Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan mondjam meg a nagyszüle...

Hogyan mondjam meg a nagyszüleimnek,hogy vegyenek mosóport és öblítőt mosáshoz,sértődés nélkül? nem ez az egyetlen probléma.

Figyelt kérdés
Nem olyan öregek,és nem is képtelenek pl takarítani.Mi mosunk rájuk a mi áramunk és vizünk mosószereinket használjuk meg ugye a mosógépet holott náluk is van 2x használt mosógép de ott nem lehet mosni.,ez évek óta így megy,náluk mindent mi csinálunk kb anyám mindenről beszámol nekik mindent meg kell mutogatni mit vettünk,anya elvárja meg ők is hogy pl névnapra vegyek nekik ajandekot karácsonyra stb de én ritkán kapok valamit tesómnak is tartoznak már csomó pénzzel amit ugy is elfelejtenek úgy mint nekem.anya mindent szinte oda ad nekik,pl a minap elvitte a vadi új dezodorom szó nélkül,nem szoktak fürdeni hajat is ritkán mosnak annyi,hogy lábat mos nekik anyám,mindent tartogatnak pl 2009 es dezodor is van náluk. Ha mi veszünk valamit ők ugyanazt megveszik de nem használják pl konyhai gépet,csak tartogatják A felnőtt fiuk velük él és annyi,hogy ellátja az állatokat nem takarít nem mos az ágyat is anyám veti be reggel napi 5x elmegy náluk mert senki sem csinál semmit.Anya csinál szinte mindent náluk és én semmit sem tehetek szóvá mert rosszul esik nekik...szeretem a nagyszüleimet csak néha már elég. Mi lenne a megoldás?
2020. szept. 29. 13:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
itt lakunk egy utcában és évente 2 x ha eljönnek hozzánk,viszont nekünk mindennaposak legyenek .
2020. szept. 29. 13:11
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Sértődés nélkül sehogy. Egyébként ezt anyukádnak kellene tisztázni velük. Minek megy ennyiszer? Miért csinál magából önkéntes rabszolgát?
2020. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Hát a lusta, igénytelen embereknek valóban rosszul szokott esni, ha megmondják nekik, de attól még úgy van. Nem is tudom, hogy mit gondolnak. Anyukád meg miért hagyja ezt? Te jó ég!
2020. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem nagyszüleid a hibásak, hanem anyukád. Pl. mi a csodának ad nekik dezodort, ha még csak fürdeni sem szoktak, a dezodorokat meg csak tartogatják? És miért pont a tiédet adja oda? Vegyen nekik külön, vagy osztogassa a saját holmijait.
2020. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Azt szokta mondani,hogy nemtudja megtenni,hogy ne menjen,meg hogy ő nem lesz gonosz testvér
2020. szept. 29. 13:19
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom,ha anyukád még a te dezodorodat is elviszi nekik, akkor a mosópor vagy az öblítő a legkisebb gondja.

És mivel anyád csinál minden velük kapcsolatos dolgot, nem pedig rád hárítja, így neked ebbe nem sok beleszólásod van.

2020. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szeretném azt elérni,hogy megfürödjenek.Van fürdőszobájuk is csak egyszerüen nem nem és nem. Ott a kád még külön zuhanyzó is van pedig.
2020. szept. 29. 13:40
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Anyád megtehetné, hogy ott mos, ha már minden megvan hozzá. Ha nem öregek, demensek, akkor anyukád veti el a súlykot, vele kellene megbeszélned.
2020. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

7-re:

És azt képzelitek, ha dezodort visztek oda, akkor ettől megfürdenek?

Nem értem az összefüggést.

Amúgy ha már odamegy anyukád, akár meg is fürdethetné őket.


Kérdező!

Anyukád viszonya a szüleivel totál beteges. Te ezt nem tudod megváltoztatni. Amint lehet, húzz el otthonról jó messzire, aztán szórakoztassák egymást ők, ahogy jólesik.

2020. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Te inkàbb azzal foglalkozz hohu minél előbb el tudj menni onnan. Nem írtad mennyi idős vagy...

De ez marhàra nem normális ami itt megy. Ha nem akarsz te is becsicskulni akkor legalább egy 100km és távolsàgot lőj be következő lakhelyednek.

Anyàd hagy mossa nagyanyád làbàt, ők meg hagy büdösködjenek tovàbb. Te meg élj normális életet

2020. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!