Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Idén felejtsük el az év végi...

Idén felejtsük el az év végi nagy családi, rokoni összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Épp a napokban beszéltem több Budapesten, vidéken és Erdélyben élő rokonommal, ismerősömmel, akik megemlítették, hogy lassan közeledik az év végi ünnepi időszak (karácsony, szilveszter/Újév) és eléggé bizonytalanok voltunk abban, hogy idén meg lesznek-e tartva az utóbbi években szokássá vált nagy létszámú, jó hangulatú családi, rokoni összejövetelek a koronavírus miatt.

Tudom, messze van még a december, de most csak ekörül járnak a gondolataim, hogy mit tervezzünk év végére: legyen ünnepi összejövetel, vagy hanyagoljuk az egészet.


Ti mit gondoltok?

Van remény, hogy karácsony környékére megszűnik ez a járvány és feloldják a korlátozásokat, vagy idén hanyagoljuk a családi összejöveteleket és csak kis létszámban ünnepeljünk?



2020. aug. 22. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Maga a járvány és a korlátozások csak látszólag vannak összefüggésben. Most hogy így rákaptak az ízére, kétlem, hogy egyhamar befejeznék. Láthatod hogy a Szíjdzsártó félékre nem vonatkozik.
2020. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted tudja ezt most valaki? Még azt sem tudjuk, szept. 1-től milyen korlátozások lesznek pontosan.
2020. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk az durva, hogy az augusztusi 33 fokban ezen jár az eszed, hogy mi lesz karácsonykor 😂

Főleg, hogy tök egyértelmű, hogy nemhogy 4 hónapra, de lassan 4 napra is lehetetlen előre tervezni...


Én azt gondolom, hogy idén felesleges nagy hepajokra készülni, célszerűbb szűk körre tervezni.

2020. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Hármas, van akit az ünnepek, nyaralások éltetnek évközben, hogy van mit várni. Én is ilyen tipus vagyok. Jelenleg a párom most vett ki 2 hét szabit, utána a kövi ilyen már csak karácsonykor lesz, így azt várom majd.

Egyébként nem lehet tudni soha mit találnak ki. Most pl Orbán pénteken azt mondta, senki ne nagyon készüljön déli országokba, ne foglaljanak szállást, mert szigorítások lesznek szept 1-től ahogy kezdődik a suli.

2020. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk én személy szerint jobban örülnék ha elmaradna mindenféle karácsonyi rokonlátogatás és nyugiban tölthetném az ünnepeket.
2020. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem érdemesebb szűk családi karácsonyozásra készülni. Aztán ha úgy alakul, hogy mégis bátran össze lehet jönni többen is, majd örülünk. :)
2020. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

A leírásod alapján kizárólag az erdélyi rokonokat érintheti a helyzet, ha utazási korlátozások lesznek.

A többiekkel nyugodtan lehet kalkulálni, mégis mi akadálya lenne?


Lehet, hogy még az erdélyiek is meg tudják oldani az utazást, ha pl. 23-án jönnek (feltételezem, kettős állampolgárok), 26-án mennek. Nem ismerem a román karanténszabályozást, de abban az időszakban 1-2 hét beleférhet.

2020. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Miért ne lehetne a családoknak összejönni? Szép is lenne, ha karácsonyra is be akarnák zárni az embereket. Szerintem népfelkelés lenne.
2020. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Vagy a külön helyeken kisebb csoportokban tartott bulik web-kamerákkal tartanák egymással a kapcsolatot, az egy kicsit közelebb hozza egymáshoz a rokonságot.
2020. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Mi külföldön élünk. Úgy számolunk hogy idén Karácsonykor nem tudunk hazajönni. Ha mégis, akkor örülünk
2020. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!