Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom feldolgozni nagymamám halálát?

Figyelt kérdés
Januárban meghalt nagymamám, egy hete temettük. Egy pár napja minden egyes este felhívom, csak azért hogy ugyanaz a Vodafoneos géphang beszéljen a túloldalról. Tudom hogy elment, tudom hogy nem beszélhetek vele már többet, hogy lehetetlen hogy beleszóljon a telefonba a vonal túlsó oldalán, mégis minden egyes nap felhívom. Mint egy berögződés.

2022. febr. 14. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Még csak most halt meg, adj időt magadnak. Nagyon szeretted, és ilyen kevés idő nem elég semmire.
2022. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Istenem, de aranyos vagy. Hat igen, sajnos ez nagyon hosszadalmas és szomorú időszak. Meg nagyon friss. Az idő enyhíteni fogja. Részvétem.
2022. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Hát ezt én is megkönnyeztem... 😓 Részvétem.


A gyász időszaka erről szól sajnos. A gyászév cca egy év. És nem lehet megsporolni egyik fázisát sem sajnos. Idő, ahogy írták előttem is.

2022. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Feldolgozni nem lehet, és nem is feltétlen kell, meg kell tanulni együtt élni a történtekkel, 9 év elteltével is előfordul hogy álmomban amikor csörög a telefon és beszélünk, vagy épp ülök az autóban útban a lakóhelyéhez, örülök ezeknek az álmoknak mert tudom hogy senki nem felejtett el senkit, és legalább így tudunk találkozni olykor.

Az emlékek, fényképek, videofelvételek a fiókban pihennek, mert nem tudok erőt venni magamon hogy bele nézzek a múltba, úgyis csak kikészülnék napokra.

29F

2022. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Őszinte részvétem!


Próbálj arra gondolni, hogy milyen szerencsések vagytok hogy ismerhettétek és szerethettétek egymást. Hogy milyen jó nagymamád volt. Ez sajnos ritka. Én pl egyik mamámról se emlékszem, hogy gyerekként megölelt volna, vagy egyéb módon kimutatta volna a szeretetét. Igaz, egyik oldalon csak egy voltam a sok közül (12 unoka és 10 dédunoka, mama kb a keresztnevem tudta, de ennyi), másik mama meg nincs oda a gyerekekért. Most felnőttként már érdeklem, de mivel nem alakult ki gyerekként a kapcsolat, nehéz.


Most fáj persze, de tartsd őt életben az emlékezéssel. Mesélj majd róla sokat a gyerekeidnek. És persze ő legyen a mérce ha majd egyszer nagyszülő leszel, mert úgy látom, csoda értékes kapcsolat volt a tiétek.

2022. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 8. éve lesz, hogy meghalt a mamám és mind a mai napig nem dolgoztam fel. Egy veszteséget nem is lehet feldolgozni. Az idő múlásával "enyhülni" fog a fájdalom, de a seb az nem tűnik el az ember lelkéből.
2022. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
1 hónap alatt feldolgozni???? Ezt komolyan gondolod?
2022. febr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Járj el templomba, és a sírhoz is imádkozni telefonálás helyett...
2022. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
2022. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Részvétem. :( Sajnos ezen csak az idő segít, illetve próbálj minél több pozitív dolgot tennia z életedbe.
2022. febr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!