Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fekvőbeteg, idős, demens...

Fekvőbeteg, idős, demens beteg nálatok is éjszakára "megbolondul" és állandóan kiabál?

Figyelt kérdés

Nappal sokkal több a tiszta pillanata és kezelhetőbb, de éjszaka szó szerint 2 percenként kiabál valamiért. Kapcsoljam fel a villanyt, kapcsoljam le a villanyt, kapcsoljam be a tévét, kapcsoljam ki, nyissam ki az ajtót, adjak enni, adjak inni, cseréljek pelenkát, miközben nincs benne semmi, stb.

Az a szörnyű, hogy hiába hagyom kiabálni percekig, hogy majd csak megunja, de nem unja meg... Mit lehet vele kezdeni? Nyilván a végső megoldás egy otthon lesz (bármennyire is sajnálom), mert ezt nem lehet bírni középtávon sem, már lassan mindenki rosszabb bőrben van a családban, mint ő.

Az orvos írt fel nyugtatót, de már lassan az eredetileg meghatározott adag kétszeresét kapja (orvosi javaslatra), de így sem igazán mondhatnám, hogy segít.


De tényleg az egészben az a szörnyű, hogy nappal majdhogynem normális, emlékszik dolgokra, lehet vele akár normálisan is beszélgetni, éjszakára meg teljesen megzápul.



2022. aug. 23. 21:34
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
97%

Igen, sajnos demenciában gyakori, hogy éjjel rosszabb szellemi állapotban vannak, mint nappal, és az is előfordul, hogy felborul a beteg napi ritmusa is (azaz nappal aludna, éjjel pedig ébren van - és zavart).

Ha tudsz angolul:

[link]

[link]

2022. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
97%
A demens betegeknél gyakori az éjszakai aktivítás. Nem egyedi eset a rokonod.
2022. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
96%
Mi a letepest gumibugyival oldottuk meg.
2022. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
93%
Minél hamarabb dugjátok otthonba, mert hatalmas várólista van így is. Sajnos nem fognak ott törődni vele, de ilyen állapotban nem lehet élni mellette. El kell fogadni, hogy sajnos ez egy gyógyíthatatlan betegség és így fogja leélni az utolsó éveit. De nem szabad magatokra venni, mert szándékosan csinálja, ne így gondoljatok rá. Részvétem.
2022. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
100%
*nem szándékosan csinálja
2022. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
85%

1.az agya sorvad,ezért nem hatnak a nyugtatók, altatók (ezek is az agyán keresztül hatnának- csak sajna már nem nagyon van neki)

2. a pelenkára huzzál egy hosszúszárú, vagy térd alá érő alsógatyát, aminek szoros a két lábfelőli vége. A derekába meg fűzz egy madzagot, ami nem nyúlik (nem gumis) és hátul fixen csomózd meg. Ha elég szoros, nem tud belenyúlni, se lehúzni, nem fér hozzá a pelushoz. A gatya szárain sem tud felnyúlni, mert hosszúak és szoros a végük. Persze ki kell sakkoznod, hogy ne legyen túl szoros se, de annyira azért igen, hogy se levenni,se belenyúlni ne tudjon.

Kitartás. Én csak akkor adom be otthonba, ha nem ismer már fel semelyikünket a családból.

2022. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
34%
Milyen betegségben szenved? Nekem is egy családtagom ilyen. Rendesen borzasztó, mindig vele kell lenni s stb...
2022. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
92%
az én anyám ugyanilyen és Alzheimeres
2022. aug. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

"Milyen betegségben szenved? Nekem is egy családtagom ilyen. Rendesen borzasztó, mindig vele kell lenni s stb..."


Igazából halvány lila fogalmunk sincs pontosan. A kórházból az orvos minden alkalommal, amikor telefonon beszéltünk vele, azt jelezte vissza, hogy jól van. Erre visszaadták felfekvésesen, kiszáradva, úgy hogy 2 éjszakán át levegőért könyörgött (gondolom oxigént kapott), és hogy a kezét nem bírta megemelni.

A háziorvos mondta telefonban, hogy demens és ennyi volt az összes tájékoztatás. De szerintem pszichiáter vagy bármilyen egy legalább részben hozzáértő szakorvos sem látta. És mivel teljesen mozgásképtelen, nem is hiszem hogy fogja látni. Én nem merném visszaküldeni semmi szín alatt betegszállítóval sem a kórházba, amíg nem muszáj.

2022. aug. 23. 23:02
 20/55 anonim ***** válasza:
96%
Szegénykém. És hány éves?
2022. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!