Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Még én lennék a szemtelen?

Még én lennék a szemtelen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom csak a lényeget kiemelni :


Párom nagyapjának kérésére készítettem egy weboldalt és egy google ads kampány hirdetést szlovákiában útépítési munkák vállalása céljából.


Az alku az alábbi volt :

50-50% miután kivan fizetve minden költség


Jött is egy pár email szlovák nyelven, amit egy barátom segítségével leforditottam és ment is vissza a választ a megrendelőknek egy árajánlat formájában amit készítettem


Igen ám de,

A napokban mástól tudtam meg hogy kivitelezett egy munkát teljes titokban. Az én bevonásom nélkül. Én kérdőre vontam de anyitt mondott hogy igen de ez csak egy régi megrendelője volt.

Annyiban is hagytam a dolgot.

De viszont párom nagy mamája pedig másnap színt vallott. És oda csusztatott tízezer forintot az asztalra.

( Gondolom lelki furdallás )


Erre a reakcióm annyi volt hogy :természetesen nem fogadom el a pénzt, és nem akarom megsérteni a nagy szülőket sem, de ez nem volt fer velem szemben, nem számít mennyit keresett a kedves papa de nekem annyival nem lessz kevesebb amennyivel most neki több lett, így hát felejtsük el a dolgot, de annyi kérésem lenne hogy mostantól az ilyesféle munka dolgokat hanyagoljuk egymásközött, én nem haragszom, de a viszonyunk maradjon ugyan ugy mint eddig inkább családi jellegű. És ne legyen felém semmilyem munka jellegű kérés. Vagy árajánlat, vagy magyar / szlovák weboldal vagy hirdetés akármi.

Mert számomra nem ér annyit az egész hogy bármilye negativitás alakuljon ki köztünk.


Erre azt kapom hogy én milyen szemtelen vagyok , az jó volt amikor 7 éve a nagyszülők ideiglenesen befogadtak a házukba lakni majdnem 1 évre. Meg mindenki hibázik senki sem tökéletes igazán elnézhetném a dolgot,


De eleve nem értem mivel pont ezt mondtam hogy hagyjuk a dolgot én elnézem és csak mint család foglalkozzunk egymással, fura az egész...


A kedves mama is most szomorkodik mert nem gondolta volna hogy én ilyen vagyok...


De vígül rájöttem hogy az fáj nekik hogy elveszítettek a lehetséges pénz forrást....


És most a családjuk szemében én vagyok a rossz...


Mit gondoltok ?


28/F



2022. ápr. 29. 10:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyszerű terror. Nem akarnak a vitában alulmaradni, sem hibásak maradni. Valamilyen ürüggyel téged terhelnek: jelen esetben szemtelenség, így te leszel a f...sz. egyszerű védelmi mechanizmus, szerintem engedd el. :)
2022. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
A papa jobban jart volna, ha rendesen kifizeti a munkadat (gondolom jobb aron vallatad volna el, mint egy idegennek) A jovore nezve is ajanld fel neki, hogy ha valamira szuksege van, neki, mint csaladtag XX szazalek kedvezmennyel megcsinalod
2022. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Na igen, ők átverhetnek az üzlettel, de te ne mert felmondani az üzleti ügyeteket. Szerintem jól tetted, felejtsd el. Akik így üzleteknek, azok felejtősek, mint partner. Maradjatok még csak családi viszonyban.
2022. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
72%

Mi van???

50-50%? Simán hülyére vetted őket. Nehogy már minden meló felét kifizesse neked, csak mert van egy weboldala.

2022. ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
70%
Minden bevétel feléből részesedni akarsz, mert összedobtál egy weboldalt? :D
2022. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%

Tökmind1 ki mit mond, itt a papa volt a f*sz (már elnézést).

Volt egy megállapodás tudtommal, ami azt jelenti, hogy a felek közösen megegyeztek valamiben. Hangsúly a "közösen" szón. Kvára mindegy, hogy esetleg aránytalan az egyeszség, a papa elfogadta azt, a kérdező is belement, innentől nincs miről beszélni. Ha annyira gyökér valaki, hogy egy neki nem tetsző megállapodásra igent mondjon, majd utána ilyen módszerekkel simliskedjen, nos, az egye meg amit főzött. Gondolkodott volna, és mondta volna, hogy ez így nem jó, amíg volt rá lehetősége. Persze, utólagosan köpködni könnyű, de a lehetőség adott volt, hogy ne 50-50-ben állapodjanak meg.

Egyébként meg egy jó hirdetés (pláne egy google ads, ami jól van összerakva és ott jelenik meg, ahol kell) kb. sorsfordító tényező tud lenni. Múlhat rajta az, hogy robbanásszerűen beindul az üzlet, vagy csak egy helyben topog. Mindezek tudatában lehet nem annyira irreális ez a deal, de ezt csak széljegyzetként hagynám itt. Nem is ez a lényeg.

2022. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Én is 6-ossal értek egyet.

Noha aránytalannak érzem a kérdező részesedését, de a papa nem lett volna köteles ebbe belemenni. Ha saját vállalkozása van, gondolom még nem az a szenilis, átverhető, idős ember. Arról nem is beszélve, hogy momentán ő verte át a kérdezőt.

Én se dolgoznék neki többet. Aki meg meg akar sértődni, tegye nyugodtan! Majd pont egy csalónak az erkölcsi ítélete fog érdekelni!

2022. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%

Hajjakmeg, akkor sem értem...

Mi az, hogy 50-50%? Megcsináltad nekik a weboldalt és emiatt örök életükre minden haszon felét adják neked?

2022. ápr. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

Aki az 50 - 50 et sokalja:

Ha jól értem ő csinálta meg a weboldalt, ezt érik el a megrendelők. Majd a beérkezett megrendeléssekkel továbbra is a kérdező foglalkozik, ugye írta is, hogy lefordította. Majd válaszol is ezekre. Szóval ő a kapcsolattartó is és nem csak a weboldalt tervezte, készíttette és üzemelteti (igény esetén karban tartja). Így picit érthetőbb, hogy mire fel az 50%. De ha valóban csak egy weboldalt csinált volna egyszerűan akkor valóban sok lenne a dolog.

De nyilván többet vállatlt, amiatt is izélnek a dolgon. A weboldalt ugyan úgy használhatják, csak a továbbiakban a kérdező nem csinálja tovább az extra dolgokat, de pénzt se kérne a továbbiakban a semmiért.

Szerintetek cirkuszolnának a dolgon, ha nekik nem érte volna meg az 50% a kérdező munkája??

2022. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
60%
9, szerintem neked fogalmad nincs, mi pénz az építőipar.
2022. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!