Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Elmúltam 17 éves, körülbelül...

Elmúltam 17 éves, körülbelül 5 hónap múlva betöltöm a 18. születésnapomat. Azt vettem észre, hogy nagyon gyerekként kezelnek?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan megmondani az okát, de azt vettem észre, hogy lassan nagykorú leszek és nagyon gyerekként kezelnek. 5 éves korom óta nagyszülőkkel élek, de az utóbbi időkben megváltozott a gondolatom erről az egészről. Középiskolába vagyok, technikumi képzésen még van vissza 2 évem (nem bukás miatt). Sokszor hátrányba érzem magamat, mivel nem engednek telefont vinni az iskolába, mivel azt gondolják, hogy nem kell. De rosszul hiszik, mivel vannak olyan feladatok az iskolában amivel jobb érdemjegyet lehet szerezni telefon segítségével, pl. kahoot. Fizikából járok magántanárhoz, így kénytelen vagyok iskola mellett is dolgozni. Mivel a mama nem a legjobb fizikai állapotban van, így otthoni munkákból is nagyon sok rám marad, pl. veteményeskert rendben tartása, stb. Nagyon nehezen viselem, hogy ovisként kezel főleg a mama. Sohasem várhattam meg szilveszterkor az éjfélt, legkésőbb fél 9-kor már aludnom kell szilveszterkor is, és ez még a jobbik eset. Sosem felejtem el, hogy karácsonykor megszerettem volna nézni egy műsort a televízióban, és nem lehetett, mivel 7 órakkor már aludnom kellett. Rosszul esik, hogy másik osztálytársamnak már van barátnője, de nekem mennyi esélyem van egy kapcsolatra, ahol ilyen szigorúan veszi a mama a dolgokat? Sosem érti meg a mama, hogyha egyszer elmond valamit, akkor nem kell még 15-ször elmondania. Meg amikor elmegy aludni, megnézi, hogy alszok-e már. Elvárják, hogy jól teljesítsek az iskolában is, de munka mellett amikor hazaérek még tanuljam meg a leckét is, amikor olyan korán már aludnom kell, de hogyan? Ha rossz jegyet kapok, akkor inkább nem írom le mi történik. Mit tehetnék?
2023. márc. 15. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Pattanj meg, amint tudsz!
2023. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem a papíron lévő kortól függ, hogy miként kezelnek hanem viselkedéstől.
2023. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

"Mivel a mama nem a legjobb fizikai állapotban van, így otthoni munkákból is nagyon sok rám marad, pl. veteményeskert rendben tartása, stb. Nagyon nehezen viselem, hogy ovisként kezel főleg a mama."

. Ez a két mondat annyira mond ellent egymásnak, amennyire ebben a kontextusban az lehetséges.


Nem, alapból nem kellene mobil az iskolában. Megértem, hogy a nagymamád ezt nehezen érti meg, mert nekem is kihívás, hogy találhat ki a tanár ekkora hülyeséget.


Magyarázd el neki, akár többször is, hogy Te dolgozol, rengeteg felelősség van a nyakadon, szűkös a szabadidőd, igenis hagyjon teret, bízzon benned, különben le sem tudsz érettségizni.

2023. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én mindig tisztelettudó vagyok.
2023. márc. 15. 13:19
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez nehéz ügy. A nagyszüleid minden bizonnyal nagyon szeretnek a maguk módján, de a világ olyan gyorsan változik, hogy manapság már szülő-gyerek között is hatalmas generációs szakadék van, nagyszülő-unoka viszonylatában pedig pláne. Az idős emberek jelentős részének fogalma sincs róla, hogy működik a mai világ, ráadásul nekik (a saját életkorukhoz képest) még egy 25 éves is "gyerek". Beszélni már gondolom próbáltál velük. Ha nem, akkor érdemes lenne megpróbálni (higgadtan, tényszerűen). Változni viszont csak akkor fognak, ha ők maguk akarnak, és ennek viszonylag kicsi az esélye. Annyit tehetsz, hogy a lehető leghamarabb próbálsz a magad lábára állni. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2023. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Viselkedj felnőttként. Fogalmazd meg az igényeidet felnőttként, megértve azt, hogy ők nem is egy, de két generációval vannak előtted.

Ne legyél agresszív, támadó és hisztis, ezzel szemben nézz utána, mit jelent az asszertivitás. A tisztelettudás jó alap lesz ehhez!

2023. márc. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Olyan szinten értettem a dolgot, hogy ovisként kezel, hogy már nagyon korán aludnom kell, de ha valamiben kell segíteni, pl. a kertben, akkor mennem kell a kertbe.
2023. márc. 15. 13:24
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

Elég egy nap iskolai szünet és máris jönnek a troll kérdések. :D


Kérdező, most akkor hétkor vagy fél kilenckor lövik a pizsit?

2023. márc. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
A szüleidel mi a helyzet??
2023. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Szilveszterkor fél 9-kor, mivel tovább fentmaradhatok. Általában 7-kor. Kedves 8. Szerintem elég szomorú, hogyha más családoknál más a rend, akkor a másikat lenézik egyes személyek! Érdemes rajta elgondolkodni..
2023. márc. 15. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!