Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fekvőbeteg, idős, demens...

Fekvőbeteg, idős, demens beteg nálatok is éjszakára "megbolondul" és állandóan kiabál?

Figyelt kérdés

Nappal sokkal több a tiszta pillanata és kezelhetőbb, de éjszaka szó szerint 2 percenként kiabál valamiért. Kapcsoljam fel a villanyt, kapcsoljam le a villanyt, kapcsoljam be a tévét, kapcsoljam ki, nyissam ki az ajtót, adjak enni, adjak inni, cseréljek pelenkát, miközben nincs benne semmi, stb.

Az a szörnyű, hogy hiába hagyom kiabálni percekig, hogy majd csak megunja, de nem unja meg... Mit lehet vele kezdeni? Nyilván a végső megoldás egy otthon lesz (bármennyire is sajnálom), mert ezt nem lehet bírni középtávon sem, már lassan mindenki rosszabb bőrben van a családban, mint ő.

Az orvos írt fel nyugtatót, de már lassan az eredetileg meghatározott adag kétszeresét kapja (orvosi javaslatra), de így sem igazán mondhatnám, hogy segít.


De tényleg az egészben az a szörnyű, hogy nappal majdhogynem normális, emlékszik dolgokra, lehet vele akár normálisan is beszélgetni, éjszakára meg teljesen megzápul.



2022. aug. 23. 21:34
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
10: Van 3-4 demenciás csoport Fb-on, lépj be. Erre a macskanadrágot javasolják, az mindenkinek be szokott válni. Vannak könyvek is.
2022. aug. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

A beteg öreg emberek általában éjjel sokkal rosszabbul vannak.


Mamám is nálunk volt 8 évig ....

2022. aug. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
91%

Normális, és rosszabb lesz.


0-24 ápoló kell mellé vagy adjátok otthonba, mielőtt mondjuk rátok gyújtja a házat - ezt halálosan komolyan mondom.


Ti NEM tudjátok megfelelően gondozni, ő is szenved, ti is.

2022. aug. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
97%
Én otthonban dolgoztam 2,5 évig. A dolgozók között is vannak különbségek, meg az otthonok között is. Olyan otthon nincs, hogy 0-24 órás szolgálat, az a házi ápolás. Nem fognak ott ülni a szobájában, ha ugrani kell pelenkát cserélni, sok helyen nem is cserélnek soron kívül pelenkát, mert kevés van/lusták. A pelenka leszedésére az is megoldás lehet, hogy fordítva adjátok rá, hogy a hátán csatoljátok be és erre húztok rá egy bugyipelenkát. A kikötözést nem tartom jó ötletnek, mert többet árthat, mint használ. Talán, ha napközben lefárad, akkor éjszaka alszik. Nem tudom az egészségügyi állapota engedi-e, de napközben kiszedni az ágyból kerekesszékbe stb.
2022. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Végigcsináltam már én is. Nappal elszundikalt és este ébren volt. Bár nálunk.nem volt randalirozas, csak este volt aktív. Ami azért érdekes, mert az állapota nem indokolta volna, hogy aktív legyen.
2022. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
100%
34 nagyon jókat ír, miért kellett lepontozni?
2022. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

"Az a problémád, hogy nem fog elég gyorsan meghalni?"


Teljesen félreértetted. Nem akarom hogy meghaljon, de ez nem élet így. Csak egyre rosszabbul lesz, egy idő után már nyomokban sem lesz az az ember aki volt, viszont ez nem halálos betegség. Ettől nem fog meghalni. Csak egyre nagyobb kín ez az állapot a betegnek is és a családtagoknak is, érzelmileg és fizikailag is, mindezt úgy, hogy a gyógyulásra nincs esély, de a (bocs a fogalmazásért) megváltó halál sem közeledik.

Nem tudom, hogy volt-e nagyon durván rossz állapotba került halálos, teljesen reménytelen, gyógyíthatatlan beteg a családodban. Nálunk volt és látva a szenvedéseit, kimondatlanul is mindenkit egy tudat vígasztalt: nem fog már sokáig tartani neki.

2022. aug. 24. 08:47
 38/55 anonim ***** válasza:
95%
Hát az én nagyapám is demenciához hasonló tüneteket produkált, de valójában ez egy bőrdaganat leoperálásának ami az arcán volt-annak a következménye volt, az agyába szóródott neki, és ettől megváltozott, 88 évesen hunyt el, én akkor voltam 12. Olyan furának találtam, hogy az én nevemet-személyemet kitörölte, pedig legkisebb unokaként kedvence voltam.
2022. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
64%

Addig örülj, míg nem szarik a szoba közepére.

De nyugodj meg, előbb vagy utóbb fog.

2022. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi nálunk is volt minden, hangulatlámpa eltörése, hokedlire pisilés, nem tudta hol van, szenteste napján eltörte a lábát is, ami miatt fekvő beteg lett maradék 5 hónapra, míg meg nem halt, akkor volt, hogy leszedte magáról a pelenkát, szerencsére apum gondozta napközben az apósát, míg anyum tanított, de anyum is kivette a részét, de anyummal is ellenséges volt, végül halála előtti reggelen kitisztult, mert mondta, hogy Pusziljál már meg lányom, mert a puszi a legjobb dolog a világon. Aztán aznap este elment...
2022. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!