Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Még én lennék a szemtelen?

Még én lennék a szemtelen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom csak a lényeget kiemelni :


Párom nagyapjának kérésére készítettem egy weboldalt és egy google ads kampány hirdetést szlovákiában útépítési munkák vállalása céljából.


Az alku az alábbi volt :

50-50% miután kivan fizetve minden költség


Jött is egy pár email szlovák nyelven, amit egy barátom segítségével leforditottam és ment is vissza a választ a megrendelőknek egy árajánlat formájában amit készítettem


Igen ám de,

A napokban mástól tudtam meg hogy kivitelezett egy munkát teljes titokban. Az én bevonásom nélkül. Én kérdőre vontam de anyitt mondott hogy igen de ez csak egy régi megrendelője volt.

Annyiban is hagytam a dolgot.

De viszont párom nagy mamája pedig másnap színt vallott. És oda csusztatott tízezer forintot az asztalra.

( Gondolom lelki furdallás )


Erre a reakcióm annyi volt hogy :természetesen nem fogadom el a pénzt, és nem akarom megsérteni a nagy szülőket sem, de ez nem volt fer velem szemben, nem számít mennyit keresett a kedves papa de nekem annyival nem lessz kevesebb amennyivel most neki több lett, így hát felejtsük el a dolgot, de annyi kérésem lenne hogy mostantól az ilyesféle munka dolgokat hanyagoljuk egymásközött, én nem haragszom, de a viszonyunk maradjon ugyan ugy mint eddig inkább családi jellegű. És ne legyen felém semmilyem munka jellegű kérés. Vagy árajánlat, vagy magyar / szlovák weboldal vagy hirdetés akármi.

Mert számomra nem ér annyit az egész hogy bármilye negativitás alakuljon ki köztünk.


Erre azt kapom hogy én milyen szemtelen vagyok , az jó volt amikor 7 éve a nagyszülők ideiglenesen befogadtak a házukba lakni majdnem 1 évre. Meg mindenki hibázik senki sem tökéletes igazán elnézhetném a dolgot,


De eleve nem értem mivel pont ezt mondtam hogy hagyjuk a dolgot én elnézem és csak mint család foglalkozzunk egymással, fura az egész...


A kedves mama is most szomorkodik mert nem gondolta volna hogy én ilyen vagyok...


De vígül rájöttem hogy az fáj nekik hogy elveszítettek a lehetséges pénz forrást....


És most a családjuk szemében én vagyok a rossz...


Mit gondoltok ?


28/F



2022. ápr. 29. 10:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, de rosszul indult az egész, és rosszul is folytatódott.


1. Ha korábban tényleg olyan bazi nagy segítséget kaptál tőlük, és egyáltalán nem kértek érte semmit, akkor egy "nagyobb szívesség" akár ellenszolgáltatás nélkül is - mint hála - vagy akármi simán belefér. Aztán ha ad valamit, akkor oké, ha nem, akkor az is. De mondod, hogy nem kevernéd a családi dolgot az üzlettel, szóval ebből kimaradnál.

Főleg, mivel az egész fekete és bemondásra készült, borítékolható volt az, hogy ilyesmi előfordul, és akkor csalódás lesz mindkét részről.


2. Hogy mennyire volt korrekt anyagi szempontból, az egy másik kérdés, nem tudhatjuk. Megjegyzem, hogy nem a bevétel, hanem a nyereség feléről volt szó a szerződésben, a kettő nem ugyanaz, de ez mellékes is. Rövidtávon nyilván te buktál volna rajta többet, hosszútávon pedig ő. Lehet, hogy utólag megbánta, és igazságtalannak érezte a dolgot, de mivel nem tudott normálisan kiszálni, és szükség is volt a munkádra, "ügyeskedett".


3. Hogy a mama bevallotta, és próbált jóvátenni valamit, ahogy tudott, az szerintem okés, csak hát nyilván részedről ott volt a csalódás, kevesebb volt a 10-es, mint amennyi járt volna, ill. láttad, hogy később is ez lehet.

Hogy el kellett-e volna fogadnod, és tovább bent maradni, tudva, hogy bármikor hülyének néz, kérdés, de nem válaszolom meg.


Mint ahogy az is kérdés, hogy mennyire korrekt, hogy felhánytorgatják a régi segítségeket. Ezeket nem szerencsés, inkább kölcsönös összetartás kell, persze ha totál egyoldalú ez, akkor ki lehet azt mondani, hogy ez a játék nem jön be, de normális családnál az ilyen ottlakás normálisnak kell hogy legyen, mint ahogy az is, hogy ti majd nagy magányukban látogatjátok, ha kell, akkor majd ápoljátok, vagy valamilyen formában gondoskodtok róluk.

2022. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

31-es ezt kérdeztem én is, azt mondta, hogy az alatt az egy év alatt segített mindenben nekik míg ott lakott, beszállt a rezsibe és a kaja vételbe, háztartásba, szóval ez nem ok.


Az viszont necces, hogy ugy vállalt el valamit, hogy nem számlaképes.


Egy webdesigner már a honlapján jelzi az árakat weboldaltípusonként, és ha van megrendelés szerződést is küld, amiben szerepel mit tud, és mit nem, ergo amit nem tud azzal nem megbízható, így kizárja a peres ügyeket is, ha netalántán olyat várnának tőle amit nem tud. Illetve weboldal elkészítése után mikor fizetik küldi a számlát is. Ennek így kéne mennie.

Szó volt egy weboldalról, egy SEO-ról és egy google ads-ról, ezek bár egymáshoz kapcsolódnak de van olyan webdesigner aki csak pl. a grafikai tervezéshez ért, se leíró nyelv se semmi. Magyarán ha azt nézzük három szakmát sorolt fel az illető. Most kérdés, hogy ért is hozzá, vagy autodidakta mód legozott, mert akkor azon is bukhat egy vállalkozás, ha nem megfelelő a weboldal.


Én arra tippelek, hogy ért is hozzá a leírás alapján, mert volt megrendelő gyorsan. Egy dologban hibázott abban, hogy nem tisztázta le az elején a munkájának értékét, és nem mondta azt udvariasan, hogy ne haragudjon papa de a nyereség 50%-a nem oké. A munkám értéke ez és ez, ha most nem tudja kifizetni, akkor kifizeti amikor majd van már nyeresége, de szerződés legyen. Kedvezményt attól adhat, és a kedvezmény az is lehet, hogy a fizetés akkor mikor már megvan rá a pénz. Bár inkább akkor kellene elkészíteni a weboldalt mikor már a pénz is megvan rá és akkor nincs senkinek csalódás se sértődés családon belül.


Abban helyesen járt el, hogy azt mondta, hogy akkor innentől kezdve munkával ne keressék. De attól akkor is bukott egyszer minimum 300 ezer forintot, az optimalizálás árát és a google ads árát nem tudom, de az is 100-asokban számolandó.


Az hogy hogyan hogy nem számlaképes azt azért nehéz elhinni, mert a leírtak alapján van munkája, és gondolom ez.

2022. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja akkor minimum 300 ha több oldalas a weboldal.
2022. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

#32 Elvonatkoztatva e konkrét esettől, az is teljesen oké lehet, hogy nem fix összegben, hanem egy nagyobb, akár irreálisnak tűnő jutalékért dolgozik a megbízott, pl. ügyvédek. Ez az ügyfélnek is jó, mert ha buknak, nem kell fizetni, de és az ügyvédnek is, mert motivált a jó munkáért, és nagyobb fizetés, viszont övé a kockázat.

Jutalékos esetben viszont tisztázni kell előre, hogy mi számít bele, (nincs melléduma, hogy régi ismerős, vagy ezeket még előre be kell venni) ill. fontos a számonkérhetőség, rálátás, vagyis az átverésnek még az esélyének is a kizárását. Ha feketén dolgoznak, akkor ez nyilván nehezen megy.

De ez az üzleti rész, nem a konkrét eset. Itt se szerződés, se számla, se semmi, borítékolva volt, hogy előbb-utóbb gondok lesznek.

2022. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
A másik, hogy majdnem egy évre befogadtak... és te beszálltál a rezsibe, meg kaja... hát ez mondjuk vegyes, hogy mekkora áldozat, mérlegelni, ezért is mondom, hogy valami ingyen munka még talán bele is férhetett volna, ill. majd a jövőben, szívesség: ápolás, lakásfelújításban segédkezés, stb. amiért nyilván nem tartod a markod, de gondolom, ők is kirúgtak volna mint macskát szarni az "ingyen albérletből", ha rajtakapnak, hogy lopod a családi ezüstöt, és hiába mondanád, hogy senki sem tökéletes, mindenki hibázhat, oda a bizalom, csá, keress más lakhelyet. Nem mellesleg nyilván azzal a saját unokájuk anyagi helyzetén is kívántak segíteni, hiszen gondolom, hogy együtt éltetek nála, de ez már részletkérdés.
2022. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!