Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám haragszik rám, mert...

Nagymamám haragszik rám, mert nem veszem magamhoz. Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Nagymamám sokáig a nagynénémmel élt, de év elején sajnos elvesztettük. Nagymamám azóta folyton panaszkodik, hogy magányos. A szomszédban több barátnője lakik, akik átjárnak időnként, de nyilván nem teszi ki az egész napot. Ő nem megy senkihez, mert ő ugyan nem szomszédol.

Mondta, hogy a férjemmel és a két kisfiammal költözzünk hozzá. Mi Budapesten élünk, itt is dolgozunk, ő egy szabolcsi kisvárosban, ahol nincs olyan munka, amit végezni tudnánk. Úgyhogy haragszik, amiért a férjem nem valami kubikos, aki bárhol dolgozhat. Egyébként el sem férnénk nála, mert egy 1,5 szobás háza van.

Panaszkodott, hogy nem bírja már a házimunkát. Rendeljük neki az ebédet, de nem szereti. Mint kiderült, a szomszéd kutyája eszi meg. Felajánlottuk, hogy fizetünk az egyik szomszédasszonynak, hogy takarítson nála, de neki ne mászkáljon senki a házban. Már fizetünk a szomszédnak, hogy kivigye-bevigye a kukát. A favágásért is, de mindenért nem győzünk fizetni.

Többször célzott rá, hogy ő nálunk szeretne lakni. Mi egy 1+2 félszobás albérletben lakunk. Bútorozott, sok fölösleges bútorral. Alig férünk mi is. A tulaj sem enged több lakót. A férjemmel pedig nem jön ki nagymamám, mindenbe beleköt, amot a férjem csinál és próbál ellene uszítani. Az ünnepekre felhoztuk magunkhoz. Szenvedés volt mindenkinek. Ha kérdeztem mit főzzek: neki mindegy. Mikor megfőztem: ő nem szereti azt. Nem is szereti a főztöm. A gyerekek hangosak. Nem akkor kéne őket altatni, amikor szoktam. Miért költünk erre, meg arra.

A higiénai is problémás. A wc-t nem húzza le, kezet nem mos. Mi a cipőt levesszük a bejáratnál, ő képes fél órát mászkálni a szőnyegen sáros cipőben. Ha szóltunk érte, húzta az orrát.

És folyton célozgat, hogy neki elég egy sarok, de őt öregkorára senki nem fogadja be, neki a világon senkije sincs.


2023. jan. 2. 08:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
99%

A gyerekei hol vannak?


Egyébként ez van, meg kell mondani neki, hogy nálatok nincs hely, hagyja ezt a témát légyszíves, különben nem hívjátok fel.

2023. jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
95%
Hagyjátok a saját levében főni. Úgysem fog magán változtatni. Tipikus semmi se jó soha ember.
2023. jan. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
98%
Eszedbe ne jusson magadhoz venni, ha a saját érdekeid, nyugalmad nézed. Hidd el, borzasztó nehéz egy kritikus, rigolyás időssel együtt élni. Közel 12 éve én is bevállaltam, de van hogy sokszor a falnak tudnék menni. Vannak gyerekei nyilván az ő feladatuk gondoskodni róla.
2023. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
88%
Én biztosan felajánlanám neki az idősek otthonát, ha nem fogadja el ezeket a segítségeket (ebéd rendelés, ,,takarító” fogadása…), valószínűleg ilyen attitűddel ezt fogja választani.
2023. jan. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
A gyerekei meghaltak. Nagynéném az idén, apu már 5 éve. Anyunfel szokta hívni, időnként meg is látogatja (ő is Bidapesten él), de neki már megvan a saját élete, új párja van, így értelemszerűen oda nem mehet.
2023. jan. 2. 08:45
 6/61 anonim ***** válasza:
96%
Az a jó megoldás, hogy nem foglalkoztok a panaszkodásával.
2023. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
25%
Akkor viszont tényleg szorult helyzetben van a mamád, rajtad kívül ezek szerint senkije nincs nagyon. Üljetek össze anyukáddal mamáddal és beszéljétek meg hogy mi legyen tovább.
2023. jan. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
95%

Csökkenteném a kapcsolattartást, javasolnám az idősek otthonát, szociális intézeteket.

Mekkora bunkó már, hogy a szomszéd kutyájának adta a rendelt ebédet. Nálunk a legolcsóbb helyen is 1600 egy főétel, 800 a leves menüben.

Az nem futott volna át az agyán, hogy esetleg szóljon hogy visszamondjátok a kaját.

Pont azért dolgoztok, hogy a szomszéd kutya belében landoljon napi 2-3000 forint. Jól megy.

Biztos tisztában van ő is az árakkal. Ez nagyon pofátlan dolog.


Kell is segítség neki, meg nem is. Mit gondol nálatok mi lenne, felmondanátok a munkahelyeteken és egész nap a kívánságait lesnétek?

Ráhagynám a hülyeségeit, nem fizetnék segítőknek. Ha rákényszerül úgyis megcsinálja majd a dolgokat. Nem kell engedni a rinyálásának.

2023. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de ha az én kutyámat etetné a mamád, biztos elküldeném melegebb éghajlatra.

Magadhoz ne vedd. A saját és családod nyugalma érdekében. Ő már nem fog változni, nektek meg nem kötelességetek hozzá igazodni.

Otthont esetleg megpróbálnék intézni neki.

2023. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim válasza:
95%

Én biztosan nem tenném fel miatta a házasságom és a nyugalmam. Ha odaköltözne, nem zavarná hogy hangosak a gyerekek? Vagy a gyerekek majd költözzenek el?

Nem igazán értem az ilyen időseket, aki igazán szereti a rokonait, azon van, minél kevesebb terhet rójon rájuk. Természetesen elfogadható, ha egyedül már nem képes ellátni magát, hogy segítséget kér. De ebben az esetben sajnos nem egészséges ha a megoldás az odaköltözés..

2023. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!