Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerinted maradjunk, vagy...

Szerinted maradjunk, vagy menjünk vissza a lakásba?

Figyelt kérdés
22F vagyok, anyum 49N... apum meghalt 3 évvel ezelőtt 43 évesen, szívinfarktusban! mivel egyetlen gyerek vagyok rám maradt a lakás anyumra haszonélvezet. azonban anyum is egyetlen gyereke mamáéknak... mondta nagyi meg papa zárjuk be a lakást ne legyünk ketten anyummal úgy is ránk marad az ő lakásuk is. 2 éve ide költöztünk.... lakásunkat br zártuk... nos , 4en vagyunk 80 ezer a rezsi... oda adjuk a felét 40 ezret.. konyha közös. de a nagyiék egy répát se vesznekm mi vesszük anyuval a húst is mindent mi... most elfogyott a krumpli mondtam a papának most vegyetek ti! és erre azt felelték: nekik nincs pénzük... ez valahogy igy nemjó van. kijött a villany végszámla 40 ezer ft mindet én meg anya fizettük ki. szerinted lehuznak minket?
2023. ápr. 25. 13:28
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
igen kivan. havi 80 ezert ft ért
2023. ápr. 25. 15:02
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen dolgokat anyukádnak kellett volna megbeszélni a nagyszülőkkel, mit miért tesznek, nem teszünk, milyen céllal költözünk össze?


Pl ha a nagyszülők nem tudnak kijönni a nyugdíjukból, akkor köthetnek eltartási szerződést is, vagy eladják a házat és az árából mehetnének egy idősek otthonába, viszont akkor Ti nem örököltök, mert elúszott a ház.


Ilyenkor mérlegelni kell, melyik választás a jobb:


1. különélni, de nem számítani az örökségre

2. különélni, de támogatni anyagilag a nagyszülőket, akár eltartási szerződést is lehet velük kötni, így biztosan titek marad a házuk

3. összeköltözni, a saját lakást kiadni albérletbe és a bérleti díjból fedezni a költségeket, de ügyvéd előtt egyeztetni, hogy a ház ezért a Tiétek lesz.


A 2. 3. megoldás azért lehet jó döntés, mert így anyukádnak is lesz külön lakása és később neked is lesz egy ingatlanod.

2023. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
Én a helyedben most összepakolnékés lelépnék.
2023. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
Igen, lehúznak titeket, de durván :(
2023. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%
Így azért így kicsit másképpen fest a dolog, hogy a másik lakásból jön 80 e Ft bevétel. Nem volt megbeszélve, hogy az ingyenes lakhatásért cserébe nektek kell állni az ő étkezésüket? Mert a rezsit - ezek szerint - fizetik.
2023. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%

Azért azt tegyük hozzá, hogy ha külön költöztök, a rezsi nem a fele lesz, és az a most fizetett 40 ezer nem fogja fedezni. Ugyanakkor az albérletbe kiadott lakás ára is hiányozni fog a költségvetésből. Tény, hogy kihasználnak titeket, de érdemes átszámolni, mert lehet, így még mindig jobban jöttök ki.

Azt is érdemes beleszámolni, ha az öregek nyugdíja nem fedezi az ő költségeiket, anyukádtól fognak továbbra is pénzt kérni, vagy eladják az örökséget. Pláne ha gondozásra, állandó segítségre lesz szükségük.

2023. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megbeszélitek az anyagiakat, vagy visszamentek. Mondják ki az öregek hogy a lakhatásért mit várnak cserébe , ti meg eldöntitek mit vállaltok.
2023. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

15.41, remek ötlet, mégis hová költözzön a kérdező? Anyukának haszonélvezete van a lakáson, amit a fia örökölt, tehát anyukának jogában áll kiadni a lakást és az így befolyt pénzből támogatni a nagy valószínűséggel erre rászoruló szüleit.


Anyuka nem fog tapsikolni örömében ha kiesik a bérleti díj és 2 lakás lakás komplett rezsijét is fizetni kell valamiből. Értem én, hogy a nagyiék rezsijéhez mi köze, de még a törvény is előírja, a gyereknek támogatni kell a szülőt, ha rászoruló.

2023. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
95%

Valszeg anyukád kalkulált, hogy segíti a szüleit, de akkor megmarad az örökség.


"Én a helyedben most összepakolnékés lelépnék."

A a másik lakásban albérlők vannak, és az anyuka a haszonélvező, nem a gyerek.

2023. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%
Egyértelműen elmennék a nagyszülőktől.Ez kihasználás a részükről.
2023. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!