Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mennyire gyakori...

Szerintetek mennyire gyakori az, hogy idős korban agresszívvá válnak az emberek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 18:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Én ezért iszok. Attól lenyugszok
2022. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Én 39 éves vagyok és szívesen szétvernék valakit.
2022. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%
Apám 60+ egyre nehezebben viselhető el, ahogy telik az idő. Sosem volt könnyű eset, alapból agresszív volt, aki bármin képes volt megsértődni és hisztizni, de egyre rosszabb és rosszabb, folyamatosan kötözködik anyámmal. Fizikailag nem volt agresszív sosem, és szerencsére most sem, ez nem változott
2022. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
35%
Idösebb emberek inkabb nyugodtabbak.
2022. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kolléganőm édesanyja a normális,kedves középkorúból,kibirhatatlan hárpiává vált idős korára.Orvoshoz is elvitték, mert érezték,hogy ez nem normális állapot.Az orvos azt mondta,hogy idősebb korra, nem mindenkinél egyforma mértékben, kiürül a szervezetből az ugynevezett "tűrőképesség hormon".(Nyilván van ennek rendes orvosi neve is,de az orvos ezt a kifejezést használta)Ezek szerint az idős kori agressziónak akár biológiai oka is lehet,amit még felerősíthet egy kezdődő demencia,egy fel nem ismert depresszio,és még ki tudja mi minden.
2022. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon igaz, amit a 8as írt.


Szerintem aki fiatal is elviselhetetlen, az öregkorban még rosszabb lesz, de az azért ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az átlag magyar nem vmi eszes, de végtelenül frusztrált.

De elmesélek egy nagyon tipikus példát:


Vidéken élek, át szoktam biciklizni a szomszéd városba, és ott lemegyek a Duna-partra.

Sajnos egy idős "festőművész" (legalábbis ő magát annak tartja) is odajár, aki folyton mindenki nevel, okoskodik, azt lesi, hogyan köszönök másoknak.

Ha nem lenne idős, már rég megverték volna.


Ma belekötött abba, hogy nem köszöntem vkinek (amúgy de), hogy legközelebb szájon vág.

Bizony átfutott az agyamon, hogy odamegyek, és akkora pofont lekeverek neki, hogy többet messziről elkerül.

Azért nem tettem, mert sportos 30-as vagyok, ő meg egy 80 éves papa.


Na ő pl. fiatalbb korában és meglehetősen egyszerű, de borzasztóan beképzelt ember volt, aki borzasztóan túlbecsülte a képességeit.

Nos, most, hogy már az egészsége sem igazi, és nem tud messzire menni, még elviselhetetlenebb.

2023. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!