Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én vagyok az egyetlen nagymama...

Én vagyok az egyetlen nagymama, aki nem szereti, ha ugráltatják?

Figyelt kérdés
Attól rossz egy nagyszülő, ha életének nem egyetlen célja és öröme az unoka, unokák? Nekem van saját életem, egyáltalán nem "csak" abból áll, hogy nézem a falat, és várom az unokákat. Szeretem őket, szívesen vagyok velük, de nem abból állok ki, hogy nekik sütök-főzök, a fejemen táncolhatnak, lesem a kívánságaikat. Az elveimmel se fér össze, nem tudom elviselni az elkényeztetett, neveletlen gyerekeket. Nálunk vannak szabályok, betarthatók, érdekes módon ennek ellenére szeretnek jönni az unokák, de a gyerekeink is.
2022. nov. 29. 14:27
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagy egyedül ezzel :)

Nekem az a fura, akinek az egész napja abból áll, hogy viszi-hozza az unokákat az iskolába, az edzésre, a programokra, stb. Kb. mintha ő lenne a szülő.

2022. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Egy kedves barátnőm, aki 70 éves és amúgy óvónőkent és tanitonokent dolgozott egész életében és imádja q gyerekeket szintén így van vele. Szívesen van az unokaival, ha az előre megbeszélt program, de nem bébiszittel, tehát a gyere any mert beteg q gyerek nem játszik nála és q világ akkor sem forog a gyerekek körül, ha ott vannak nála. Meg vannak a maguk kis feladataik a nagyinal, fegyelmezve is vannak, megis szeretnek nála lenni
2022. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
96%
Ez kellene a normális legyen. Lefogadom, hogy te nem terrorizáltad a gyermekeid, hogy na na mikor lesz unoka, mikor lesz unoka, mikor lesz második unoka.
2022. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
21%

Az nem ugráltatás, ha a nagymama JÓ SZÍVVEL süt-főz az unokáinak, nem csak hétvégén hanem akár hétköznap is.

Nálunk feleségem anyukája éjfélkor képes volt sültkrumplit sütni az unokájának. Hogy miért? Mert imádta/imádja őt és élvezi azt, ha a kedvére tehet!

Ez nem egyenlő azzal, hogy ki van használva a nagymama vagy egy csicska a nagymama. Ez szívből jön tudod?

Ha neked rohadtul megalázó, csicskamunka vagy nyűg az, hogy kedvére tegyél az unokáidnak akkor te ilyen vagy.... azt csinálsz amit akarsz!

Csak aztán a nagy elveskedés nehogy visszaüssön amikor rájuk lennél szorulva, aztán beintenek hogy "ezt a F*/SZT viszek öreganyámnak tejet/kenyeret... nem szeretem őt, mit szeressek rajta?"


Mondom! Majd ne csodálkozz!

2022. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%

"Nálunk feleségem anyukája éjfélkor képes volt sültkrumplit sütni az unokájának. Hogy miért? Mert imádta/imádja őt és élvezi azt, ha a kedvére tehet!"


A feleséged anyukája mártír típus, azt hiszi, ettől jó nagymama vagy szülő valaki. Hisztis elkényeztetett unoka éjfélkor sült krumpli helyett aludjon, bakker.

2022. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen rendben van, ha ezt így nyíltan el is mondod.


Akkor van gond - és most VÉLETLENÜL SE a saját esetemre utalok... -, ha bedobod az elején, mennyire fontos az unoka, vérszemet kapsz, ha meghallod, hogy a másik nagymama mennyi programot csinál az unokával, de aztán lemondod az előre megbeszélt találkozókat, mert neked közbejön munka, kávé a barátnővel, megnyitő, nyaralás stb. és megint egy hétig semmi unokázás, és már ott tartunk, hogy a gyereknek nem mondjuk előre, hogy jön a nagymama, nehogy megint csalódnia kelljen... de azért küldöd a kacatokat, amiket meglátsz a boltban.

2022. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 Metionin ***** válasza:
94%
Szerintem ez lenne a normális. Általában azok lesznek ilyen csicska hopp nagymamák, akiknek amúgy sem volt élete a gyerekeik nélkül és utána az unokákon élik ki magukat, sokszor szinte a szülő helyébe akarnak lépni.
2022. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
89%

Csak aztán a nagy elveskedés nehogy visszaüssön amikor rájuk lennél szorulva, aztán beintenek hogy "ezt a F*/SZT viszek öreganyámnak tejet/kenyeret... nem szeretem őt, mit szeressek rajta?"


Na, ha valaki azért nem visz a nagyanyjának egy tejet/kenyeret, mert éjfélkor nem a seggüket nyalta a konyhában...Csak aztán nehogy pofára essetek! Szerinted mi lesz abból a gyerekből, akit rászoktatnak arra, hogy ő a világ közepe, és ha éjfélkor sült krumplit akar enni, akkor a nagyi pattan és süt neki? Segítek: egy önző, énközpontú egóhuszár, aki - pont azért, mert ahhoz van szokva, hogy körülötte forog a világ - pont le fogja sz...ni, hogy mamának van-e teje, tud-e kenyeret venni, mert megszokta, hogy neki senkire nem kell tekintettel lennie, mindenki őérte van.

2022. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek éjfélkor aludjon. Aztán majd pár év múlva ki lesztek akadva, hogy miért hiszi a gyerek, hogy a Nap is körülötte forog.
2022. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
95%
Ha te sem ugráltatod őket, akkor semmi gond. Nálunk az anyai nagymamám akarja ugráltatni az egész családot.
2022. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!