Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen esetben érdemes az...

Ilyen esetben érdemes az unokáknak adni?

Figyelt kérdés

A fiam iszonyatosan sok adósságot halmozott fel. Bejelentett munkája nincs, se ingatlan, se autó semmi nincs a néven. Nekem van ingatlanom, érdemes lenne már most a két unokámra iratni/ ajándékozni?

Nem szeretném, ha a felelőtlen fiam miatt elúszna a házam.

Mit tegyek?


2022. nov. 19. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igen.
2022. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Igen. De rakass rá haszonélvezetet.
2022. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ne irasd most masra, mert ha később pénzzé kellene tenned vagy bármi miatt el kell adnod, nem fogod tudni megtrnni. Írj inkább közjegyző altal ellenjegyzett végrendeletet.
2022. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ha az unokák nevére kerül, akkor a végrehajtó nem tudja elvinni a fiam adósságai miatt?

Hol tudom ezt intézni, ügyvéd vagy közjegyző?

Fontos információ még, hogy a két unoka kiskorú.

2022. nov. 19. 11:46
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

És a fiad mit szól ehhez? Mert az ő tudta nélkül nem tudod a két kiskorú unoka nevére íratni a házat.


Illetve, ahogy írták fent, nem tudhatod, mikor ker7lsz olyan helyzetbe, hogy neked kéne túladnod a házon, ezt nem fogod tudni megtenni. Sosem szabad a saját ingatlanod másra íratni.


Én is a közjegyző által készített végrendeletet javaslom. Abból ki tud szedni valamennyit a férjed, ha megtámadja, de nem sokat, a nagyja a gyerekeké marad.

2022. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Nehogy a kiskorú unokákra ird, sokkal nagyobb esélye van, hogy valahogy elszedi, mert az apjuk hivatalosan a kepviselőjük. Ha a te neveden van, akkor semmilyen módon nem lehet elvenni a fiad adóssága miatt. Ne irasd másra, nincs értelme. Szerintem is a végrendelet a megoldás.
2022. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
#6, apa nem tudja elszedni, mert a gyámhivatal nem engedné. Eladhatja, de abban az esetben egy gyámi számlára kerülne az ingatlan értéke.
2022. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, a fiad disznóságai semmilyen módon nem érintik a te ingatlanodat.

1.Odaadhatod az unokáknak, ajándékozási szerződéssel, és köthetsz rá haszonélvezetet magadnak. Ha még 10 évig élsz, a fiad majd még köteles részre sem perelheti a gyerekeit.

Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy innentől kezdve nem fogod tudni eladni, máshová költözni, vagy ha otthonba kényszerülsz, nem lesz ingatlanod, amit felajánlhatsz az intézeti ellátásért cserébe.

2. írhatsz végrendeletet, az unokákra hagyva; ez esetben a fiad a halálod után perelheti a gyerekeit a köteles részre.

Kiskorúak még az unokák?

2022. nov. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

5 és 12 évesek.

Attól félek, ha velem történik valami, akkor a fiam adósságai miatt úszik a ház a fiam felelőtlensége miatt, és semmi nem marad az unokáknak.

2022. nov. 19. 13:05
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy ügyvédet, ő biztosan tud megfelelő megoldást adni.
2022. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!