Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek apám megérti ezt...

Szerintetek apám megérti ezt tényleg őszintén?

Figyelt kérdés
Nagyapámmal ( apám apja)sose volt szoros a kapcsolatom amolyan semmilyen.. mikor gyerekek voltunk állandoan le lettunk oda rángatva minden szárért szülinap névnap élletársa névnapja anyák napja stb.. ez tartott egészen 27 éves Koromig mikor meg elégeltem ezt az erőltetett gyerekes erőszakos már pedig le kell menned hozzájuk mert a nagyapád ( szinte -beszélgetni se -beszélgettünk sose utaltam ott lenni) tavaly elhunyt nagyanyám aki olyan volt mint az anyám Nagyon szerettem nagyapám fel se hívott hogy vagyok stb... rá pár hónapra volt a szülinapom kaptam egy messenger üzenetet az élletársától h boldog szülinapot kívánnak kB ennyi... elegem lett elmondtam apámnak h én többet nem megyek oda le sose szerettem oda lemenni csak rám volt erőltetve fogadja el. felnőtt ember vagyok nem gyerek! Árról nem beszelve hogy mikor bemutattam nekik anno mostmár feleségemet az élletársa Nagyon bunkó volt vele... most januárba vesztünk úgy össze apámmal h nem beszéltünk fel évet. Most megint beszélünk de már utalgat rá h karácsonykor vajon lemegyek e nagyapámékhoz de én ezt lezártam. Nem fogok! Remélem elfogadja mert mióta Nagyon összevesztünk elmondtam neki mindent h már nem gyerek vagyok felnőtt házas ember van őnnáló döntésem normális csak tartok h megint vissza esünk oda ahol.voltunk ha nemet.mondok neki... márpedig én ugyanígy állok mindenhez most is.

2022. dec. 5. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem hinném, hogy meg fogja érteni apad. Ő erőszakoskodni fog, hogy de tessék lemenni nagyapához, te viszont nem akarsz és ha nem mész, akkor újra nem fogtok egymással beszélni...? Hát akkor nem fogtok. Vannak olyan kapcsolatok (igen, akár családi is), amiért nem kár.

Ha apádnak fontosabb az öreg, mint te, a saját fia, akkor egye meg, amit főzött.

A helyedben én sem engednék a dologból.

2022. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ahhoz képest, hogy felnőtt, házas ember vagy, úgy hisztizel mint egy kisgyerek..

Ha elég felnőtt ember vagy, senkinek nem tartozol magyarázattal.

2022. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Kedves kérdező! Mindig azt kell nézni, hogy az illető halála esetén csilingelni fognak-e a dollárok. Egy bunkó, csóró nagypapa kedvéért nem kell sehova menni, kivéve ha ez az aranytojást tojó apukád kívánsága: ez esetben apuka kedvéért a későbbiekben szétosztandó dollárok hozzád kerülése végett le kell róni a tiszteletet a nímand nagypapa előtt is.
2022. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Valószínű hogy apád nem fogja megérteni. De én úgy érzem hogy még magadat is meg kell győznöd arról hogy a sarkadra tudsz állni. Viszont hogyha apád nem tudja elfogadni a döntésed akkor nincs miért tartanotok a kapcsolatotokat és nem tartozol neki magyarázattal
2022. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tuti nem fogja neki megérteni így.
2022. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy megérti-e? Az az ő dolga, nem a tiéd. Te pedig a saját jó közérzetednek megfelelően élsz, nem az apád pici fiacskájaként.
2022. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja megérteni, de lehet, hogy ő is utál oda járni, azért visz magával. De az ő apja, menjen egyedül vagy ne menjen ő sem.

Én kérni szoktam a gyerekeimet, hogy jöjjenek a szüleimhez, de ha nem akarnak, nem jönnek. Apám sajnos már beteg, de hosszú ideje furcsán viselkedett, nem akartak menni. Most már csak én megyek és az öcsém. De ő se kényszeríti a feleségét és a gyerekeit.

2022. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Nálunk is ez a m@nia hogy menyjél a másikhoz, az életről lehoz ez a mentalitás. Miközben tényleg vannak olyan rokonok, akiket szeretsz, azt életükben nem kérdezik meg mi van veled, minden oké-e, csak adják a hülyébbnél hülyébb tanácsokat, amit még ők se gondolnak komolyan. Elképesztő magukat normálisnak tituláló embereknek mennyire nincs társas intelligenciájuk.
2022. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!