Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érti meg a mama,...

Miért nem érti meg a mama, hogy veszélyes a háza?

Figyelt kérdés

1950es években épült téglából a mama háza. Mióta papa 10 éve meghalt, azóta az egyik szobát nem használta. A külső falon már 2 centis repedés van, sőt egy hosszmérő is belefér a repedésben ott azt mutatja 15 centi mélyen van a repedés, a ház fala kb 50 centi vastag.

De a mamát ez nem érdekli, nem akar kiköltözni, statikust se akar hívni, félek egyszer rádől a ház. Hogyan értessem meg ezt vele?

Mivel nincs vízelvezető így az esőtől is süllyedhet a házfala.

De ő csak azt mondja már évek óta repedések vannak, állni fog még a ház. Rettegek mindennap


2023. szept. 6. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt egyszer sem felújítva a ház kívülről sem?
2023. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sose volt felújítva :/ Nem nagyon foglalkoztak a házzal. Csak be lett vakolva repedés és ennyi. Idővel újra megjelent
2023. szept. 6. 13:57
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Igaza van a mamának, de a te aggodalmadat is megértem. Egy csatorna sokat segítene, hogy ne romoljon a helyzet.
2023. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet, hogy anyagi problémák miatt nem akarja megnézetni senkivel? Próbáld meg hogy felajánlod a javítás költségét (persze csak ha van rá lehetőséged), hátha így jobban vevő lesz rá.
2023. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hova költözzön ki? Fizeted neki az albérletet?

Statulikust hívni, felújítani? Gondolom ezeket is te fizeted.

Biztos nincsennek felesleges százezrei a mamának. Úgy van vele, hogy addig kibírja még a ház, ameddig ő él.

2023. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
legalább hamarosan örökölhetsz..
2023. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogod tudni neki elmagyarázni.
2023. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
94%
Bőven túléli az a ház a mamát.
2023. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Akár egy aládúcolás is elég lehet, az nem olyan drága. Így nem kell költözni, nem kerül sokba, de nem is dől rá.
2023. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem fog vele semmit sem csinálni, inkább beteszi azt a lóvét a cihába. Öreganyám is ilyen dettó. Semmi felújítás, de bezzeg mikor szigeteltettem, csempéztem, festettem, légkondit szeretetem, akkor megakart veszni hogy bezzeg neki nem kéne meg mennyi pénz ez.
2023. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!