Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy lehet idős nagyszülővel...

Hogy lehet idős nagyszülővel megértetni, hogy ne süssön az egész családnak?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamája kitalálta, hogy ő mindenkinek meg akarja sütni karácsonyra a bejglit már jövőhéten és addig mindenki fagyassza le. Na most nagyon pazarlás ellenes vagyok és sajnos rettenetesen rosszul süt a nagyanyja. Nekem ne hozza ide a süteményét mert senki nem eszi meg. Múltkor gyomorrontást kaptunk egy másik süteménytől is.

De a férjem nem akarja megbántani amit természetesen megértek. De hiába mondta neki, hogy nem kell mert én is sütök csak erőszakoskodik.


nov. 17. 15:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd rá.
nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretném rá hagyni, mert nem akarok ki dobni 3-4 rúd bejglit a kukába. Ne csinálja meg, ő se költsön erre.
nov. 17. 15:26
 3/64 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy, nem hinném, hogy képes lenne tudomásul venni, hogy szarul süt. Nem kell enni belőle, ha oda viszi, hanem van kuka a világon. Vagy esetleg add oda hajléktalanoknak.
nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
90%
De ha örömet okoz neki akk rákell hagyni. Nem értem az ilyet...nincs nagy gond akkor csinálni kell.
nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
81%

Ő ettől érzi fontosnak magát. Fogadjátok el, adjátok hajléktalanoknak. Nagymama sütije, mégha nem is olyan finom, biztos jobb, mint amit a kukából kitúrnak. Nekik biztos nem olyan kényes a gyomruk, mint nektek. Mondjátok, hogy jó volt, elfogyott. Legalább jótékonykodtok.

Ha ezt nem akarod, fel kell vállalod a konfliktust és a sértődést, máshogy nem megy.

nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg vérig sértődne tőle, ha egyenesen megmondod, hogy rosszul süt. Esetleg mondhatja a férjed, hogy nem szeretitek a diót/mákot, hátha akkor kevesebbet süt. Vagy kitaláljátok, hogyan hasznosítsátok újra. Ebben anyósom a nagy ász, de valami diós/mákos gubát én is el tudnék képzelni belőle. Vagy sodóval nyakon öntve, mint az aranygaluskát.
nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg próbáljátok vele megbeszélni, hogy kevesebbet vigyen nektek.


Nem tudom mennyire ehetetlen, de hajléktalanoknak kihelyezett ételgyűjtő dobozba nem lehetne elvinni?

nov. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem fogadjátok el nagyitól, hogy örüljön, adományozzátok el, hogy a szegények örüljenek, és így ti is örülhettek :)

Minden nagyobb városban van hajléktalanszálló, szeretetszolgálatok, sőt, ún. "Népkonyha" is, ha egy tálcára felkarikázva odateszed valahova, garantáltan elfogy.

De ha minden családtagnak süt, akkor lehet van, akiknek különösen ízlik a nagyi sütije, és nekik is odaadhatod a ti részeteket, csak nem árulják el a mamának. :)

nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

Egyszerűen ehetetlen. Rossz a tészta, meg lehet fulladni tőle, rossz a töltelék. Tudja, hogy szeretjük mert minden évben sütök én is.

A hajléktalanoknak kihelyezett ételgyüjtő jó ötlet lehet. Csak nehogy valami romlott legyen és amiatt valaki rosszul legyen.

nov. 17. 15:39
 10/64 anonim ***** válasza:
85%

Ha pazarolni akar, hagy csinálja. Ő problémája, nem a tiéd. De szépen egyenesen a szemébe nézve közben megmondhatod neki, hogy kidobod mert szar, ha mégis süt nektek. Ezzel vállalod a haragját is. Itt a gyakorin senki sem fogja helyetted megoldani a helyzetet.

Tehát, vagy vállalod az igazat, vagy továbbra is nyelsz. Más választásod nincs!

nov. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!