Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez alkoholizmus? Ki lehet...

Ez alkoholizmus? Ki lehet jelenteni, hogy ennyi idő alatt alkoholista lett?

Figyelt kérdés

Négy hónapja elhunyt a papám, idős volt már nagyon meg beteges is. Mamám ápolta, gondozta még bírta, aztán nagy bátyáméknak kellett. Mamám már akkoriban is járt a kocsmába, papa szidta is amiért bor szagúan ment a közelébe. Ugye papa meghalt és azóta mamám szinte folyton a kocsmában ül, és iszik. Nagyon kellemeten, mert sok barátom látja amikor a kocsma teraszán iszik. Egyszer vettem a bátorságot és elmondtam neki, hogy nagyon szégyenlem amit csinál, és még neki állt feljebb, már emelte a kezét, hogy el ver. Anyám tesója utálja, azt mondta " ha meghal az öregasszony nekem nem kell szólni, mert nem izgat" szó szerint ez hangzott el a szájából, mama meg azt mondta mikor valaki el pletykálta neki, hogy inkább a fia halt volna meg papa helyett. Nagyon szégyenlem ezt az alkoholizálást, be esik az árokba, meg össze pisili magát és mindenki lenézi. Anya nem szól neki semmit, mert mama meg pofozza, mindig el volt anya ott nyomva. Mama mindenkivel ordítozik, trágár szílusban beszél gyerekekkel, rugdossa az utcán a kis macskákat.... Az orvosnak is elő adta magát, az meg azt mondta,hogy bánat beteg a mama. Otthon ha be iszik szét veri a házat, dűt-borít... Nem bírunk vele, anyát sűrűn el veri. Anyukám gyerekkora óta hallás sérült, ezért a beszéd is nagyon nehézkes neki. Mindig le bolondozza Őt mama. Ha merem mondani, hogy ne bántsa anyát már szalad rám a piszka vassal, hogy Ő most beszakítja a k@rva fejem...

Senki nem tesz semmit.



2023. aug. 28. 21:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Neked a Rozika néni a mamád? Totál úgy hangzik. És igen ez alkoholizmus.
2023. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki vagy, de nem Rozikának hívják mamámat...
2023. aug. 28. 21:55
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

De Rozikának él a férje.


Menj el onnan, amint teheted.

2023. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Elmennék én,de csóri anyámat üti-veri...


Ki az a Rozi?!? Tényleg nem értem.

2023. aug. 28. 22:24
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Hány éves vagy?

Ha én lennék a helyedben, én valahogy összekuporgatnék annyi pénzt, hogy ki tudjak bérelni valami lyukat, és padlógázzal lépnék le onnan, mert ezzel a viselkedéssel a mama a létező összes szeretetet kigyalulná belőlem, amit valaha iránta éreztem. Aki anyámra kezet mer emelni, az ne várja meg a velem való találkozást, és nem érdekel, hogy hány éves, vagy hogy mennyire van bebaszva. De anyukád fel is jelentheti a mamát testisértésért.

Értem én, hogy elhunyt a férje, és fogadd őszinte részvétem, de ez nem ok arra, hogy a nagyid elüldözze azokat az embereket maga mellől, akik ott vannak.

Egyébként igen, ez alkoholizmus.

2023. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"Értem én, hogy elhunyt a férje, és fogadd őszinte részvétem"


Hagyd a francba az is ugyan olyan volt mint mamám, sőt....

Ki nem álltuk, a mai napig azért járunk napszámba, hogy ki fizessük amit hitelre ivott..

Mamára is azért haragudott ha érezte a bőr szagot rajta, mert irigyelte, hogy ő bátyámnál nem ihat...


Lesz egy kis pénzem azt elviszem innen anyámat, ami anyának jön fogyatékossági is mama veszi fel... Még pár hónap azt lelépünk innen, csak anyukám nagyon szerény és vissza húzódó nő, nehéz lesz rá venni, hogy jöjjön


16/l

2023. aug. 28. 22:40
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Pedig muszáj lesz, mert az nem állapot, hogy egy öregasszony konkrétan terrorizál titeket.

Hogyan kapjátok a támogatást? Mármint nekem is jár rokkantnyugdij, de azt a saját számlámra kapom, amihez senkinek semmilyen hozzáférése nincs rajtam kivül. Az anyukádnak járó pénzt egy bankszámlán kell tárolni, amihez csak ő fér hozzá, a mama meg igya el a nyugdiját, és bassza meg magát. Erre nem tudok mást mondani.

2023. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ne úgy képzeljétek el mint egy normális családban, anyukám nagyon befolyásolható, kapja a családi pótlékot felnőttként meg valami fogyatékosságit mellé. Ezt a postás hozza, de mama íratott vele egy meghatalmazást, hogy Ő fel vehesse. Mi egész nyáron a napszámban vagyunk. Szegény anya semmit nem hal szó szerint teljesen süket, ezért a beszéde is mások számára teljesen érthetetlen, nekem is sokszor van, hogy időbe telik mire rá jövök mit szeretne, mama ezzel él vissza. Minden ok nélkül elveri, ha otthon vagyok ha nem. Selejtnek meg mindennek lehordja ha nem tud azonnal inni.
2023. aug. 28. 22:57
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Az eléggé.
2023. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Én azt javaslom, hogy anyukáddal fáradjatok be egy bankba számlanyitás céljából, majd a helyi nyugdijhivatalba, hogy ne postással, hanem a továbbiakban számlára kapja a nyugdijat, aminek a kártyája anyukádnál, vagy nálad lesz. És úgy már nem tud hozzáférni a pénzhez, ami anyukádnak érkezik, és úgy már tudtok gazdálkodni vele.

Nincs valamilyen rokon, aki esetleg segiteni tud? (Bocsi, csak már este van, és fekszem, a billentyűzeten nem jó a hosszú i betű).

2023. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!