Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos a sértődés, mert nem...

Jogos a sértődés, mert nem veszünk részt családi éttermes szülinapon gyerekkel/babával?

Figyelt kérdés

A nagyszülőmnek lesz születésnap tartva étteremben. Nekünk van egy éppen 3-at töltő és egy féléves gyermekünk, akikkel voltunk már étteremben, és őszintén, nem lehet velük elmenni, nem nekik való, én ezt elismerem.


A nagyobbik brutál eleven, nem ül meg tartósan az asztalnál, max. amíg eszik, utána szaladgálni akar és benne van a dackorszakban, nem érti meg a nemet, hiába törekszünk a következetességre. Ő egyszerűen ilyen, telefonon mesével sem lehet lekötni, nem érdekli, felfedezni akar és menni.


A kicsi meg igazi ölbebaba, anyás, nem lehet megenni mellette egy tál ételt, mert ordít értem. Másnál nincs el, pár perc után sír, pláne, ha álmos és zaj van, nem tud aludni.


Szóval értitek, nem egy külön teremben lesz az ebéd megtartva, én pedig nem szeretnék ott műsorozni a gyerekekkel, másokat is zavarni a sírásukkal, fegyelmezésükkel. Jeleztem, hogy mi éttermi szülinapra sajnos nem tudunk menni, erre nagyszülőm megsértődött, meg a család is zaklat, hogy ne legyek már bunkó, hát mindenki ott lesz.


Nyilván nem fogunk menni. Ti is megsértődnétek ezen?



dec. 1. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
22%
Azért a 3 evéssel már el kéne tudni menni egy egyszerű éttermi programra, feltéve ha hozzá van szoktatva. A félévesnek meg lehet úgy idozoteni az alvást hogy az időpontra essen. Én biztos nem hagynám ki főleg nem a gyerekeket használva kifogaskent. Nincs lehetetlen csak tehetetlen..
dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen jól látod a helyzetet. A gyerekeidnek nem lesz jó, mert az egyik menni akar majd, a másik bujcizni, te egy falatot se tudsz majd enni, az étterem tőletek lesz hangos, majdnem biztos vagyok benne, hogy a nagyszüleidnek se lesz így jó, úgyhogy jól döntesz, ha nem mentek.


Ha a család piszkál, mondd el nekik ezt így, ahogy leírtad ide. Nem bunkóság, lehetnének kicsit megértőbbek.

dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
21%
Ha kérek szuletesnap, én mennék. Ahogy az első írja, meg lehetne oldani. Ha nem megy, akkor bébiszitter mindkettőnek
dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
83%

Az ünnepelt helyében nem sértődnék meg, ettől függetlenül voltunk mi is ekkora gyerekekkel étteremben, mi meg tudtuk oldani.

Mondjuk nekünk annyival könnyebb volt, hogy nyár volt, úgyhogy amikor befejezték a gyerekek az evést, akkor az étterem udvarán tudtak szaladgálni, ott senkit sem zavartak.

dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 A kérdező kommentje:

1-es, nincs "szoktatva", mert nem igazán járunk étterembe, és még csak most lesz 3. Dackorszakos, ha azt mondom, nem, sír, hisztizik. Kicsit hiperaktív, még ilyen típus. Tudom, hogy van olyan gyerek, akivel el lehet menni, az unokatestvére pl. pont ilyen, de ő mindig olyan gyerek volt, hogy ha letették, ott maradt órákig, neki odaadják a tabletet és le van tudva. De az enyém nem ilyen egyszerűen, unatkozik a székben, minden érdekli ilyenkor, amit lát, mindent meg akar nézni.


A kicsinek meg fél évesen nyilván nincs fix alvási ideje, csak körülbelüli, ezt nem tudom nála időzíteni (láttál te már féléves gyereket?)


Te szívesen ennél úgy az étteremben, hogy a másik asztalnál a gyerekek szaladgálnak, sírnak, hisztiznek, a felnőttek meg folyton rájuk szólnak és ezt kell hallgatni?

dec. 1. 12:58
 6/81 anonim ***** válasza:
95%

1) nekem is van egy 3.5 éves fiam, nagyjából 2.5 éves koráig heti szinten jártunk el étterembe, szépen elült, evett, elvolt.. aztán onnantól csak ki akart szállni a székből, menni... Szóval azért ez nem egészen így működik. Azért meg nem fogom rászoktatni a telefonra, mert egy évben egyszer valaki nem bírja ki sértődés nélkül...


Kérdező, te ismered a gyerekeidet, Te tudod mit tudsz velük bevállalni... Voltunk mi is ilyen családi rendezvényen, a vége az volt, hogy a huu de jó nagyszülők, akik állítólag annyira de nagyon imádják a gyereket, le se szarták, mert az első 5 percben, amíg mindenkinek megmutatták, hogy jaj de szeretik, addig fogták, utána oldja meg az anyja... nyilván így kb 3 falatot ettem rohanva... Azóta van egy 4 hónapos fiunk is, hát így én sem mennék el, pedig ő elég nyugis baba, de nem kell, hogy ott a hangban nekiálljon nyűgösködni, meg sírni, aztán másból ne álljon az ebéd, mint hogy sétálgatok vele, míg mindenki jól érzi magát... Főleg, hogy úgy beszélgetni sem tudsz, az ünnepeltre figyelni sem...

dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
83%

Ez vicces, máskor meg mindenki itt veri a nyálát, hogy gyerekkel 16 éves kora előtt rá sem szabad nézni egy étteremre, mert jaj szegény többi vendég békéje.

Én tökre megértelek. Nekünk nyugis gyerekeink voltak, annó a 3 hónapossal voltunk pont éttermes szülinapi buliban, de ha te úgy látod, hogy a te gyerekeiddel ez csak nyűg lenne mindenkinek, akkor maradjatok odahaza. Ugorjatok be a buli előtt vagy utána felköszönteni odahaza az ünnepeltet.

Nagyon sajnálnám a helyében, hogy nem jöttök, de megérteném.

dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
15%

Ha én lennék a nagyszülő helyében, elfogadnám a döntésedet és nem sértődnék meg!

Viszont, mint szülő elgondolkodnék azon, hogy a nevelésemmel van-e baj,

vagy a gyerek eleve így született -akkor talán lehetne orvosi vagy egyéb segítséget kérni- hogy 3 évesen nem lehet elmenni vele egy étterembe, mert nem képes 1-1,5 órát rendesen viselkedni.

Ilyen helyzetben több minden meg van engedve egy gyereknek, többen vannak körülötte, akik foglalkoznak vele és még sem képes elmaradni úgy, hogy ne zavarjon senkit, akkor itt gondok vannak vele.

dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
64%

3as neked tuti nincs gyereked. Egy fél éveset ott hagyná egy idegen bébiszitterrel? Gondolom jelenleg otthon van anyuka, nincs máshoz szoktatva a kicsi.

Másrészt én se tudnék nyugodtan ünnepelni, folyton a picik lennének a fejemben. Az enyém 2,5 ő se maradna meg, a pici 8 hónapos, max a mamiék tudnak pár órát vigyázni rájuk, mást nem fogadnak el még, de mivel családi ünnepség ilyen opció sincs.

dec. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk az én szüleimnek lenne annyi sütnivalója (a szó szoros és átvitt értelmében egyaránt), hogy inkább vendégül látnák maguknál a szülőjüket és a többi rokont, így simán ott lehetnénk mi is a két pici gyerekkel.

Nyilván kényelmesebb beülni egy étterembe, ahol kiszolgálnak, de ha a nagymama is fontos, meg az unokák is, akkor lehetne egy kis áldozatot is vállalni.

dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!