Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gyakori, hogy egy mama az...

Gyakori, hogy egy mama az eltérő nevelési elvekben a saját nevelése kritikáját látja?

Figyelt kérdés

Akinél jelen van ez a dolog, mesélne róla?

Nálunk igen.


2023. febr. 7. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Naés, hadd lássa. Tulajdonképpen nem is téved.
2023. febr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem ritka, hogy megy az én is így csináltam, látod felnőttél, és hasonló dolgok.
2023. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És nálatok ez mennyire sérti a mamát? Mert az én anyám néha rettentően. Mostanában esik túlzásba, legalábbis azt hiszem, hogy ennyi kritika már túlzás. Normális, átlagos szülő vagyok. Ha köhög valamelyik gyerek, akkor az én bűnöm. Ha megengedek valamit, akkor ő azt biztosan nem engedte volna meg. De ha nem, akkor jön amit kettes ír, hogy én is felnőttem.

Elég elnyomó típus, én meg mióta elköltöztem tőle, hála az égnek, elég határozott lettem, és gyereknevelési kérdésekben köztünk a párommal szabály, hogy ketten döntünk, ahogy mi jónak látjuk.

Nehezen viselem már, és ez súrlódás.

2023. febr. 7. 22:38
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
De vele éltek, vagy csak "hazajársz pofonért"?
2023. febr. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy élünk vele.
2023. febr. 7. 23:04
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez gyakran előfordul, mert a mamák sokszor visszatekintenek saját gyermekkorukra, és összehasonlítják az akkori nevelési elveket a jelenlegi elvekkel. Ha a saját nevelésük számukra negatív volt, akkor hajlamosak lehetnek az új nevelési elvek ellen kritizálni.
2023. febr. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Sokazor van az, hogy ezek a nők az anyjuktól vagy anyósuktól ezt kapták, és most ők is ezt csinálják. Kb alig várták, hogy végre ők lehessenek a megmondók.
2023. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, hát az sajnálatos. Az ember pont azt várná, hogy ha valaki ismeri a helyzetet, elkerüli. De lehet, naiv vagyok ez ügyben.
2023. febr. 8. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont ezt gondoltam én is, mint te. És az én anyósom is ugyanazt csinálta velünk, mint amit ővele csinált a saját anyósa és gyűlölte érte. A férjem többször kérdőre vonta, hogy de hát nem emlékszik, hogy neki ez milyen volt annak idején? És tudod, mit valaszolt? Azt, hogy az nem ugyanaz, mert az anyósának nem volt igaza semmiben, neki viszont mindenben igaza van. Na, hát ennyire nem latnak rá saját magukra sajnos.
2023. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző generációk döntő többsége lelkileg, érzelmileg és sokszor fizikailag is meg volt nyomorítva a családja által. Sok dolog a háború hozománya. Én azt mondom, akkor ahhoz, hogy túlélj, keménynek, ridegnek, érzéketlennek kellett lenni, különben megőrültél. Én elhiszem, hogy régen nem volt más opció, ez volt a jó. Megszenvedték ők is, de tény, hogy ez kellett a túléléshez. Viszont már más világ van. Ha azt látják, hogy te törődsz a gyerek lelkével és érzéseivel, az leginkább arra emlékezteti őket, amit nem kaptak meg, pedig kellett volna, de akkor nem lehetett, vagy nem így.

Szerintem egy élet kevés lenne a szüleink generációjának a lelki gyógyulásához, de épp ezért én nem is állok ebbe bele. Lefektettem a szabályaimat, hogy nálunk, hogy lesz, nem kell ezzel egyet érteni, de nem lesz máshogy és a pocskondiázást se fogom tűrni és hallgatni. Nálunk ez működik. Nem optimális, de belőlük ez a max, amit ki lehet hozni.

2023. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!