Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Még én lennék a szemtelen?

Még én lennék a szemtelen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom csak a lényeget kiemelni :


Párom nagyapjának kérésére készítettem egy weboldalt és egy google ads kampány hirdetést szlovákiában útépítési munkák vállalása céljából.


Az alku az alábbi volt :

50-50% miután kivan fizetve minden költség


Jött is egy pár email szlovák nyelven, amit egy barátom segítségével leforditottam és ment is vissza a választ a megrendelőknek egy árajánlat formájában amit készítettem


Igen ám de,

A napokban mástól tudtam meg hogy kivitelezett egy munkát teljes titokban. Az én bevonásom nélkül. Én kérdőre vontam de anyitt mondott hogy igen de ez csak egy régi megrendelője volt.

Annyiban is hagytam a dolgot.

De viszont párom nagy mamája pedig másnap színt vallott. És oda csusztatott tízezer forintot az asztalra.

( Gondolom lelki furdallás )


Erre a reakcióm annyi volt hogy :természetesen nem fogadom el a pénzt, és nem akarom megsérteni a nagy szülőket sem, de ez nem volt fer velem szemben, nem számít mennyit keresett a kedves papa de nekem annyival nem lessz kevesebb amennyivel most neki több lett, így hát felejtsük el a dolgot, de annyi kérésem lenne hogy mostantól az ilyesféle munka dolgokat hanyagoljuk egymásközött, én nem haragszom, de a viszonyunk maradjon ugyan ugy mint eddig inkább családi jellegű. És ne legyen felém semmilyem munka jellegű kérés. Vagy árajánlat, vagy magyar / szlovák weboldal vagy hirdetés akármi.

Mert számomra nem ér annyit az egész hogy bármilye negativitás alakuljon ki köztünk.


Erre azt kapom hogy én milyen szemtelen vagyok , az jó volt amikor 7 éve a nagyszülők ideiglenesen befogadtak a házukba lakni majdnem 1 évre. Meg mindenki hibázik senki sem tökéletes igazán elnézhetném a dolgot,


De eleve nem értem mivel pont ezt mondtam hogy hagyjuk a dolgot én elnézem és csak mint család foglalkozzunk egymással, fura az egész...


A kedves mama is most szomorkodik mert nem gondolta volna hogy én ilyen vagyok...


De vígül rájöttem hogy az fáj nekik hogy elveszítettek a lehetséges pénz forrást....


És most a családjuk szemében én vagyok a rossz...


Mit gondoltok ?


28/F



2022. ápr. 29. 10:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%

Amikor befogadtak 1 éve a kezdete óta beszállsz a rezsibe és a kajába pénzzel? Ha nem akkor ezzel a weboldallal pótolhattad.


Bocsi amugy de egy webdesigner ha nem száll be pénzzel abba az üzletbe amihez weboldalt készít akkor szerintem nem kérheti az 50%-át. Szerződést is kellett volna írnod. Számla? Egy weboldal nem olcsó. Csak egy több oldalas responzive weboldal alsó hangon 300 ezer forintnál kezdődik és nem a sablonokból alakítgatott weboldalakról írom ezt. A google ads-ról már nem is szólva.

2022. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%

9-es amiről te beszélsz az weboldal karbantartás, frissítés, ügyfélszolgálat. A kérdezőnek meg kellett volna egyeznie egy árban a barátnője apukájával. Az egy külön szakma mint az amit a nagypapa csinál. Ergo az útépítős munka bevételének a felét nem kérhetné el. Ő is rendesen részt vesz a munkákban? Alapanyag, benzinköltség, autók karbantartása és stb? Mi köze a weboldalnak ehhez?


Ha csak weboldalt készít és kész. Akkor van egy ára. Ha karbantartja , frissíti és ügyfélszolgálat is ő, akkor annak havonta külön ára van. A google ads-nak is. Elvileg a SEO is dob az áron, mivel írta hogy optimalizált weboldal, szóval neki a weboldal, a SEO, és a google ads árában kellett volan megegyeznie kedvezményesen, illetve a havi ügyfélszolgálati munkával, és a karbantartási, frissítési munkával. Kellett volna egy szerződést írni, és egy számlát adni a papának.


Gyakorlatilag én azt olvasom ki, hogy nem volt csak szóbeli megegyezés. Illetve azért több minden nem mindegy mert lehetne kérdezni, de a lényeg, hogy a weboldal munka nem egyenértékű egy útépítő vállalkozó munkájával. Akkor kérhetné a felét ha fele mód beszállna az üzletbe.


Igy maximum x százalékát ha a papa csak így tudná kifizetni a munkáját. De ugye az is kérdés hogy amíg ő ott lakott hogy és mit segített. Mert akkor ez is lehetett volna a segítség, ha ebben megegyeztek volna. Hiába írt dolgokat, így is kevés az info.

2022. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
81%

A lényege az ennek az egész kérdésnek, hogy egyik se kommunikálta le rendesen az egészet. Ezt úgy kellett volna kezdeni, egy oldalas weboldal ára x de adsz neki x kezdeményt, ja hogy több oldalas weboldalt szeretne az ára x de adsz x kedvezményt, ügyfélszolgálati munka ára havonta x , SEO ára x , google ads optimalizálás ára x, ezeknek x százalék a kedvezménye, és ha oké, akkor szerződésbe foglalod a dolgokat, aztán mikor kész és odaadtad adsz számlát, miután kifizette. De mivel havi munkák is vannak minden munka után számlát adsz.


Elbeszéltetek szerintem egymás mellett. Ez a lényege.

2022. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Üdv 21-es természetesen beszáltam a rezsibe az az 1 év alatt, sőt természetesen ügyeltem arra hogy minnél nagyobb részben segítsek mindenben a házkörül.


És én megértem ha úgy gondolod hogy nem jár az 50% mert nem szálltam bele pézzel de mint mondtam nem én kértem a részesedést :)


Ha azt mondja majd eljössz velem oda dolgozni és be avatlak 1-2 üzleti titokba és kiadom a napszámodat.

Én azzal is beértem volna


De e helyett eltitkolta a megrendelést és letagadta előttem pedig rá kérdeztem, és a szép ebben hogy ha a kedves mama nem mondja el mai napig nem tudnám.


Meg ne hülyéskedj már ez komoly ? Szerződés ?? Számla ?? Eleve nem legális a pénz szerzés e fajtája......


Mire érted amugy is tudnék vele pereskedni, ha lenne szerződésünk a papával, meg számla írva róla? :) ne viccelj


Élből nem érdekel az egész, csak tudni szerettem volna hogy helyesen cselekszem-e ha többé csak mint család foglalkozom a párom nagy szüleivel...... és jogosan érzem-e azt hogy átvertek és így már nem kérhetnek többször ilyet hogy kooperáljunk.

2022. ápr. 29. 17:54
 25/35 anonim ***** válasza:
90%

Értem. Az 1 év akkor tárgytalan. De a webdesign egy szakma nem értem mirol irsz hogy nem legalis. Az egy szakma. Most csak ugy weboldalakat készítesz vagy vállalkozol vagy adószámos vagy? Mert nem mindegy.


A válasz hogy abban helyesen cselekedtél hogy azt válaszoltad hogy akkor munka nuku csak a család. De abban nem hogy ha ez a szakmád és ezt csinálod es nem irtal szerzodest es nem fizettek ki a munkad. Irtam több oldalas weboldal 300-nál kezdődik. Az otimalizalas es a google ads is kozel ott van ha komoly munka es nem csak wordpress sablonbol epitetted fel. Az ügyfelszolgalati munkat is szamoljuk. A karbantartast frissitest.

2022. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
74%

Ha ő ajanlotta a reszesedest akkor is csak ugy kellett volna hogy viszi a szerzodest.


Mint irtam csinaltal ingyen egy tobb szaz ezer forintos weboldalt optimalizalassal google ads-al es ugyfelszolgalatoskodtal. Szoval ne erezd magad szemtelennek mert ezt mondtad.

2022. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
86%
* optimalizalas
2022. ápr. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem szabad családtaggal üzletelni, mindig sértődés/összeveszés lesz a vége.
2022. ápr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
84%
Hol itt a probléma? Volt papír? nem volt. Akkor meg kb midnenki azt álílt amit szeretne.
2022. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Röviden a 29 leírta a lényeget.
2022. ápr. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!