Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az apai nagymamák szinte...

Az apai nagymamák szinte mindig háttérbe szorulnak, még akkor is ha jó a kapcsolat a menyükkel?

Figyelt kérdés

2023. márc. 27. 16:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

10-es, ahogy írtam, én nem ezt látom a gyakorlatban. Hogy egy példával éljek, ha az anyjuk azt mondja, adjanak még egy réteg ruhát a gyerekre, az megszívlelendő jótanács, persze, adnak, ha az anyósuk mondja al ugyanezt, akkor túlféltő és mindenbe beleszól.


Nem azt mondom, hogy mindenki így áll hozzá, de tapasztalatom alapján a többség igen, csak nem veszi édzre

2023. márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Az anya-lánya kapcsolat normális esetben nagyon erős, míg az apa szüleivel sokkal lazább és formálisabb. Én tudok nem egy példát, hogy egyébként az anyós "anyja helyett anyja" a menynek, de nem ez a jellemző. Ez van. Nálunk is aszimetrikus a helyzet, bár a földrajzi távolság belejátszik, jobban szeretem anyámat magam mellett. Eleve egy huszassal fiatalabb anyósomnál, emiatt sokkal inkább egyezik a véleményünk a legfontosabb kérdésekben. Másrészt teljes nyugalommal küldöm el melegebb éghajlatra, ha szükséges, míg anyósomnál ezt kevésbé tudom megtenni, ráadásul előbbire sokkal ritkábban van szükség, míg utóbbira sajnos napi szinten lenne.


Amúgy érdekes, de vannak erre vizsgálatok, hogy az anyai nagymamám jelenléte az anya mellett gyermekvállalási időszakban protektív, csökkenti a gyermekhalandóságot és az anyai stresszt, míg az apai nagymama esetén ez nincs így...

2023. márc. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
12-es vagyok, azért 11-esnek is van igaza, sokszor tényleg elfogult az anyjával szemben az ember. Ilyenre én is látok példát, nem egyet, egész szélsőséges esetek is vannak. Egyik barátnőm nonstop fúrja az anyósát, míg anyuci iránt rajong, közben az unokák melletti segítségből csak anyós veszi ki a részét, anyuci meg ott húzza ki magát ahol lehet és alkalmatlan bármire, sőt. Számítani egyáltalán nem tud rá. Persze anyóst se kell félteni ebben az esetben is, de jóval talpraesettebb és megbízhatóbb személy, mint anyuci.
2023. márc. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem.
2023. márc. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 NTBS ***** válasza:
79%
Anyós-menny viszony függvénye.
2023. márc. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlen, de van benne valami. Nekem még csak 3 hónapos, általában heti egyszer látja mindkét nagyszülő páros. De ha a férjemnek el kell utaznia több napra (eddig kétszer volt ilyen, és még lesz is), akkor én kimegyek a gyerekkel a szüleimhez, mert ők nagyon várják hogy lássák, én meg nem szeretek egyedül lenni sokáig. Így az én szüleimnek azért ez az előnye megvan. Anyóséknál nyilván nem szeretnék ott aludni napokig a férjem nélkül.

De majd ha a gyerek mellé nem kellek már mindenképp én is, ott lehet egyedül hagyni, akkor természetesen az apai nagyszüleinél is tud majd így több napig lenni. Nem akarom hogy ők háttérbe szorulva érezzék magukat, csak annyira azért nem szeretek náluk lenni, hogy ott legyek monjuk 3 éjszakát. A saját szüleimhez meg haza megyek gyakorlatilag.

2023. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak ott szorul háttérbe, ahol az apa sem egyenértékű az anyával, vagy az apának rossz a viszonya a saját anyjával.
2023. márc. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapból az apai nagyszülők éltek konkrétan mellettünk hátsó kert felőli szomszédként így minden nap találkoztunk velük gyerekként, hiszen 2 perc volt átsétálni. Ettől függetlenül anyai nagyszüleimmel is jó kapcsolatunk volt, és velük is viszonylag sűrűn találkoztunk, heti szinten.
2023. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomék itt vannak a közelben, a saját szüleim pedig messze élnek, így anyósomék látják többet a gyerekeket. Amúgy én jobban kijövök anyósommal, nagyon kedves, és ha valamiben más is a véleménye, azt csak egyszer mondja el, ha mi mégsem úgy csináljuk, akkor soha többet nem említi. Anyám ellenben mindig mindent jobbant alar tudni. Ennek ellenére bármelyikükre nyugodt szívvel rábízom a gyerekeket, mert én is elég laza vagyok a gyereknevelésben, szóval nem ráz meg különösebben ha a nagyiéknál valami máshogy történik, mint ahogy én szoktam csinálni.
2023. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!