Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fekvőbeteg, idős, demens...

Fekvőbeteg, idős, demens beteg nálatok is éjszakára "megbolondul" és állandóan kiabál?

Figyelt kérdés

Nappal sokkal több a tiszta pillanata és kezelhetőbb, de éjszaka szó szerint 2 percenként kiabál valamiért. Kapcsoljam fel a villanyt, kapcsoljam le a villanyt, kapcsoljam be a tévét, kapcsoljam ki, nyissam ki az ajtót, adjak enni, adjak inni, cseréljek pelenkát, miközben nincs benne semmi, stb.

Az a szörnyű, hogy hiába hagyom kiabálni percekig, hogy majd csak megunja, de nem unja meg... Mit lehet vele kezdeni? Nyilván a végső megoldás egy otthon lesz (bármennyire is sajnálom), mert ezt nem lehet bírni középtávon sem, már lassan mindenki rosszabb bőrben van a családban, mint ő.

Az orvos írt fel nyugtatót, de már lassan az eredetileg meghatározott adag kétszeresét kapja (orvosi javaslatra), de így sem igazán mondhatnám, hogy segít.


De tényleg az egészben az a szörnyű, hogy nappal majdhogynem normális, emlékszik dolgokra, lehet vele akár normálisan is beszélgetni, éjszakára meg teljesen megzápul.



2022. aug. 23. 21:34
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
Örülök kérdező, hogy egy fokkal jobb lett. Nálunk apa csinálta azt, hogy àllandóan a kertbe akart kimenni fürdeni a medencében. Rendesen engedte a vizet és mászott bele. A medence el lett pakolva, a csap elzárva, de akkor is ez volt a mániája. Ez ugyan úgy januárban, mint júliusban. Egy idő után csak otthon kóborolt a szobában és kereste a medencét. Soha nem használta a medencét korábban. Pelenkával nekünk szerencsénk volt, soha nem volt tudatában, hogy azt le is lehet venni, hogy az mi egyáltalán, ha bement neki, akkor sem érdekelte.
márc. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
rettentoen sajnallak kerdezo iszonyat lehet amin keresztul mentek. en beadnam otthonba mielott a ti egeszsegi allapototok es a kapcsolataitok is megserulnek. en nem Mo on elek es gyerekunk sincs de akiknek van itt nem szokas az hogyaz ilyen betegeket otthon a csalad gondozza. az otthonok valtozoak en 60 felett vagyok demindig is ugy volt hogy amig el biruk magunkat latni , szukseg eseten bejarono stb segitseggel maradunk itthon aztan ha ugy alakul eladjuk vagy az eletben maradott eladja majd a hazat es bemegy egy jo minosegu otthonba. ha az illeto demens lesz akkor ugyis a helyzet fog donteni ki es mikor kerul otthonba. En nem tartok ettol ha lenne gyerek akkor se apoltatnam magam vele mert az csak egy nagy teher semmi mas. Raadasul ha a gyerek tobb szaz vagy ezer km re lakik a szuloktol akkor meg ilyesmirol gondolkozni se lehet. van egy baratnom mind a harom lanyuk mas allamokban elnek a legkozelebbi 800 km re van a legtavolabbi 3000 kmre el a csaladjaval. Gondolkozzatok el az intezeti elhelyezesen mindenki csak megkonnyebbul tole. ha nem tudod megakadalyozni hogy osszekenje magat akkor sajnos egyedul modszer hogy leszedalni ejjelre vagy megfelelo kotessel rogziteni a kezeit.
márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
utolso vagyok megint. nem tudom ki mit fog reagalni arra amit most irok. itt nalunk torvenybe lepett az eutanazia 2 eve, de csak azoknal akiknek kezelhetetlen fajdalmai es kezelhetetlen betegsege van es 3 orvos egybehangzoan igazolja hogy 12 honapnal kevesebb ideje van hatra. de a lenyeg amit akartam irni nem ez. Mi a ferjemmel ugy dontottunk hogy ha valami sulyos baleset er bennunket egyikunk sem engedi az ujra elesztest sem es a gepen valo eletben tartast sem. a masik az en elhatarozasom a ferjem egyenlore ebben az ugyben meg nem dontott. en rendszeresen jarok vizsgalatra (kb evente) hogy nincs e valamilyen demens vagy Alzheimeres betegsegre utalo tunetem. amennyiben olyan diagnozist kapnek hogy a betegseg megkezdodott, kernek egy masodik velemenyt ha az is igy szolna akkor en magam lepek ki az eletbol mielott a tudatom elhomalyosodna es nem tudnam egyedul megtenni. rendelkezesemre all hozza az eszkoz, a lehetoseg es a tudas is hogy problema mentesen vegre tudjam hajtani ha szukseges lenne. Sokan nem tudnak ezt elfogadni en viszont nem szeretnek ilyen allapotban sem otthgonban sem hospiceben sem masutt "elni". ez nem elet hanem vegetalas szamomra elfogadhatatlan szinten. Hangsulyozom ez kizarolag az en velemenyem es mivel vallasos sem vagyok az sem befolyasolja a dontesemet.
márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
Jó meglátás utolsó, magyar jogszabály és gyakorlat persze teljesen más, emiatt nehéz ezt átültetni, de egyetértek veled teljesen
márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
koszonom, azt gondoltam nagyon idegen az en gondolkodasom az otthonitol.
márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!