Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Valami tanácsot adni? Mások...

Valami tanácsot adni? Mások is voltak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Önbizalom hiányos lettem és próbáltam otthon beszélni róla de meg se hallgatnak, ledorongolnak, nem érdekli őket az hogy mit érzek, nekem nem lehet érzelmi világom, mindig arra hivatkoznak hogy ők is úgy lettek emberek hogy keményen nevelték őket, nem érzelegtek... De persze magukat mindig kiemelik, dicsérik, nekem meg a hibáim hangoztatják, semmiért nem dicsernek meg, soha egy jó szót nem kapok tőlük... Nagyanyamhoz menekültem de vele se lehet beszélni, ő is olyan hogy magát emeli ki és nekem a hiabim hangoztatja, nem érdekli az hogy van egy érzelmi világ

2022. okt. 28. 08:19
 1/5 fahej válasza:
80%
Keress fel egy pszichológust, hatékonyan tud segíteni.
2022. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Igen, nekem sem volt. Én önismeretet kezdtem el, határmeghúzás, nemet mondani, hogy ne én érezzem rosszul magam utána, ne az legyen a fejemben, hogy mit szól a másik, stb. Rengeteg munka, gyakorlat, de mindenképpen megéri. És egyedül nem lehet, ez fontos. Empatikus ember, közeg kell hozzá. Ha ez egy pszichológus, mert más sajnos nem maradt, akkor az. :/
2022. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Darius- ***** válasza:
52%
Lehet érzelmi vilag, attol nem fog megoldodni semmi. Nem mindegy miben mondjak, ha a célaid elérésében, a jovod alakulasaban mondjak, akkor jol teszik. De a kapcsolatok, mindennapi beszelgeteseK terén kéne a szeretet adasa, kulonben az a csalad amiben vagy, torz.
2022. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Pszichologusra +1
2022. okt. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el a Mérgező szülők vagy a Láthatatlan pokol könyveket. Nyilván odatesz az önértékelésnek, ha az ilyen sérült emberek leszólnak, miközben magukat meg istenítik. Őket nem érdemes ezzel szembesíteni, mert bizonyos életkor felett már csak a kognitív disszonanciából fakadó tagadás megy. Nem tudnak azzal szembenézni, hogy elszarták az életüket és a leszármazottaikét is és ez már a múlt, nincs még egy esély jobban csinálni. Mellesleg úgy kb.az ötvenes évekig születettek eléggé kényszerpályán kezdték az életüket. Nekünk már van lehetőségünk javítani ezen, feldolgozni az ő traumáikból fakadó traumáinkat. Ma már nem ciki az önismeret/pszichoterápia.
2022. okt. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!