Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van még valakinek ilyen...

Van még valakinek ilyen rosszindulatú nagyanyja?

Figyelt kérdés

Nagyanyám 80+ éves, de nem kell ám sajnálni, mert igen lelkesen rosszindulatúskodik és kavarja azt a bizonyost.

Kezdjük ott, hogy két gyereke van (egy lánya és egy fia) és a fiát mindig jobban szerette, mint az anyukámat. Anyukám elmondása szerint ez gyerekkorukban is így volt már, elnézőbb volt vele, mindig megvédte, de ez a mai napig így van.

Az unokákkal (vagyis velünk) sem sikerült valami jó viszonyt kialakítani. Engem néhány hónapja egészen konkrétan lekövérezett (pedig ha látnátok, hogy hogy nézek ki…), és a másik unokáját is folyamatosan piszkálja, hogy miért így meg úgy stb. De nem szeretetből, hanem ilyen flegmán, hogy ő ezt jobban tudja, mert már öreg.

Nagybátyám felesége rengeteget segít neki, mert eü-ben dolgozik, de ennek ellenére a telefonban folyamatosan szidja a háta mögött, hogy ő otthon nem csinál semmit és a gyerek (unokatestvérem) is azért ennyire furcsa, mert az anyja neveli, bezzeg a nagybátyám… ő egy szent.

Mindezek mellett 0-24 kavarja a kaksit a saját javára, folyamatosan utalgat, hogy mit szeretne, de megkérni természetesen egy alkalommal se tud senkit.

Társaságban fingik (amikor feláll, sétál, leül), ez hallatszik is. Lehet mondani, hogy jaj öreg meg majd biztos én is ilyen leszek, de valószínűleg nekem lesz majd annyi eszem, hogy egy elnézést ki tudjak nyögni mellé.

Pletykálkodik. Nem áll meg benne egy információ se, megbízhatatlan. Ráadásul mindenbe (!) beleüti az orrát és olyan dolgokba is beleavatkozik, amikhez nulla köze van.



2023. jún. 19. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Volt. Már szerencsére megdöglött.

Ahány gyereke volt (3), annyi apától, de egy negyedik pasival élt együtt. Lusta dagadt disznó volt, szinte az ágyban lakott. A férje csinált a munka mellett szinte minden házimunkát. Ha olykor főzött is, semmi köszönet nem volt benne. Anyukámat csicskáztatta mindig, de mégis a legkisebb fia volt a kedvence. Anyukám karácsonyi ajándéka például egyik évben az volt, hogy a nagymamám kivett a szekrényből 1-2 használt konyharuhát. A kedvence és annak kölykei minden jót kaptak. Én nyolcadikos ballagásomra egy megkezdett ránctalanító krémet kaptam. Amikor a nagyobb tesóim pár évesek voltak, akkor a nagymamám amit hozott ajándékba gyümölcsöt, azt kifizettette a szüleimmel. Akármit vettek maguknak a szüleim, pl. szekrénysor, ugyanolyat vettek a nagyszüleim is. Emellé rosszindulatú is volt. Én azt sem tudom hol van eltemetve. A sírját sem fogom kiváltani, ha már nem lesz rajtam kívül élő közeli rokona.

2023. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Van apám anyja ilyen.
2023. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Egyik barátom párjának a nagyanyja hasonló. Csak az még pénzzel és egyéb dolgokkal is átkúrja a családot (eladta a közös nyaralót szó nélkül például...)

A csaj éltanuló volt világ életében, egyetemen is az, 5 nyelven beszél és fordító/tolmács lesz. Nagyanyja szerint haszontalan, semmire való dolog és közel sem ér annyit mint egy rendes munka (ő virágkötő volt...)

A lány anyját is rühelli, folyton veszekednek.

Folyamatos terror alatt tartja a családot.

És a saját családomban is van/volt hasonló.

Szóval nem, elég gyakori dolog. A lényeg az, hogy el kell fogadni, hogy vannak rossz, gonosz emberek. Amit nem kell elfogadni, amit tesznek. Sokan jönnek azzal a baromsággal, hogy "családod, ez van, ezt kell szeretni". Nem. Egy életed van, és túl rövid, hogy gonosz emberek belerondítsanak.

2023. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

#3

"(eladta a közös nyaralót szó nélkül például...)"


Lehet, hogy amúgy szaralak volt az ismerősöd párjának a nagyanyja, de ez speciel nem igaz!

Közös tulajdon esetén az eladást minden tulajdonostársnak alá kell írnia, vagy a másik lehetőség, hogy nem volt közös a nyaraló.

2023. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

ma 12:06


Nem azt írtam, hogy közös tulajdonú, hanem hogy közös nyaraló. A lánya adott bele pénzt, és ők tartották fenn/gondozták az ingatlant. A nő nevén volt.

2023. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
De jó véleménnyel vagytok a vén asszonyokról.
2023. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mint a mellékelt ábra mutatja mind megdolgoztak érte!💪🏼
2023. jún. 19. 13:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyai nagyanyám is mérgező szülő/nagyszülő, anyukámat, a saját lányát pszichiátriára juttatta.
2023. jún. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Elég sok ember van így, itt kérdések alapján is, hisz van sok oylan mikor pont a rossz kapcsolatról van szó nagyszülővel.
2023. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha én írtam volna ezeket a sorokat de tênyleg.

Az én nagyanyám is ilyen.

És sok közös pontunk van.

Pl: neki is egy lánya van még egy fia,akivel szintén jobban bánt

és úgy tudom jobban is szerette.

Az a baj hogy rá jöttem anyukámnak sok mindenben igaza volt vele kapcsolatban. Lent kifejtem hogy miért.

Az én nagyanyám is néha bele köt mindenbe ês azt vettem észre hogy elég rosszindulatú is.

Teszi a megjegyzéseket másokra.

Legutóbb abba szólt bele hogy

" miért főzünk este meg hogy milyen nehéz ételeket eszünk vacsorára. "

A legutóbbi húzása meg végképp

meg ingatta bennem a bizalmamat felé.

Úgy csinál mintha minden rendben lenne kedvesnek mutatja magát

ha kérdezzük akkor azt mondja hogy nincsen semmi problémája velünk.

De aztán meg kibeszél másoknak és nagyon kétszínű!

Azt mondta az egyik barátnőjének

a páromról hogy " egy 80 kilós segg dugasz és hogy ő olyan mint egy zsák amit meg töltenek. "

Meg hogy" milyen alacsony. "

Szóval az én mamám őt kövérezte le! ( persze nem voltunk ott

csak hallottuk! )

Ráadásul faggatózik is

folyton kérdezget mert

azt várja el hogy mindent tudjon

mindent el mondjak neki.

És ráadásul ő mindig hív hogy

menjek és csodálkozik hogy nem akarok menni hozzá!

2023. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!