Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek a nagymamámtól...

Szerintetek a nagymamámtól megkérdezni hogy majd megörökölhettem-e a házát az mekkora bunkoság?

Figyelt kérdés
2023. jún. 3. 20:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
42%

Sokan vannak akik szeretnének örökölni, de munkát beletenni azt nem!

Mert bizony azt a nagyszülőt ápolni is kell majd ha már olyan állapotba kerül. Van akit évekig pelenkáznak, etetnek, mosnak, főznek rá, takarítanak utána, mire meghal. Ezt valahogy mindenki szeretné elkerülni, de az örökség az kellene.

Amilyen rossz a szociális ellátórendszer hazánkban, még egy normálisnak nevezhető otthonba sem könnyű bekerülni, van ahol éveket kell várni, mert akkora a várólista.

Úgyhogy aki örökölni akar, az a munkás részét is vegye ki a dologból, és ne úgy akarjon örökölni, hogy egy másik családtagnak kell a "piszkos munkát" elvégezni. Ez nem csak unokáknál, testvérek között is sokszor előfordul.

2023. jún. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem a kérdés kimenetelét.Ha magadtól ia tudod hogy bunkóság, nem értem a kérdést minek tetted fel.
2023. jún. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
22%
Nincs ezzel semmi baj, tipikus magyar mentalitás.
2023. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom hogy akkor én hol élek, de nálunk a családban sosem volt tabu az öröklés téma. Vagy úgy amblokk a jővő terv, anyagi tartalék fellelőhely stb.

Mondok egy baromi jó példát erre: az én nagyim tavaly ment el, de már 10+ éve megvette a sírhelyét. Hogy nekünk ezzel ne kelljen foglalkozni. Azt mondta, hogy a házzal kezdjünk azt amit jónak látunk. Ha akarjuk tartsuk meg nyaralónak, ha akarjuk adjuk el és haladjon belőle a fiatalok élete előre. Mellé azt is mondta, hogy mennyi pénz van félre téve, melyik ékszert tudjuk értékké tenni (pl. Arany óra stb). De ez nálunk mindenkire igaz (volt). Nagyszülőkre, szülőkre, közelebbi rokonokra. Pont azért mert ha beüt a szar ne legyen pánik vagy váratlan meglepetés.


Azzal egyetértek, hogy ezt így megkérdezni valóban bunkón hathat. Ha nem te vagy az örökös (tehát élnek a szüleid) akkor neked ehhez "közöd nincs". Erről a szüleiddel kellene beszélgetni, hogy neked ez nagy segítség lenne és szeretnéd ha valamilyen formában használhatnád. Akár hitel fedezetnek, akár ott lakni stb. Ha pedig közvetlen te örökölsz akkor ne csak erre kérdezz rá. Beszélgessetek mélyebben az egészről. Milyen temetést szeretne, kiket hívj majd meg, mit szeretne mi legyen a hagyatékával, kinek mit szeretne hagyni stb.

2023. jún. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%
Nagy. És amúgy se te örökölnél hanem a gyerekei.
2023. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
83%

Na én is írok már egy nem mindent feketén-fehéren látó és kérdező ellen gyűlölködő választ is.


Nekem a nagyszüleim még életükben nevemre íratták a házukat, mert a testvéremmel és édesanyámmal (aki az egyetlen gyerekük) annyira összevesztek, hogy már 5 éve nem beszélnek egymással. Csak én látogatom őket néha, miközben én másik városban élek, a tőlük 10 percre lakó anya és tesóm pedig 5 éve nem látták őket. Amikor 2 éve covidosak lettek a nagyszüleim és mama kórházba került, akkor én költöztem haza és ápoltam otthon papát 2 hónapig, aki nem volt olyan rosszul, hogy kórházba kerüljön, de egyedül volt otthon.


A nagyszüleim a nevemre íratták a házukat úgy, hogy nekik van rajta halálig tartó haszonélvezetük. És azt mondták, hogy mielőtt ezt megcsináltuk már előtte is 1-2 éve gondolkodtak elég sokat a dolgon anélkül, hogy én felhoztam volna. De ha felhozom, akkor sem sértődtek volna meg.

2023. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha te vagy az egyetlen unoka, előfordulhat, hogy te kapod. Szüleid mit mondanak?

Azért én nem kérdezném meg.

2023. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
61%

#5 normális házat nem lehet venni, mert brutálisan drága..


Ha keresel 700.000 forintot, és 10 évig nem eszel, nem iszol, akkor esetleg tudsz..

2023. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha pl tudod hogy mas orokos eladna a hazat,vagy tonkretenne es te megbecsulod az o erteket es neked sokat szamit akkor szerintem nem az,de ha amiatt kerdezed hogy te kapj mindent vagy a legtobbet es nem csinaltal semmi olyat mi miatt kierdemelned hogy onszantabol neked adja akkor nagyon nsgy bunkosag.
2023. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy.
2023. jún. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!