Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha úgy látom,...

Mit tegyek, ha úgy látom, anyám haragszik a lányomra, hogy nem szereti jobban őt a másik mamájánál?

Figyelt kérdés

A lányom kapcsolata anyámmal közvetlenebb, mint az anyósommal, de mindkettejüket szereti, szívesen van velük, szerintem kb. egyformán.

Anyám viszont kezd versengni, és ez nekem nem tetszik, mert attól tartok, a lányom észre fogja majd venni. Egyelőre nekem világos csak. Időnként megjegyzi, hogy xy dolog miatt ő a jobb mama, vagy utal ilyesmire. Ebben van igazság is, de túlzás is. Engem egyenként egyáltalán nem érdekel. A kislány mindenhol, mindkettővel jól érzi magát, nekem ez a lényeg. De mostanában volt, hogy a másik mamáról beszélt, és anyámon látszott, hogy nem tetszik neki. Szomorúság, érdektelenség, ilyesmi van a hangjában, mintha meg lenne bántva. Próbáltam megkérni, hogy ne versengjen, de erre azt mondja, ő nem verseng, én látom rosszul, mert az anyósomat jobban megbecsülöm nála. Egyébként ez nem igaz, szeretem az anyámat, meg is becsülöm, éreztetem vele. Na, mármost felőlem csinálja, ha akarja, de azt nem akarom hagyni, hogy a gyerekemnek ez feltűnjön. Nem akarom, hogy rossz érzés legyen benne, mert a szeretet szerintem nem elvárás alapon működik, és nem is fogom hagyni, hogy valaki ilyesmi elvárást támasszon elé.

Szerintetek van erre mód azon kívül, hogy megkérem, hagyja abba, vagy ha eldurvul, megszakítom a kapcsolatot? Az előbbi nem működik, az utóbbi egyelőre drasztikus.



2023. febr. 19. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Anyukával kéen elbeszélgetni.
2023. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Minden ilyen megjegyzésnél csendben megkérném, hogy ne hasonlítgassa össze magát mással, mert a gyereknek nem feladata kedvenc mamát választani.
2023. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a legrosszabb amit tehetsz ha megszakítod vele a kapcsolatot.

Inkább próbálj diplomatikus lenni. Pl mikor mondja hogy ő ebben és ebben jobb, akkor mondd meg neki hogy igen Anyuka igazad van, ezt tényleg jobban csinálod de kérlek ne mondd a gyerek előtt. Próbáld a jó tulajdonságait dicsérni hogy ne érezzen kényszert az összehasonlítgatásra.

Lehet hogy csak megerősítést vár hogy jó nagyszülő.

Ha többször megkapná talán nem a másik mamával foglalkozna.

2023. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A lovat biztosan nem fogom alá adni. Ahogy írtam is, elég megerősítést kap.
2023. febr. 19. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Én a helyedben élmények anyámhoz egyedül,és egy hatalmas nagyot beszélgetnék vele erről.
2023. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Azt írod, szereted és becsülöd, közben meg felmerül benned még az is, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot?

Töltsön vele értékes időt és a gyerek szeretni fogja. Vigye állatkertbe, játszótérre, stb. és a gyerek majd ezekről az élményekről mesél a másik nagyinak. Én ezt tanácsolnám neki. Nem baj, ha mindegyik mama nagyon, sőt a legjobban akarja szeretni. A gyereknek ez csak jó.

2023. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Probléma csak akkor van, ha édesanyád a gyereknek negatív megjegyzéseket tesz a másik nagymamára, akár úgy, hogy közben meg magát fényezi. Azt nem szabad hagyni. Ha ez történne, akkor sem rögtön a kapcsolat megszakítása a megoldás, hanem, hogy esetleg csökkented a látogatást, utalva arra, hogy ez azért történik, mert nem elfogadható számodra, hogy a másik nagymamát bántja, hisz ez a gyereknek nem tesz jót. Aztán ebből vagy ért vagy nem.
2023. febr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!