Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz ember lennék amiatt...

Rossz ember lennék amiatt mert semmit nem éreztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagyszüleimmel (apai ág) mindig is nagyon jóban voltam és szerettem őket. Akkor is, ha nem épp én voltam a kedvenc unokájuk, hanem a bátyám. A szüleimnek volt egy nagyon csúnya válása (apám lelépett egy új nővel), amk miatt nagyszüleim anyut hibáztatták és valahányszor meglátogattuk őket a párommal, mindig azt kellett hallgatnom, hogy anyu mekkora szemét. Hiába mondtam nekik szépen, hogy elég lesz. Egyik alkalommal elszakadt a cérna és kikeltem magamból, elegem lett az ordibálásból és a jelzőkből amivel (jogtalanul) anyut illették. Csúnya összeveszés lett a vége. Utána még felmentem 1x, mert mégis csak öregek és segíteni akartam bevásárolni, takarítani (ahogy eddig is). Amíg ott voltam nem kértek a segítségemből, mamám hozzá sem szólt, rám se nézett.

Azelőtt hívott (hívtuk egymást hetente), utána elmaradtak a hívások, ha én kerestem nem vette fel és meguntam. Eltelt 4 év. Mamám úgy halt meg, hogy nem beszéltünk.


Elmentem a temetésre és attól ijedtem meg, hogy semmilyen hatással nem volt rám a dolog. Ennek 1 éve, a mai napig nem érzek sem lelkiismeret furdalást, sem hiányt. Semmit nem érzek. Elgondolkoztam azon, hogy rossz ember lennék-e emiatt, de aztán mindig eszembe jutnak azok a dolgok amiket mondott, meg hogy nekem és a páromnak (?) is köze volt a váláshoz, holott 10 éve már otthon sem laktam. Nagyon sok mindent vágott az én fejemhez is és lehet, hogy megutáltam. Ez normális? Volt valaki hasonló helyzetben?


Papám él még a mai napig, őt látogatom a temetés óta kéthavonta, de őt sem érsekeltem különösebben, csak mióta egyedül maradt. De nem hiszem el, hogy őszintén örül nekem, csak nem akar egyedül lenni és már én sem tudok rá úgy tekinteni mint azelőtt...


2017. jún. 23. 00:51
 1/9 A kérdező kommentje:
30N
2017. jún. 23. 00:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen hülyeség miatt megharagudtak rád, akkor kérdéses, hogy szerettek-e valaha. Nem vagy rossz ember. ők viszont annál inkább.
2017. jún. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek nagyon primitívek. Kiváló példája ennek, amikor valaki csak a saját igazát szajkózza és nem érdekli, hogy ilyen marhaságok miatt milyen kapcsolatokat tesz tönkre. A leírásod alapján úgy gondolom nem veled van/volt a baj.
2017. jún. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy a válás ügyében a mamádnak volt igaza? Te csak anyukád verzióját ismered. Tapasztalatom szerint soha nem csak az egyik fél hibás a válásban, csak ezt a nők nem szokták elismerni.

Az viszont nem volt helyes, hogy ezt neked emlegette a mamád.

2017. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen házsártos vén trottyok jönnek-mennek, nem nagyon visel meg az ilyesmi senkit sem.
2017. jún. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy a válás ügyében a mamádnak volt igaza? "


LOL. Megpróbáltam elképzelni, hogy minimum 45-50 éves pár válásakor vajon mi lehet az, ami indokolja, hogy a nagyi ezen pörögjön a 25 éves, felnőtt unokának.:D Pláne, ha egy banális évjáratfrissítésről van szó a "kisfia" részéről...Anyádnak se lehetett könnyű ilyen anyóssal, kérdező, de halottról vagy jót, vagy semmit.

2017. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az oldja az ilyet, ha meg tudod érteni azt az állapotot, ahonnan vali ilyen lesz, ilyen zárt, megbocsátani nem tudó. Lehet idősebben, majd közelebb kerülsz ehhez. Vagy lehet, ha a nagyapáddal tudnál nagyon nyiltan beszélgetni, megkérdezni mi volt ez és ha ő változott annyit, hogy tudjon igazán mondani valamit akkor az is segíthet.


Ha valakibek meghal a párja akkor sokat változhat. Nem baj ha az egyedül lét miatt. De lehet egyszerűen a környezet változás miatt is. Meg eleve lehet kicsit jobban átérzi mi fontos.


Szerintem ami jó ha sikerül bem tovább szőnöd a rossz szálakat.

2017. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kövezz meg de szerintem ezt neked kell eldöntened.
2017. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám hogy annak lett volna igaza aki havonta 1x látta anyut meg fateromat pár órára. Én azért sokáig részese voltam a családi életnek és valószínűleg többet láttam és tudtam mint ők. :)


Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 24. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!