Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elmenjek a temetesre?

Elmenjek a temetesre?

Figyelt kérdés
Apai mamám meghalt, de sose érdekeltem, pedig egyetlen unokája voltam. Apám elvalt anyámtól anno, és ha oda mentem az apai nagyi szidta átkozta anyut meg az anyai nagyit.. belét is ki atkozta anyuméknak.. apu sose fizetett nekem gyerektartást sem..
2022. jún. 11. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
18%
Én legfeljebb azért mennék, hogy utólagosan ne tehessek magamnak szemrehányást.
2022. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Anélkül se tesz magának szemrehányást. Problem solved.
2022. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nem mennek.
2022. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem volt köztetek kapocs a biológiai tényen kívül, hogy ő a rokonod, akkor időpazarlásnak tűnik. De ha úgy érzed, szívesen elmennél, tedd azt. De szerintem fontosabb az emberi kapcsolatukat minőségük alapján megítélni, mint vérségi fok alapján.
2022. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék. Számomra ez egyértelmű.
2022. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

A temetés igazából arra jó, hogy akik elvesztettek valakik, ők könnyebben fel tudják dolgozni. A halott embernek teljesen mindegy, mit csinálunk, neki attól se jobb, se rosszabb nem lesz. Hogy másoknak miért jó, ha ott látnak valakit még, az rejtély. Aki akar, búcsúzzon el tőle ilyen módon, aki nem, az ne, ez erről kéne, hogy szóljon.

Ha valaki más fájdalmában osztozni akarsz, ezzel segíteni neki lelkileg, akkor érdemes még elmenni.

Ennyi.

Hogy ki mit gondol, az meg senkit ne érdekeljen.

Ez alapján javaslom, hogy gondold át, elmész-e. Dönteni helyetted nem akarok, hogy menj vagy ne.

2022. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha már felmerül a kérdés, akkor ne menj. A többiek meg foglalkoznak a saját dolgukkal amjd.
2022. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
Én nem mentem el apai nagyanyám temetésére, aki utoljára egy éves koromban látogatott meg.
2022. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Elmentél?
2022. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!