Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másoknál mennyire szól bele a...

Másoknál mennyire szól bele a nagyszülő az életbe?

Figyelt kérdés

Együtt élünk nagyszüleimmel (több generációs családi házban)

Nagyon szeretnénk tesómmal egy kutyát. Tatámék már vágták is rá, hogy biztos nem, mert "nem kell kutya a házhoz" A szüleim nem keresnek rosszul, nagyon jó az anyagi helyzetünk simán beleférne egy kutya tartása. Tatáméknak van fizetve gondozó nő, akkor miért ne futná egy kutya nevelésére is. Ahogy tata "megtiltotta" apám is vágta rá, hogy nem kapunk kutyát minden féle kifogással. Tatáék minden elrontanak bármit szeretnénk. Tesóm tengeri malacot kért egyből mondta tatám " nem halott még olyat, hogy patkányt tartanak a házban, milyen büdös az meg minden, mamám is egyből úgy csinált mintha félne sikítozott" Tesóm megkapta, de kjelentették mamáék akkor ez volt az utolsó legyen mostmár elég. Máshol is így dirigálnak a nagyszülők?



2022. júl. 16. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
És kié ház? Mert azé a döntés. Gondolom, ti laktok a nagyszülőknél és nem fordítva.
2022. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Egy kicsit több tiszteletet azoknak, akik felnevelték azokat, akik titeket nevelnek.


A kutya rengeteg hátránnyal jár.

Nagyon sokat kell őket gondozni, és nem lehet csak úgy otthagyni őket. 100% biztos vagy benne, hogy ott fogsz lakni a következő 15 évben és napi 3x elintézed a kutya dolgait?


Mert ha nem vagy 100%, akkor bizony rájuk maradna, ami érthető, hogy rájuk is tartozik.

2022. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Dehogy, anyukám szüleié volt de ők már elhunytak születésünk előtt.

Mi már oda születtünk, és tatámék költöztek hozzánk néhány éve, ők apa szülei ( valamiért így tartják biztonságosnak apáék)

2022. júl. 16. 20:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Tudunk gondoskodni a kutyáról, hol én hol tesóm vagy mind ketten. Az a baj olyanokat mond mamám, hogy nagyon fél majd így megharap, meg úgy megharap mert őt kislánykorában már harapta meg kutya (mamám demens és mégis adnak a szavára)
2022. júl. 16. 20:06
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a szüleid sem nagyon szeretnének a kutyussal foglalkozni, és hogy őszinte legyek, én sem szereznék be úgy kutyát, ha csak a gyerekek akarnák, mert lesz a nagy ígérgetés, aztán a szülőkre marad. Ha nem is rögötn, majd pár év múlva, amikor fontosabb lesz a eandizás és barát/barátnő, leléptek máshol aludni és a szülők kelhetnek hajnalban kutyázni. Egy kutyával kb. 15 évet kell számolni jó esetben. Mi van, ha te 5-10 év múlva elköltözöl? Továbbtanulsz?
2022. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt gondolom nagyon jó dolga lenne nálunk, jobb mint a menhelyen. Tudom, hogy tudnánk szeretni és gondját viselni hosszú távon, amíg él
2022. júl. 16. 20:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
aranyszabály, hogy szülő csak akkor vegyen kutyát, ha ő akar gondoskodni róla. egy gyerek hiába ígéri meg, nem fog.
2022. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Akié a ház az dönt ilyen kérdésekben.
2022. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
apáéké a ház, de szerintem tatámék miatt nem engedik
2022. júl. 16. 21:01
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg apádék sem nagyon akarnak kutyát.
2022. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!