Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnék segíteni páromna...

Hogyan tudnék segíteni páromnak feldolgozni nagypapája halálát?

Figyelt kérdés
2 napja történt, váratlanul, nagyon szerették egymást. Egész hétvégén vele voltam, meghallgattam, amikor beszélt róla, próbáltam nyugtatni stb. Mondta is, hogy nem felejti el sosem, hogy mellette voltam ezekben a napokban is... De annyira rossz ez a tehetetlenség érzés, pedig ezen tudom, csak az idő tud segíteni. Ami rossz még, hogy ősszel költözünk össze, addig csak hétvégén tudunk találkozni, így még nehezebb. Van bármi amit még tehetek szerintetek, azon kívül hogy mellette allok, meg hét közben is beszélünk minden nap?:( Tudom persze, hogy majd az idő tud ezen a fájdalmon javítani maximum..

2022. máj. 29. 22:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szóismétlésekért, próbálok magamhoz térni ezután az elmúlt 2 nap után.
2022. máj. 29. 22:45
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez pont elég. A halál az egy sokk, pláne ha váratlan. Csak hagyd, hogy beszéljen róla, ha akar, és érezz vele együtt.
2022. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz mit tenni, ahogy leírtad az idő segít. Nem kell kérdezgetni hogy van, ha akar hagy beszéljen róla, de ha nem, akkor az is normális. Nyilván még ez nagyon friss, és van egy csomó hivatalos dolog, utána a temetés, a feldolgozás még csak akkor fog elkezdődni, próbáld arra kapacitálni, hogy foglalja el magát, hogy ne ezen járjon az esze folyamatosan.
2022. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele amennyit tudsz.
2022. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a gyászt mindenkinek magának kell elhordoznia. Ha akar/tud erről beszélni, hallgasd meg. De ne erőltess most semmit.
2022. máj. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ❤️❤️
2022. máj. 30. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból mondom, hogy ha akar róla beszélni akkor hallgasd meg, de ne erőltesd! És nem kell megsértődni azon sem, ha nem akar néhány napig találkozni, nem ellened szól.
2022. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pont az van inkább, hogy találkozna de nem tudunk hét közben (ősszel költözünk össze, jelenleg más - más városban dolgozunk/élünk.) :(

Köszönöm a válaszokat❤️

2022. máj. 31. 16:52
 9/11 anonim válasza:
100%

A legtöbb amit tud ilyenkor az ember tenni, ha vele van amikor szüksége van és tud, és ha egyedül szeretne lenni akkor ezt kell engedni neki. Esetleg a hétköznapi dolgokban tudsz segíteni, amiket most nem biztos, hogy úgy meg tud oldani.

Sarungi Emőke videóját ajánlom neked:

https://www.youtube.com/watch?v=2wGvL4QO3CE

Ő egy igazi csoda, és a téma szakértője is amellett, hogy egy fantasztikus ember. Legjobbakat kívánom nektek!

2022. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked is, 9-es válaszoló! 😊❤️
2022. jún. 5. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!