Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőkkel élek, és nem...

Nagyszülőkkel élek, és nem akarnak elengedni egyetemre. Azt szeretnék, ha itthon maradnák, és segítenék nekik a mindennapokban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2023. szept. 19. 09:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Össze pakolod a motyód, aztán otthagyod őket és elkezded élni a saját életedet.
2023. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Felvettek egyetemre es nem engednek, vagy csak siman nincs penzuk finanszirozni a kovetkezo 4-5-6 evedet?
2023. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit bővebben?
2023. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy elég érett az önálló élethez, ha a neten kell ilyeneket kérdezz.
2023. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
A nagyszüleid valószínűleg még a "régi idők rendszerében" hisznek, ülj le velük és próbálj észérvekkel hatni rájuk.
2023. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Metionin ***** válasza:
90%
Menj egyetemre. Érettségi után jogilag felnőtt vagy, nem kell az engedélyük. Ha attól félnek, hogy anyagilag megterheli őket, akkor biztosítsd őket, hogy megoldod magadnak.
2023. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Menj dolgozni hpgy legyen pénzed és élj külön életet.
2023. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Ez elég nagy önzőség tőlük, feltétlezem hogy minden másban is korlátoznak.

Az én anyám is tiltani akart mindentől de azért a tovabbtanulast soha nem tiltotta volna meg, csak utána akarta h hétvégente hazajárjak mindig

2023. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy neked jogod van egyetemre járni, nekik már nem kötelességük finanszírozni.
2023. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

“MaradNÁK” használatával őszintén remélem, hogy egyetlen felsőoktatási intézménybe sem vettek még fel… tudom, tudom, ne nyelvtan-náciskodjak, meg “jáááájj rossz a telefonom”, de ne már tényleg.

Az egyetem hagyományosan inkább a képzettebb réteget lenne hivatott kitermelni és legalább bemeneti MINIMUM elvárás lenne a nem gettós, általános iskola alsó tagozatban elsajátítható helyes ragozás.


…de hogy ezen túl is mondjak valamit: ha a szüleid esetleg nem élnek, akkor valószínűleg árvaellátásban részesülsz, ha nem nevelnek, akkor talán gyerektartást csak megítéltek a nagyszüleidnek. 18 éves korod után a családi pótlékot is saját jogon kérheted magadnak továbbtanulás esetén. Nem nagy pénzek ezek, tudom, de a semminél több. Szociális alapon igyekezz kollégiumi ellátást szerezni és tanulj nagyon jól egy jobb ösztöndíjért is, amik átsegítenek a tanulás évein. Nehezen, összeszorított foggal és lemondásokkal (cigi, buli, pia stb.), de nem lehetetlen elvégezni, de ehhez nagyon jó bemeneti eredmények, nagyon erős motiváció is kell évekig.


…bocsásd meg nekem, de a “maradNÁK” nem erre enged következtetni.

Gondold át jól, ha nem megy olyan fényesen a tanulás és nem vagy különösebben kitartó, talán egy piacképes szakma lehet a te utad elsőre- később, esetleg levelezőn, egy kis önálló élet és munkatapasztalat után talán megpróbálhatod még.

2023. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!