Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyagi jóléten csámcsogó...

Anyagi jóléten csámcsogó nagyszülőket (dédszülőket, idős rokonokat) hogy lehet leszerelni?

Figyelt kérdés
Sosem szűnik meg?
jan. 12. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ezt hogy kell érteni?
jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Látnak egy Tommy Hilfiger inget unokán, IPhonet egy másiknál, megtudja hol jártunk nyaralni, vagy hogy valahol kéthavi fizu a bónusz. Másodállás jó fizetés mellett, minek, jól keresel.
jan. 12. 18:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elengeded a füled mellett
jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ők sokkal nehezebb körülmények között éltek, de nem biztos, hogy emiatt kevésbé voltak boldogok. Sok sikerélményben volt részük, ami ma kevésbé jellemző. Az anyagi jólét viszont nem volt általános, ezért talán igazságtalannak érzik, hogy "milyen jól megy a mai fiataloknak".

Ha nem hivalkodsz előttük a jómódoddal nem hiszem, hogy csámcsognak rajta.

A másodállás miatt, pedig lehet, hogy aggódnak érted, hogy túlhajtod magad -és feldobod a talpad- kevésbé fontos javak megszerzéséért.

Amiket 2-ben említettél, azokra az idősebb korosztálynak nincs igénye, ezért felesleges rongyrázásnak tartják. Megmondhatod nekik, hogy változik a világ, ez az élet rendje.

jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
jó vagányak ezek az idős rokonok, hogy felismerik a márkaneveket, meg belövik, hogy kb. mi mennyibe kerül.
jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem a 85 éves nagyapám ismeri fel a Tommy Hilfigert, hanem a 65 éves nagynéném. De igen, mindenki tudja hogy az IPhone drága…
jan. 12. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ezt csak akkor tudják, ha valaki felvilágosítja őket az árakról, meg a márkákról.
jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok, szerintem nem ismernék fel egy iphone-t, a 68 éves anyum még kevésbé 😀

A keresztszüleim/nagyszüleim "csak" az utazásaimmal piszkáltak, annyira nem zavart, de ők csak nem nyugodtak bele, megszívattak az örökségemmel, így jártam, legyenek vele boldogok 🙃

jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni velük ezt elhet tenni.
jan. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Azt tapasztaltam, hogy aki márkás cuccokat visel, az szereti felhívni a figyelmét a tudatlanoknak -akik maguktól észre sem vennék-, hogy ő mit is visel, ezáltal pedig különb mint a többiek.

Aztán, ha a márkanév sem mond semmit az illetőnek, akkor jön az ár közlése.

Szóval van igénye az elismerésre, irigységre.

Mert ugye, mit ér a jólét, ha senki sem irigyli...:(

jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!