Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Még én lennék a szemtelen?

Még én lennék a szemtelen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom csak a lényeget kiemelni :


Párom nagyapjának kérésére készítettem egy weboldalt és egy google ads kampány hirdetést szlovákiában útépítési munkák vállalása céljából.


Az alku az alábbi volt :

50-50% miután kivan fizetve minden költség


Jött is egy pár email szlovák nyelven, amit egy barátom segítségével leforditottam és ment is vissza a választ a megrendelőknek egy árajánlat formájában amit készítettem


Igen ám de,

A napokban mástól tudtam meg hogy kivitelezett egy munkát teljes titokban. Az én bevonásom nélkül. Én kérdőre vontam de anyitt mondott hogy igen de ez csak egy régi megrendelője volt.

Annyiban is hagytam a dolgot.

De viszont párom nagy mamája pedig másnap színt vallott. És oda csusztatott tízezer forintot az asztalra.

( Gondolom lelki furdallás )


Erre a reakcióm annyi volt hogy :természetesen nem fogadom el a pénzt, és nem akarom megsérteni a nagy szülőket sem, de ez nem volt fer velem szemben, nem számít mennyit keresett a kedves papa de nekem annyival nem lessz kevesebb amennyivel most neki több lett, így hát felejtsük el a dolgot, de annyi kérésem lenne hogy mostantól az ilyesféle munka dolgokat hanyagoljuk egymásközött, én nem haragszom, de a viszonyunk maradjon ugyan ugy mint eddig inkább családi jellegű. És ne legyen felém semmilyem munka jellegű kérés. Vagy árajánlat, vagy magyar / szlovák weboldal vagy hirdetés akármi.

Mert számomra nem ér annyit az egész hogy bármilye negativitás alakuljon ki köztünk.


Erre azt kapom hogy én milyen szemtelen vagyok , az jó volt amikor 7 éve a nagyszülők ideiglenesen befogadtak a házukba lakni majdnem 1 évre. Meg mindenki hibázik senki sem tökéletes igazán elnézhetném a dolgot,


De eleve nem értem mivel pont ezt mondtam hogy hagyjuk a dolgot én elnézem és csak mint család foglalkozzunk egymással, fura az egész...


A kedves mama is most szomorkodik mert nem gondolta volna hogy én ilyen vagyok...


De vígül rájöttem hogy az fáj nekik hogy elveszítettek a lehetséges pénz forrást....


És most a családjuk szemében én vagyok a rossz...


Mit gondoltok ?


28/F



2022. ápr. 29. 10:38
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mivel ahogy az elején is írtam csak a lényeget emeltem ki, tehát papa részéről a dolog fél legális a dolog mivel nem az ő cége hanem egy nagyon jó barátjának a vállalkozása akit úgy 30 éve ismer, és magyarországon ha a papa útépítési munkát vállal akkor vele kooperálnak. Tahát az onnan befolyt összeg nem szerepel az éves bevallásában :)


És itt amikor arra gondoltok hogy 50/50 % akkor az én pénzem és munkám ugyan úgy benne lássuk csak :


Az én részem a dologban :

- 2 napot töltöttem a weboldal tervezésével / elkészítésével

- 1 napot a Google ads kampánnyal

Egy jól tervezett weboldal akár 100.000-ft vagy mégtöbb, egy Google ads regisztáció testre szabás, és optimalizálás havi 10.000-ft minimum


Papa része :


Napi költségkeret a marketing-re : 3000-ft / nap volt megadva

Amit a papa töltött fel egyenleggel ez 105.000-ft volt

Számításom szerint ez 5 hétre elegendő összeg.


A munkák lebonyolítasa egy harmadik személy (a papa ismerőse lett volna, ugyan ugy ahogy a papa tette magyarban csak ezt szlovákban kell.)



Tehát miért vettem őket hülyére?

2022. ápr. 29. 12:57
 12/35 A kérdező kommentje:
És ezek mellett egy barátomtól folyamatos szivességet kértem mind fordításokban, akár egy egy lehetséges megrendelő felhívásában. Tehát mondhatni ügyintézési feladatokat is elvégeztem. Előzetes felméréseket végeztem mind lehetséges építő anyag beszerzési források, árak, szállító eszközök, amellett a weboldalt körlevél formájában is hirdettem önkormányzatok részére küldve bemutatkozó emaileket. Tehát még ha nem is érdemelném meg az 50%-ot a maradt tiszta haszon után, akkor sem én kértem annyit hanem a papa ajánlotta fel a fifty-fifty -t
2022. ápr. 29. 13:08
 13/35 anonim ***** válasza:
34%
Az szép.. te nyomogatod a billentyűzetet, ezért levennéd a munkákért kapott pénz felét. Jobban járt volna egy normális weboldal készítővel, mint valakivel aki így zsarolja.
2022. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as mi is volna az amivel zsarolom ?
2022. ápr. 29. 13:14
 15/35 anonim ***** válasza:
72%
Engedd el kérdező azt a troll 13-ast, nyilvánvalóan nem olvasta el sem a kérdésedet, sem a válaszokat.
2022. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 kovpet ***** válasza:
64%
Nem legálisan dolgozik a nagyfater, te se legálisan dolgoztál neki, szívességeket kértél, holott elvileg pénzed lenne belőle, bemondás alapján szerződtetek és csodálkozol, ha nem tartja be a szerződést?
2022. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
56%

Jól átverted a papát. Öregember nem ért az online világhoz, haha, na akkor jól bepalizom. Minden bevételének 50%-a teljesen irreális.

A tisztességes az lett volna, ha elmondod neki az elején, hogy amúgy piaci áron mennyiért vállalsz ilyen munkát és kell-e neki annyiért. Az extra munkákat is tisztázni kellett volna előre, hogy vállalod-e egyáltalán és mennyiért, nem utólag felhánytorgatni, hogy de te még ezt, meg ezt, meg ezt is megcsináltad.

2022. ápr. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
54%
16 igen, én is ezt nézem. Még itt segítenének a felhasználók, pedig ezt a papabizniszt szimplán messzire el kéne kerülni... :D
2022. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
44%

Amit a kérdező apósa csinál az a pofátlanság határain túl megy. A papának nem volt kötelessége belemenni a megállapodásba, de megtette. Megszegte a megállapodást , ráadásul titokban tette ami aljas.

Kedves kérdező! Annyit javaslok, várj egy kis ideig, hátha rájönnek, hogy mi is a probléma és beszélnek veled. Ha nem jönnek rá, akkor hagyjad szerintem, de többé ne vállalj feléjük ilyesféle segítséget.

2022. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 kovpet ***** válasza:
19%

"de többé ne vállalj feléjük ilyesféle segítséget"


Semmilyen segítségről nem volt szó, egy üzlet köttetett (amit a nagyfater nem tartott be, de szerintem az egész vagy félreértés vagy a kérdező kamuja). Aki céget vezet (mint én), az nem köt ilyen homályos üzletet. Kivéve, ha tudja, hogy nem fogja betartani, tehát mindegy, hogy mi is pontosan a megállapodás.


De amúgy ja, ha minden így igaz, akkor a nagyfater átverte a kérdezőt és szerintem ez volt a szándéka eredetileg is.

2022. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!