Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, hogy idén Karácson...

Mit tegyek, hogy idén Karácsonykor ne szekáljanak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, még itthon töltöm a Karácsonyt a családdal. De minden családi eseményen ez van, hogy a felnőttek, főleg a nagyszüleim rám szállnak: ha nem eszek sokat: mi q baja biztos szerelmes, ha sokat eszek: hogy zabálja biztos terhes (pedig nincs is barátom), ha szótlan vagyok hogy ne b£sztassanak az a baj, ha nem gunyolnak hogy: na mi van megártott a bor amiben a hús főtt. Ha isznak alkoholt is, még durvábban gúnyolnak. Szólok az semmit nem ér, csak gúnyos nevetést, még jobban belelendülnek hogy látják betalált.


Apám már nem él velünk nagyon régen, anyám meg ilyenkor csak idegenkedik de nem szól rájuk hogy hagyjanak békén. Nem tudom mit tegyek hogy ne szekáljanak, már minden ilyen eseményt gyomorgörccsel várok, de még gyerek vagyok, nem tudom hova menni. Szobámba bemegyek abból balhé van mert miért bújok el hát legyek már ott. Vagy jönnek utánam.


Mit csináljak?



dec. 23. 18:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Hát sajnos nem tudsz sok mást, mint elvonulni. Esetleg ha van közeli barátod (nem pasidra gondolom, hanem pl barátnőd vagy fiú barátod) aki meghívhat magához karácsonyozni?

Ha nincs senki, akkor én bevállalnám, hogy elvonulok a szobámba és azt mondom, dolgom van, tanulok, fáj a fejem, bármi. Ha ignorálod őket, csak békén hagynak.

dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Az a baj ha bemegyek jönnek utánam és addig szekálnak amíg vissza nem megyek…
dec. 23. 18:37
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem ülsz oda az asztalhoz.
dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

"Az a baj ha bemegyek jönnek utánam és addig szekálnak amíg vissza nem megyek…"

. Ez azért van, mert visszamész. De az már a Te döntésed.

dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
Mert megtehetik. El kell küldeni őket udvariasan a f...ba, azután leszállnak rólad.
dec. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, hogy nehéz, de egy idő után feladják, nem fognak órákig ott ülni és kifelé terelni, ez biztos.

Én a helyedben megpróbálnék pár taktikát: kifakadni például (akár a hangodat is felemelheted, hogy hagyjanak már békén). Süketnek tetetve magad ignorálni őket. Visszaszólni. Jó eséllyel ezek közel legalább egy olyan lesz, amin megsértődnek, és akkor általában inkább otthagyják az embert.

Sajnos sok más dolgot nem tudsz csinálni, szóval jobban jársz, ha kitapogatod, mivel tudod leszerelni őket. Olyan nincs, hogy semmivel. Ha tényleg olyan szemetek veled, mint írod a kérdésben, és azért csalogatnak ki a szobából, hogy ezt folytathassák odakint, akkor az a legjobb stratégia, ha elrontod a játékukat. Erre jók az általam fentebb írt példák.

dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
10%
Legyek a baratod karacsonyra?🤪😀
dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
Mondd azt hogy covidos vagy és tüsszents vagy köhögj nagyokat a közelükben.
dec. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%
mond neki hogy anya jövőre ne hívjuk már meg ezeket a proli parasztokat, mert csak azért tudnak ide jönni hogy kellenetlenkedjenek
dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
25%
Kólával tudsz pozitív covid-tesztet produkálni.
dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!