez volt az első karácsonyom anyaként, 3 hónapos volt a kislányom.

Iszonyú volt, mindenki úgy bánt vele, mint egy játékszerrel, ez a "jól megdajkálom" nem a gyerekről szól, addig csinálják, amíg ők élvezik, nem amíg a baba igényli.

(ő ritkán sír, idegenek kezében inkább megilletődik)

Délután úgy hangoskodtak az asztalnál, nem tudott aludni, végig ordított a szobában, de nem vettek vissza.

A jó alvó picit úgy felzaklatta, este óránként kelt fel.

Eljöttünk, még ők voltak megsértődve.


Jövőre új szokások jönnek.

Karácsonykor elutazunk.

2022. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%
#18 nem adtak egy másik szobát, ahova bemehetsz vele lepihenni? ez annyira alap lett volna...
2022. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
61%

#19

Volt szobánk, de sajnos minél többet isznak, annál hangosabbak. Az egyik rokon rosszul hall, ha iszik, még rosszabbul, de hallókészüléket viselni ciki..

Gyakorlatilag kiabálás volt.

Attól, hogy bementem a szobába, ugyan úgy értettem minden szót, sőt még hangosan is.

Megegyeztünk, hogy ott maradunk több napig csak tartsák tiszteletben, hogy délután altatok, ő még pici. Többször kértük (meg is ígérték) hogy ebéd lesz, 5-re vége a bulinak, aki akarja másnap folytatja.


Aznap csak annyit kértem, hogy halkabban, de azt se tették meg, még én voltam ünneprontó.


4 napig voltunk, ebből 2 nap után csendesebbek lettek, de 4 nap megint este 10-ig kiabálás, dajdajozás.

Úgy volt, hogy ott leszünk 2 hétig, de ezt nem lehet pici babával bírni.

2022. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!