Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan haragszom?

Jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben érzem hogy egyre jobban haragszom/utálom meg a nagypapám de nemtudom jogosan teszem-e.


Ami miatt neheztelek rá, mert régebben ovoda/iskola első pár osztálya körül fogdosott. Este meseolvasás közben simogatott a lábaim között, sokáig ott maradt, legtöbbször már bele aludtam. Egyszer megkérdezte hogy zavar-e ez a dolog, viszont nem mertem igent mondani, helyette azt mondtam nekem mindegy. Nemtudom hogy hányszor csinálta, nincs sok emlékem róla, de az elmúlt hónapokban egyre többször jut eszembe. Úgy érzem kisebbként még annyira nem fogtam fel ezt az egészet. Szerintem egy normális ember "engedéllyel" se csinál ilyet. Bevallom minnél többször gondolok erre annál jobban utálom őt. De az is lehet hogy csak a frusztrációmat akarom kitölteni valakin. Nemtudom jogosan vagyok-e mérges.


Szeretném más perspektívából is megnézni ezt. Előre is köszönöm a válaszokat



2021. dec. 28. 22:00
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
97%

Szerintem teljesen jogosan haragszol. Ez tényleg nem normális dolog és érthető is a haragod. Én biztos soha nem akarnám látni ezekután.

Rohadt dolog kihasználni a gyermeki ártatlanságot.

Sajnálom hogy ezen kellett ketesztülmenned.

2021. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen jogosan haragszol, hisz ez szexuális abúzus. Sokszor csak szaksegítséggel képesek túltenni magukat a traumán az áldozatok. Ha valamikor majd úgy érzed, ne szégyellj segítséget kérni.
2021. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Viszont azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy ezt az egészet leszámítva tényleg kedves, és nagyon segítőkész ezért érzem hogy nem jogosan haragszom rá. Tényleg mindent meg tesz értem és a testvéreimért. Tehát ezt az esetet leszámítva jó ember... Legalábbis szerintem
2021. dec. 28. 22:14
 4/26 anonim ***** válasza:
64%

Trollkodsz?

Igen, a szexuális erőszak miatt jogos haragudni. Ha valóban megtörtént, akkor szólj a szüleidnek, és azonnal feljelentés, pszichológus.

2021. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%

Azután csinált hasonlót? Úgy értem, mióta nagyobb vagy, mutatott hasonló dologra hajlandóságot?

Undorító a papád, soha többé nem beszélnék vele!

2021. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Véleményem szerint mindegy, hogy mit tesz meg az illető a családjáért, és a felszínen mennyire tűnik normális, odaadó nagyapának, az rohadtul nincs rendben, hogy fogdosott téged - az pedig főleg nem, hogy ezt akkor tette, amikor még nem voltál tudatában annak, hogy ez pontosan micsoda, és nem mertél szólni róla. Teljesen jogosan haragszol rá.
2021. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
3-as Nem jó ember, a szexuális kihasználást semmi nem írja felül.
2021. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

4# nem trollkodom, csak nemtudom lehet-e szexuális erőszaknak hívni, valahogy nem érzem annyira komolynak, főleg mert nem sok emlékem van róla...


5# olyan 4./6.körül ugye már a meseolvasás eltűnt, ilyenkor csak néha ha úgy volt, a seggemet/mellemet fogdosta, de nem sokszor és nem feltűnően (ezután külsőben sokat változtam, lehet már nem érzett engem annyira vonzónak? Vagy nemtudom miért hagyta abba)

2021. dec. 28. 22:25
 9/26 anonim ***** válasza:
20%
Jogosan, de valamiért kisértetiesen hasonlit pár régi kérdésre...
2021. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Ez valóban szemérem elleni erőszak lenne, ui. 12 év alattival mindenképpen erőszak az efféle cselekmény.

Ugyanakkor, ha ezek sok évvel ezelőtti dolgok, és abbamaradtak, akkor képtelenség rábizonyítani.

Kerüld őt, vigyázz, hogy sose maradj vele kettesben, de nem érdemes feljelentést tenni. Ha nem tudod bizonyítani, akkor pl. hamis vád bűntette miatt téged is perbe foghatnak utána.

2021. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!