Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál, ha a majdnem 17...

Mit szólnál, ha a majdnem 17 éves gyereked el akarna menni iskola mellett is dolgozni, majdnem 50 km-rel arrébb év közben?

Figyelt kérdés

Én vagyok az a majdnem 17 éves, 2 hónap múlva fogom tölteni. Több okból is szeretnék pénzt keresni. Egyrészt azért, mert most a telefonom eléggé tönkrement, és a javítása valószínűleg nem lesz egy olcsó mulattság. Másrészt pedig, elkezdtem komolyabban is edzeni, de ennek viszont komoly ára van (mármint anyagilag), nem szeretnék nagy teherrel lenni a családra.

Viszont diákmunkát, amit én is tudok végezni 18 alatt, csak 50 km-rel arrébb találtam, ami egy odaút kb. 20-30 perc vonattal. Szerintem ez még egészen bevállalható.



2023. jan. 5. 09:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Azt gondolnám, nem tudja felmérni mennyire nem lesz ideje se tanulni, se edzeni. Csak az út napi egy óra .
2023. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért hagynám, hagy próbálja ki: Jó tapasztalat lenne.
2023. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
A veszély, hogy a tanulás rovására megy. A másik, hogy az is kérdéses, hogy az utazási költség levonása utána mennyi marad a fizuból.
2023. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Milyen vonat az, ami egy 50 km-es távot 20-30 perc alatt tesz meg?

Egyébként meg lesz az több is, a MÁV híresen szeret késni.

Ami még furább, hogy nincs közelebb Meki.

Nekem ez a történet valahogy nem állja meg a helyét. De amíg nem megy a tanulás rovására, addig engedném.

2023. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
"Ami még furább, hogy nincs közelebb Meki." Nem mindenki lakik városban...
2023. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
#3, a havi diákbérlet nem egy nagy összeg, pár ezer forint...
2023. jan. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
42%
Helyedben megpróbálnám. Én 15 éves koromtól vagyok független szüleimtől anyagilag mert dolgoztam. Nem támogatták az elején mert azt mondták, TANULÁS ROVÁSÁRA VAGY, hát kinek mi. 16 éves kort betöltöttem mentem Intersparba a Fürgén keresztül. 3 évet lehúztam iskola mellett, reggel elmenni iskolába végeztem és onnan oda majd este 10 re haza majd minden nap ezt csináltam. Mellette leérettségiztem szépen és nem bugdácsoltam. De egy egyénfüggő, " nem voltam kiváló tanuló 2-3 " Ha a szüleid támogatják akkor egy próbát megér. De én javaslom, hogy próbáld ki magadat, Úgyis érzed ha nem bírod. Most 19 éves vagyok és ugyan úgy iskola mellett dolgozok jópár helyen.
2023. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk 16 éves kor alatt nem dolgozhatsz, és annyit biztos nem keresel hogy "anyagilag független" legyél a szüleidtől.
2023. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

3-as, kb. egy havi diákbérlet 2000 Ft lenne ilyen távra. Egy picit egyébként elnéztem, a MÁV Elvira 35 km-t ír, nem is 50-et. Pedig én 50-re saccoltam, de mindegy is.

4-es, vidéken élek, még Bp.-től is egy órára.

2023. jan. 5. 09:25
 10/31 anonim ***** válasza:
92%
3: régen úgy volt, hogy diákbérletet csak az otthonod és az iskola közötti távra válthattál. Nem tudom ez azóta változott-e.
2023. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!