Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan sikerült feldolgoznotok...

Hogyan sikerült feldolgoznotok egy olyan közeli rokonotok halálát, aki elmart maga mellől titeket néhány évvel ezelőtt, de mióta gyógyíthatatlan beteg, újra megjelent?

Figyelt kérdés
Egyik nagyszülőmről lenne szó. Régebben sem tudott viselkedni, emiatt évekkel ezelőtt el is tolt minket magától, most azonban kiderült, hogy napjai, de maximum hetei vannak hátra. Az a baj, hogy most sem tud viselkedni, nem érti meg, hogy egyik pillanatról a másikra nem tud 100+ kilométert utazni a család, ahogy csettint, mikor pedig megindulnának hozzá a szüleim, akkor pedig mindenféle sz*rnak elhordja őket és még a feleségét is fenyegeti. Mit tennétek a helyemben, hogyan viszonyuljak hozzá?

2021. jún. 3. 17:28
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha kicsit zavaros a kérdés, nem jó idegállapotban írtam...

Szóval olyan nagyszülőről lenne szó, aki akkor jelent meg az életetekben évek múlva, amikor már kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg és maximum hetei vannak hátra.

2021. jún. 3. 17:32
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha egyszer elmart, akkor utána már nem különösebben viselne meg a halála. Ha halálos betegen föl akarná venni velem a kapcsolatot, nem tagadnám meg, de ha ott folytatja a bunkózást, ahol azelőtt abbahagyta, akkor nem törném magam, hogy újra találkozzunk.
2021. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
Hagyjátok hogy egyedül dögöljön meg.
2021. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok éppen így, csak idős nagynéniről van szó, egyedülálló.
2021. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom rajött, hogy kar volt anno olyannak lennie.
2021. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik nagyanyám nem kifejezetten gonosz, de elég érdekes egy asszony volt mindig. Nem volt normális kapcsolatunk, csak muszáj jellegű. Most már öreg és le van robbanva, ritkán látom, főleg mióta járvány van egyszer láttam. Hívni egymást sose szoktuk. Nem érint meg. Sajnálom, mint embert, de ennyi. Ha nem lesz se lesz semmi különbség, hiányozni se fog, mert a zeró kapcsolat hogy hiányozna?


Nem nagyon értem mit akarsz feldolgozni. Meg se halt még. Ha nincs vele kapcsolat, akkor nem mindegy él vagy sem? Ahogy írsz róla, most is csak bánt benneteket, jobb volt míg úgymond nem volt… szóval nem azt kell feldolgozni, hogy rájöttél mennyi idő veszett kárba és most késő. Akkor mit kell feldolgozni?

2021. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Nekem öreganyámmal jó pár évvel ezelőtt megromlott a kapcsolat.Pár hete temették. Az utolsó majdnem 3 évet kórhátban elfekvőben idősekotthonában töltötte.

Úgy halt meg, hogy soha! nem láthatta,ismerhette meg a 3 gyerekemet. Ez nekem elégtétel.

Eltemették nélkülem is,és semmit az égadta világon nem érzek - némi dühöt leszámítva - iránta.

2021. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os:


Hazaengedték a kórházból meghalni. Napjai, vagy hetei lehetnek hátra, sajnos. Alig 6 hete terítette le egy betegség, amivel nem volt hajlandó orvoshoz fordulni.

2021. jún. 3. 23:04
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem érdekelne, felőlem haljon meg egyedül.
2021. jún. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell minden szívfájdalmat rázúdítani az emberre, hogy halála előtt és után legyen min gondolkodnia.
2021. júl. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!