Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyenek a nagyszüleim?...

Miért ilyenek a nagyszüleim? Amíg otthon voltam velük,folyton rám akarták erőltetni az akaratukat,megszabták,hogy mikor mit és hogyan csinálhatok.Most hogy kapcsolatban vagyok,telefonon keresztül is osztják az észt.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amikor még otthon éltem velük,nem lehetett szabad akaratom, mert ha nem egyezett velük a véleményem,elmondtak mindennek,így a végén csak a munka maradt nekem,meg az,hogy bevonultam a szobámba és ki sem jöttem onnan ha tehettem. Még abba is beleszóltak,ha ruhát vettem magamnak, nagyanyám áttúrta a szekrényemet amikor nem voltam otthon,és néhány nap múlva azt kérdezgette,ez meg ez honnan van,minek vettem? Saját maga bevallotta,hogy meg szokta nézni a dolgaimat, miket veszegetek magamnak.Ha valamilyen munka volt (nagyobb), nem volt olyan,hogy nem megyek ki,vagy bármi ellenvetés még amikor úgy köhögtem,hogy a szomszédok fentről néztek le a házra, akkor sem küldtek be,lepihenni. Úgy kezeltek,mint egy gyereket,és mint egy cselédet,egyben. Ha pénzt is adtam,miért csak annyit adtam,miért nem többet.. Folyton azt kaptam,hogy ez az ő házuk.nem csukhattam be a szobám ajtaját sem, kijelentve,hogy ez az övék,ha a magaméba leszek,azt csinálok a,mit akarok de ott nem. Pedig ott nőttem fel..Mostanra is ugyan ez a helyzet, csak abban változott,hogy nem velük élek, és egy héten csak egyszer beszélünk telefonon. Most meg azzal szekálnak,hogy miért nem megyek haza ( 70 km a távolság), segíteni nekik. Mit csináljak,hogy tudom őket finoman lerázni,hogy ne cseszegessenek minden hülyeségükkel? 28/n
2023. máj. 3. 00:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10-re, azért kérdeztem, mert hogy ők neveltek. Tehát akkor szüleid is élnek, ugye?
2023. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen,élnek ahogy írod.
2023. máj. 3. 15:17
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, nem lehetett egyszerű életed, de sajnos a nagyszüleidnek sem, ha úgy alakult, hogy ők lettek a GYÁM-jaid, miközben a szülők meg élnek...


Én a helyedben átgondolnám a kapcsolattartást, semmi esetre sem szakítanám meg velük, hiszen ha jól értem, rajtuk múlott, hogy nem kerültél pl nevelőszülőkhöz. Próbálj kompromisszumot kötni és valamennyire segíteni nekik, hiszen megérdemlik a támogatásodat, nélkülük valószínűleg sokkal rosszabb sorsod lenne. Az sem kizárt, hogy a nagyszüleid kizárják a gyereküket az örökségből is, ha arra érdemtelenek, inkább Te kapod majd meg.

2023. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
46%
Az elet ilyen. A nagyszüleid felneveltek( a régi felfogás szerint, ahol ez volt a természetes), most nekik van rád szüksegük. Senki sem jó kedvében kér segítséget, nyilván nem bírnak. Na azrajtad múlik, hogy viszonzod a jót, vagy lerázod a terhet. A helyzeted nehéz, hisz kimarad 1 generáció ( szüleid) akiknek valójában segítenie kellene rajtuk. Tesó, egyébb családtag akik segíthetnének plusszban rajtuk? ( felosztanátok a melót) egy ismerősöm pont így járt, ő ezért nem költözött messze a nagyszülőktől.
2023. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gungasam ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy a szüleid nincsenek jelen az életedben és tudomásul kellene venned, hogy a nagyszüleid egy generációval korábbról származnak. Valószínűleg nem úgy képzelték idős korukat ahogyan kénytelenek voltak megélni. Elképzelhető és érthető a szigorúságuk és a Te cselekedetid feletti ellenőrzési gyakorlatuk azért ilyen mert a szülőd (apád vagy anyád) nevelésében hibázhattak e tekintetben. Nálad nem akarják ugyanazt a hibát ismételni.Félnek talán, hogy anyakukba varrsz egy porontyot még vénségükre...
2023. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!