Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyanyám megsértődött,...

Nagyanyám megsértődött, jogosan, vagy nekem volt igazam?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek, van egy bátyám és egy öcsém. Sajnos öcsémnek úgy öt éve volt egy agy infarktusa. Azóta eléggé lassú a tanulásban, ezért - bár négyegész fölött volt az átlaga - anyáék úgy döntöttek, hogy egyenlőre menjen szakmunkás iskolába. Nagyanyám meg mindig sértegeti, hogy milyen buta, meg hogy szégyeníti itt a családot. Hiába szólt már rá mindenki. A végén egy megjegyzése ("talán utcaseprő még lehetsz, annyira még nem vagy hülye") kitörtem magamból és azt találtam mondani, hogy aki a nyolc osztályt se tudta elvégezni (hat osztálya van) az fogja be a pofáját. Kijelentette, hogy amíg én itthon vagyok, addig be nem teszi a lábát hozzánk, mert egy ilyen kis taknyos (16) mint én nem fogja sértegetni.

2015. júl. 3. 07:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Nagymamád elég durván sértegeti szegény öcsédet, aki nem tehet a betegségéről, de az ilyen beszólások eléggé alá áshatják az önbecsülését. Mamádnak kellene gondolkodnia, hogy mit hogyan mondjon. Rá lett többször szólva, nem csoda, ha egy idő után már nem a legudvariasabban kapja meg a véleményt. Szerintem majd idővel megbékül. Én igazat adok neked.
2015. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Jogosan sértődött meg, de neked volt igazad szerintem.


Nekem nagymamám alkoholista, rendszeresen hívogatott minket esténként részegen, hogy egy órán keresztül siránkozzon. Mikor államvizsgára készültem kiborultam, hogy majd hívjon vissza ha kijózanodott. Szaros hálátlan kölyöknek hívott. Utána 3 évig nem beszéltünk. Anyukám szerint igazam volt. A legszebb, hogy nem is emlékezett rá mit mondott nekem, csak hogy nem beszélek vele és ez milyen rossz. Aztán felvilágosítottam mikor már az összes rokon rágta a fülem, hogy elég volt a sértődésből. Reakciója: "Jajj, hát ő ezt nem gondolta komolyan. Azt hittem, hogy komolyan mondja? Dehogyis." Lehet velem van a baj, de én nem mondok rokonomnak, szerettemnek olyanokat, főleg ha sértés amit nem gondolok komolyan.


Tehát tény, szemtelen voltál, a fogja be a pofáját erős kifejezés. De jogosan mondtad amit mondtál. Főleg ha már mindenki rászólt, mert nem hülye az öcséd csak lassabb. Nagyanyád még nem találkozott ténylegesen hülye emberrel. Annak nem 4 feletti átlaga van, hanem 1 alatti...

2015. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

igazad volt, úgy értem nem tehet róla a tesód, hogy infarktusa volt, így sem produkált rossz jegyeket.

nagymamád nem tudom miért nem látja ezt be. hogy ő mennyi osztályt végzett, azt kár volt felhozni, lehet pont azért akar motiválni a maga módján, mert tudja, hogy mennyit ér a hatosztályos.

szerintem hívd fel, hogy nem akartad megbántani, de lehetne tekintettel a tesódra és nem ilyeneket mondani,..elég nagy baj neki, hogy ilyen fiatal korában volt agyi infarktusa...bocsánatot nem kell szerintem kérned, de hívd fel, hogy tesódat védted. remélhetőleg megérti és abba hagyja az ő szekálását

amúgy igazából anyukádéknak kéne kiállni, egyrészt a másik gyerek miatt és miattad is.

2015. júl. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem helyesen cselekedtél. Ne is jöjjön többet az ilyen.
2015. júl. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem neked volt igazad!


Az én egyik fiam is kicsit lassú és nem volt egyszerű ezt elfogadtatni a családdal. 4,3 az átlaga, imád tanulni, de nagyon nehezen megy neki.

Senkinek nem hagytam, hogy ilyeneket mondjon rá, mint amit a nagymamád mondott a testvérednek! Nálunk az édesapám volt kemény dió. Volt néhány elég húzós beszólása és bizony volt olyan, hogy felszólítottam a távozásra. Olyan is volt, hogy elég durva dolgokat vágtunk egymás fejéhez, de nem bánom, mert végül felfogta, hogy ha része kíván lenni az életünknek meg kell tanulnia elfogadnia az összes unokáját.


Sajnos vannak emberek, akik az ilyen jellegű furcsaságokat azonnal a szellemi fogyatékossággal azonosítják. Velük nagyon-nagyon nehéz megértetni, hogy mi a helyzet.

2015. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem is értem, hogy lehet ilyen a mamád...pedig az ország keleti felében nem ilyenek az emberek...főleg nem Szabolcs-megyében, ugye ahonnan Te is írsz.


Igazad volt!!!

2015. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Szánalmas. XDXDXD

Kis fhos. Amirőllel nem tehet ember, nem szabad sértegetni. Én helyedbe, azért elmondtam volna, gratulálhat magának, ilyen ember lett, ez számít neki, azt hiszi mert őreg mindenkinél jobb. Szégyen.

Agyi szint nem függ össze tanulmányi eredménnyel, se majdani végeleges állás(s/okk)al.

Én ilyen embert nem engednék be házba, nemh még ő sértődik meg, mert féregként viselkedet... Nevetséges.

2015. júl. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem kedves #6 válaszoló, Békésmegyéből írok :) amúgy meg én viszont "irígykedek" öcsémre, mert neki most 4, 67 lett az átlaga, nekem meg tavaly 4, 73 szóval nem lettem sokkal jobb. De én nagyon szeretem és mindannyian büszkék vagyunk rá, csak nagyanyámnak nem tetszik
2015. júl. 3. 09:04
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egész nyugodtan sértődjön meg és ne is menjen többet! Nem veszítetek semmit azzal, aki így viselkedik! Ne foglalkozz vele. Azért mert ő a felnőtt, nem jár tisztelet, ha ilyeneket tesz.
2015. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen egyetértek veled, azonban talán a szüleidnek kellett volna már korábban elküldeni az öregasszonyt a búspitsába. Elég impotensek lehetnek, ha nem bírnak kiállni a saját gyerekükért. Én anyósoméknak, meg anyámnak is megmondom a véleményem, ha valamelyik gyerekemmel igazságtalanok, vagy valami nem úgy van, ahogy gondolják. Persze, ha igazuk van azt is megmondom.

Végeredményben csak jobban jártok, ha nem rontja nálatok a levegőt.

2015. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!