Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez valami hosszan tartó, több...

Ez valami hosszan tartó, több évtizedes betegség lehetett? Vagy sima rosszindulat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddigi életemben azt hittem, hogy jóban vagyok a nagymamámmal. Sosem volt az az igaz unoka-nagyszülő kapcsolatunk, de hetente 1x látogattam, akkor örültünk egymásnak, jól elbeszélgettünk, főztünk együtt stb.


Amikor beteg lett, naponta mentem hozzá munka után és sokszor estig ott voltam nála, amikor anyu nem tudott menni valamiért, akkor egész nap volt hogy ott voltam.


A múlt héten elhunyt, és átmentem hozzá összeszedni a cuccait, kicsit rendet rakni, rendszerezni a papírjait, amik az ügyintézéshez kellenek majd.


A szekrényben a ruhák között találtam egy könyvet, amire az én nevem volt írva.

Dátumok voltak benne, egészen a gyerekkoromig visszavezetve, hogy én mikor nem mentem el hozzá, mikor ráztam le telefonon, mikor mondtam vagy csináltam olyat, ami neki nem tetszett.


Oldalak voltak teleírva rólam, amik másról sem szóltak, csak az én ócsárolásomról. Papámról (ő nagyon rég elhunyt) és anyuról, meg a mama testvéreiről semmi. Pedig utóbbiak sosem látogatták, sosem hívták.


Kerestem magamban a hibát egy darabig, aztán nem találtam olyan megbocsáthatatlan bűnt, ami miatt ezt érdemeltem volna. Leszámítva a vitákat (amik minden családban vannak) jó volt a viszonyunk. Legalábbis azt hittem.


Rá lehetne fogni az öregkorra, de sajnos nem, mert pl.25 évvel ezelőtt csak 50 körül volt, akkor még nem annyira jellemző az, hogy megkattan valaki.


Semmi nem tűnt fel, mindig mosolygott, sosem volt semmi baja (látszólag).


Közel a 4. X felé egy világ omlott össze bennem, eszerint a könyv szerint sosem bírt igazán. Nem értem milyen beteg lelkivilágú ember lehetett, hogy ilyeneket írkált fel magának (még egy naptárat is találtam, annak "csak" 2 éve kezdett neki, abban azt írta, hogy a szomszédok mit szóltak be).


Mindenesetre teljesen le vagyok döbbenve, hogy az én értelmes, világ életében kedves és mosolygós nagymamám megvezetett majd' 40 éven keresztül.


Járt már valaki hasonló cipőben? Ismertetek félre ennyire 1 embert?



2019. jún. 6. 13:49
 1/6 anonim válasza:
93%

Igen.


Ezt azért csinálta mert unatkozott.

Szeretett ,de amikor egyedül volt, akkor felejgyezte a régi sérelmeit. Amit te okoztál.


Tehát lényegében téged szeretett csak így könyebb volt elviselnie a hiányodat, ha a nélküled töltött időben "utált".

2019. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért ezt nem mondanám átlagosnak, mert ilyen sztorit még nem hallottam az ismerettségi körömben. :D kisnyugdíjasnak se mondanám, nem 100-assal kezdődött a bevétele és eljárt mindenfelé amíg nem lett beteg fizikailag. Ezért sem értem.


Tulajdonképpen akkor csak visszalyukadtam oda, hogy nem volt velem teljesen őszinte, bár értem mit akarsz mondani egyes. Csak elhinni nem tudom.

2019. jún. 6. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is szeretett téged. Egyszerűen ő így vezette le a konfliktusokat, kiírta magából. Szerintem ez nagyon egészséges. Gondolom, nem számított rá, hogy majd megtalálod, nem akart megbántani.
2019. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nézd meg a Bridget Jones első részét. A dolog nem ennyire fekete vagy fehér. A naplójába sok mindent összeír az ember. Akkor nem szeretett volna, ha lesz@rt volna. Vannak olyan "nagyszülők", akik nem is foglalkoznak az unokájukkal, sőt fel sem köszöntik ünnepekkor. Na az egyértelmű, hogy nem szereti az unokáját!
2019. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg fordítva kell értelmezned a dolgot.

Téged szeretett legjobban, mindenki közül.

Folyamatosan várt téged.Várta hogy mész hozzá, hogy hívod.Amikor ez nem történt meg, csalódott volt és boldogtalan.Egész élete azzal telt, hogy veled foglalkozott.A mindene voltál, de úgy érezte kevés jut neki belőled.Hogy ezt miért írta le, nem tudni.

De nekem a helyedben óriási lelkiismeretfurdallásom lenne.Mert biztos hogy nem tudtál annyit menni hozzá, mit szerette volna, mert élted az életed, dolgoztál, stb.

Engem anyukám vár mindig, de nem tudok annyit menni, mint ahogy ő szeretné.Rosszul érzem emiatt magam, és tudom, majd egyszer nem fogom megbocsátani magamnak,de élem az életem,megyek ahogy tudok hozzá.

Ne távolodj el tőle, próbáld így nézni a dolgot.

2019. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát bennem is egy világ omlott volna össze ettől. Nekem ez nem tűnik sem átlagosnak, sem pedig normálisnak. El tudom képzelni ezt egy mentális betegségnek, ami a korral egyre nagyobb teret nyert. Talán ha felkeresnél egy pszichológust tudna segíteni, hogy ez mi lehetett.
2019. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!