Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ennyire rossz anya lennék?

Ennyire rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Van egy elsőszülött 13 évesem,és egy lassan 2 évesem.

A gond az egyik nagyszülővel van,édesanyámmal. Mikor telefonon beszélünk állandóan azt hangoztatja hogy a kicsit mennyire elkapattam mert hogy eléggé anyás. Jól magamra szokattam mert nem tudok tőle tenni két lépést sem. ( itt jegyezném meg,hogy nem lát bele napi szinten az életünkbe mert évente max 3-4 alkalommal találkozunk.) Meg ő a helyembe beadná bölcsibe hogy legyen egy kis nyugtom.

A nagyobbik 13 éves lévén elkezdett kamaszodni,és édesanyámtól ezért is kapom a beszólogatást,hogy ezt ő nem engedné (pl színtelen körömlakk) meg lesz ez még rosszabb is ne aggódjak és hasonlók. Úgy csinál sokszor mintha nem is tudom milyen hatalmas bűnöket követnék el gyereknevelés terén. Mindig csak a rosszat látja. Mindig van mibe belekötnie. Pedig úgy gondolom,hogy mindkét gyermekem korának megfelelően fejlődik, és nincs velük probléma.

Rengeteget foglalkozom mindkét gyerkőccel,játszunk,beszélgetünk,vannak közös programok is,és ami nem utolsó szempont vannak nálunk szabályok is,amiket igyekszünk betartatni a férjemmel.

Szeretném ha büszke lenne rám édesanyám,büszke lenne az unokáira is,de sokszor azt érzem hogy bármit is csinálnék neki semmi nem lenne jó.


2023. febr. 22. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen ritkán találkoztok, akkor honnan tud mindenről ilyen részletesen?

Szerintem ne akarj ebben anyukádnak megfelelni, látszik, hogy nagyon mások a nézeteitek. A színtelen körömlakk ekkora bűn? :D Nyilván nem te vagy túl engedékeny, hanem ő túl vaskalapos.

2023. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Mióta van ott nála?
2023. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Bár nekem tini tapasztalatom nincs,de a színtelen körömlakkal semmi gond. 15 évesen már rendes színes műkörmökkel járnak, szóval ezzel szerintem semmi gond.

Ha a két éves kis matrica, azzal sincs semmi. Nekem is a kisebbik nagyon anyás,pedig nem csináltam semmit másképp,mint a lánykánkkal. Anyukád örülhetne, hogy ilyen jó anyuka vagy!

2023. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, amit az első hozzászóló. Anyád csakis tőled tudhat a körömlakkról és arról, hogy a kicsi tapad rád.

Semlegessé kell tenni a beszélgetéseket - mindenki jól van; a kicsi szépen nő; a nagylány jól tanul -, és nem a szájába adagolni azt, amibe tudod, hogy úgyis belekötne.

És fordítsuk meg. Nem a rosszat látja a nevelésedben, és beléd köt, hanem beléd akar kötni, így bármit is teszel/mondasz, azt ő rossznak fogja ítélni, csakhogy beléd köthessen.

(Ha nem engednéd a lányodnak a körmét lakkozni, akkor azért szidna.)

Maga alá akar gyűrni. Ő így érzi magát valakinek.

2023. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Telefonon szoktam felhívni mikor ráér,és akkor mesélek neki a gyerekekről,meg hogy mi van velünk itthon. Sajnos ő magától nem hív fel telefonon,így mindig én keresem. De még azt sem lehet mondani hogy állandóan panaszkodnék,mert nincs így. Ezért sem értem hogy miért látja mindig a rosszat,miért kell úgy beállítani mintha ennyire rosszul csinálnék mindent.

És évente azért találkozunk csak 3-4 alkalommal mert tavaly kicsit besokalltam hogy mindig mi megyünk hozzájuk,ők pedig akkor sem ha hívjuk őket és 25kmre lakunk egymástól 😞

2023. febr. 22. 13:17
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha apám anyjáról beszélnél... gyerekkoromban vele is ilyen "sűrűn" találkoztunk, a leveleiben mégis olyanokat írt, hogy tudja, hogy én nem mosok rendszeresen fogat, és 12 éves létemre hetente más fiúval járok, anyám milyen rossz anya, hogy ezt megengedi. Egyik se volt igaz, azóta se tudjuk, honnan-miért irkált ilyeneket. Anyám általában egy "nagyanyád megint hülye" megjegyzéssel mutatta meg ezeket a leveleket, és semmit nem reagált rájuk.
2023. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Most ezzel a sok nyavajgással mit akartál? Ha mi is mondunk egy véleményt, az is csak egy vélemény, mint a nagyié. Kinek akarsz megfelelni?
2023. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

"Szeretném ha büszke lenne rám édesanyám"

Ezt próbálnám elengedni a helyedben. Nem kell édesanyádnak megfelelned, pláne ha ilyen hülyeségekbe köt bele, mint a színtelen körömlakk (nekem már ovis koromban megengedte anyám, hogy kipróbáljam). Úgy éljetek, ahogy nektek jó. Ha elkezdi anyád a kötekedést, vagy ignorálni próbáld, vagy találj ki előre valami frappáns választ és rázd le azzal.

2023. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell neki mondani, hogy te olyan vagy, amilyennek ő nevelt. Ha nem tetszik az eredmény, álljon a tükör elé és beszélje meg a felelőssel.
2023. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

5: Ebből úgy tűnik, hogy eleve nem jó a kapcsolatotok. Vagy legalábbis nem bensőséges, nem szoros. Azt hittem, több száz kilométerre laktok egymástól.

Szerintem is mindenképpen engedd el, hogy szeretnéd, hogy büszke legyen rád.

Eleve nem olyan a kapcsolat köztetek.

2023. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!