Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki milyen sűrűn beszél /találk...

Ki milyen sűrűn beszél /találkozik a nagyszüleivel? Heti 1 alkalom ritkának számít? Unoka nincs. 35/n

Figyelt kérdés

2022. júl. 30. 14:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
nagyszülő unoka nincs , ez igen
2022. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Anyám anyja él még. Apám anyja január végén halt meg. Ö 92 volt, mikor eljött a távozás ideje, átlagban apám járt hozzá, mert elég rossz természete volt az öreglánynak, rosszul is hallott, így hozzá nem is nagyon jártunk. Anyám anyja meg februárban elkapta a Covidot, azóta csak telefonon beszélt vele anyám, mert nagybátyám látja el (egy másik településen élnek, közel egymáshoz). Két nagyapám régebben meghaltak már, de velük sem volt szoros a kapcsolat, meg többet voltak kórházban, mint a lakásukban :(
2022. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Soha. Apai nagyim korán meghalt, nem is emlékszem rá. Anyai nagyanyámmal én szakítottam meg a kapcsolatot, mert annak semmi értelme nem volt, hogy az évente egyszeri találkozásunkkor (azon kívül semmi telefon vagy email) apámmal előre azt tisztázzuk a kocsiban, hogy próbáljam türelmesen túlélni. Köszönöm, ebből nem kértem.


/Lehettem vagy 8 éves, bőröndben gyűrődött ruháimat ki akarta dobni, majd veszünk másikat (na de milyet! Hát inkább nudistaként, mint amit az az asszony rám akart erőszakolni a turkálóban!). Választhattam egy barbit, de azt nem (Hófehérkét), amelyik nekem tetszik, inkább válasszam a néhány ezer forinttal olcsóbb bratz vagy milyen figurák egyikét, amik mind a mai napig anorexiás, kés alá feküdt borzalmak miniatűr, szó szerint műanyag változata, és csakazértis rám akarta erőszakolni, hogy válasszak azok közül, mindegy, hogy szerinte is borzalmasak. Hüledezett, hogy nem mosogatok, nem tudok főzni, nem vasalok (fel sem értem rendesen a deszkáig, el sem bírtam a vasalót). Mi az, hogy én sokáig alszom (9-10 kényelmesen, de amikor menni kellett, nem volt gond sosem, hogy 6-6:30-kor felkeljek). Lementünk az egyik ismerőséhez, szóba került az iskola, mondom, nem szeretem a matekot, nem megy jól, erre ketten együtt mondják, üljek le az asztalhoz, matekozunk... aztán leszidott nagyanyám, amiért nyavalyogtam, hogy én nem akarok (nem tudom, ki mit gondol, nekem nem a nyaraláshoz tartozik). Ennek az ismerősének a kutyája valamikor elvitte a legkedvesebb plüssömet, Mackó urat, kisírtam érte a szemeimet, erre nagyanyám egyszer gyorsan végignézi az udvart, de az nem jut eszébe, se a kutya gazdájának magától, hogy elmondja, a kutyája hova vihette (én meg konkrétan összetörtem, csak napokkal később jutottam el, hogy a gazdája tudhatja). Az animés, mesefigurás rajzaimra mindig azt mondta, miért ilyen hülyeségeket rajzolok, miért nem egy szép rózsát, vagy vázát gyümölcsökkel. Stb.../


Menjen hozzá az, akinek két anyja van. Egyébként rajtam kívül nincs más unokája.


21/l

2022. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan ez a kérdés:


Ki milyen sűrűn beszél /találkozik a nagyszüleivel? Heti 1 alkalom ritkának számít? Unoka nincs. 35/n


Most akkor hogyan nagyszülő valaki, ha nincs unoka? fel nem fogom ezt

2022. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Fárasztó96 ***** válasza:
89%
Utolsó: az én öreganyám is ilyen! Annyi különbséggel, hogy én vagyok az egyedüli lányunoka (nekem két bátyám van, meg nagybátyámnak két fia), de még véletlenül is engem utál, pedig a jó poén az egészben, hogy az ő nevét kaptam (az ö lánykori neve is az ami enyém).
2022. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
55%
9-es voltam. Nem értem miért kell egy halott nagy szülőt le pontozni? Tényleg miért is? Hát szégyen és gyalázat, ha nem tiszteltek semmit és senkit.
2022. júl. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Az 1ik mamammal közelebb allunk egymashoz mint a masikkal, de kb ugyanannyi idokozonkent latogatjuk. Messze elunk, de havinta 2x hazajovunk kb. Akivel kozelebb allok, o rugalmasabb, van okosteloja es messengeren irogatunk, kepeket kuldozgetunk. A masik mama abszolút nem kapható erre, ugyh vele nem. Telefonalni egyikkel se szoktunk
2022. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nincs túl jól, gyakorlatilag minden hétvégén ránézek kicsit, pont ezért. A másik kettő sincs jó bőrben, de velük nehezebb találkozni, pár hetente


35/F

2022. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagyszüleimet 1947 szeptember elején láttam utoljára, aztán kitelepítették őket külföldre, az országhatár le volt zárva. Mindkettőt szerettem, ők is az unokáikat. Még a temetésükre (1949 és 1958-ban) sem mehettünk el...

Anyai nagyanyám 1933-ban hunyt el, nem ismertem. Nagyapám újra nősült, az új nagymamám úgy szertett minket és a családomat, mint sajátját, mi is őt. Nagyapámat 1961-ben tettem a sógora segítségével a koporsóba. Mindkettőjüket nagyon szerettem és ők is minket. Közel laktunk egymáshoz, így gyerekként talán naponta, suhancként (elkerültem otthonról) csak alkalomadtán, talán 3-4 havonta.

2022. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%
Mondja már meg valaki, mi volt lepontozni való a #9-es válaszban? Nem értem, mi megy itt.
2022. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!