Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan haragszom a húgomra?...

Jogosan haragszom a húgomra? Nagyon fáj amit mondott...

Figyelt kérdés

Van egy 4 évvel fiatalabb húgom. Mindketten huszonévesek vagyunk. Ő korán férjhez ment, van egy 2 éves unokahúgom. Minden hétvégén egy teljes napig vagy én vagy édesanyánk vigyáz az unokahúgomra.

Múlt hétvégén mikor elmentünk a gyerekért, egy hülyeségen összeszólalkoztunk a húgommal és a fejemhez vágta hogy nem csoda hogy nincs senkim, mert engem nem lehet elviselni. Nagyon rosszul esett mert volt egy férfi aki éveken át hitegetett, aztán most kiderült hogy közbe barátnője van már egy éve, plusz a friss kapcsolatom nemrég ért véget megcsalás miatt. Szóval a magánéletem eléggé a padlón van, erre még húgom is velém rúg. Közöltem vele hogy szégyellje magát és hogy jó ideig nem kívánok vele beszélni.

Ennek ellenére most úgy tűnik anyám is az ő pártját fogja, hogy valóban kissé hirtelen felkapom a vizet mostanság, és hogy legyek már kicsit belátóbb, miért kell mindig csinálni a feszkót.

Kíváncsi lennék ki mit gondol.



2021. júl. 29. 21:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
66%
Az ember hirtelen indulatból sok olyat mondd amit nem gondol komolyan. Javaslom, hogy beszéld meg vele hogy ezt most komolyan gondolta vagy sem. És persze mondd el azt is hogy neked ez nagyon rosszul esett. Ha pedig komolyan gondolta, és anyud is az ő partján van, akkor hagyd őket a fenébe. Neked mi jó lesz abból ha mérgező emberekkel tartod a kapcsolatot?
2021. júl. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Jó ez igaz. De én hirtelen felindulásból se tudnék ilyet mondani, ami ennyire aljas, bántó lehet a másik felé.
2021. júl. 29. 21:37
 3/79 anonim ***** válasza:
93%

Én nem értek egyet velük. Szerintem meg nem te kapod fel hirtelen a vizet, hanem fordítva és amúgy is lehetnének megértőbbek. Kire számíts ha nem a testvéredre? Nem neki kellene mindig melletted állni? Az igazi testvér kitart a másik mellett.

Szerintem nem neked kell megváltozni, hanem a testvérednek kellene bocsánatot kérni tőled.

2021. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
33%

Anyukád nem akarta szítani a gyerekei közt a balhét, így is van, ezért nem állt a pártodra. Próbált külsős szemmel nézni benneteket, csak elmondta a véleményét.

A húgod most fel van paprikázva, majd lehiggad és át fogja gondolni a helyzetet. Pár nap múlva keresd meg és beszéljétek meg. Szerintem ő sem akart bántani, csak éppen ez volt kéznél neki. Nem tudom min szólalkoztatok össze, tehát nem tudom, te mit mondtál neki.

2021. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
35%
Jogosan, de lehet hogy igaza van:D
2021. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces kedves utolsó válaszoló. Elmondanád, hogy most mit érzel? Jobb? Elmondanám, hogy mennyit sírtam mert ez egy nagyon fájó rész nekem, de valószínűleg nincs benned annyi empátia hogy ezt felfogd.
2021. júl. 29. 22:02
 7/79 anonim ***** válasza:
94%

én inkább kérdezek, mint mondok. :)

tényleg "hülyeség" az, amin összeszólalkoztatok? milyen gyakran szólalkoztok össze? ki szokta kezdeni a "balhézást"? mennyire szoktak elszabadulni köztetek az indulatok? a húgod mindig ilyen erősen, élesen szokott fogalmazni? hirtelen indulattal reagáltál a húgod megjegyzésére és megbántad, vagy helyénvalónak érzed a kapcsolatszüneltelésre vonatkozó reakciód?

2021. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
94%
Minek vállalod akkor a gyerekvigyázást pl? Ha iylen akkor oldja meg máshogy.
2021. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
59%

"Ennek ellenére most úgy tűnik anyám is az ő pártját fogja, hogy valóban kissé hirtelen felkapom a vizet mostanság, és hogy legyek már kicsit belátóbb, miért kell mindig csinálni a feszkót."

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy te vagy idegbeteg és elviselhetetlen mostanában és azzal takarózol, hogy neked milyen rossz. Ha valaki rámutat, rögtön megsértődsz. Sajnálom, hogy nem alakult jól a magánéleted, de mi nem ismerünk és simán lehetsz, hogy idegesítő vagy meg kötözködsz pontosan azért mert nem vagy jól lelkileg. Én a helyedben átgondolnám, amit anyám mondott. Nem volt szép a hugodtól, persze. De lehetett benne igazság. És ezt én sem bántásból mondom, hanem jószándékból. Annyi megkeseredett ember van, akinek nem alakul jól az élete, ne legyél egy közülük.

2021. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
93%

Az 5.valasz pedig nem volt hülyeség. Mi csak a te oldalról hallottuk a sztorit diohejban. A hugod verzióját is szívesen hallanám, legalábbis sokkal jobban lehetne "ítéletet" mondani az egészről.


Így csak általánosságban annyit lehet mondani, hogy ja, persze nem volt szép tőle, meg beszéljétek meg, stb...

2021. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!