Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Időskori leépülés mennyire...

Időskori leépülés mennyire gyakori a családotokban?

Figyelt kérdés
Az, hogy évekig, évtizedekig kell az idősebb családtagokat gondozni 0-24 órában? Nálunk sajnos mindenkivel így volt, alig vannak életéveink, amikor a saját életünket élhettük, kiváncsi vagyok más családokra.

2017. márc. 2. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyetlen ilyen eset sem volt - pedig az idösek mind 80 év fölötti kort éltek meg (illetve vannak, akik még élnek), de gyakorlatilag a haláluk elött max. egy hétig voltak betegen kórházban, addig teljesen egyedül ellátták magukat, meg a háztartásukat, a családra csak "társaságként" volt néha szükségük, beszélgeni kicsit, stb,
2017. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagypapám szellemileg épül le... és.kb a szemünk láttára... momdhatom.kellemes érzés,és ahogy szellemileg épül.le testileg is kezd... most lesz majd 69 éves de remélem sokáig fog még élni
2017. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Nálunk nagyszülőknél olyan 85 éves kortól indult el ez a folyamat.
2017. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Négy nagyszülőmből kettő él még, 85 pluszosak, nagyjából ellátják magukat, igaz már nem igen járnak ki, szóval bevásárlásban, ügyintézésben segítünk. De amúgy megfőznek, rendben tartják magukat. Nagyapámnak a házimunkában segítünk kicsit többet,mégiscsak férfi(de nem lepné be a kosz nélkülünk sem).

A másik két nagyszülőm is 80 felett halt meg. Őket se kellett ápolni, haláluk előtt voltak kórházban csak(néhány napot).

Szellemileg mindenki rendben van, akik már nem élnek, azok is a halálukig tiszta tudatúak voltak.

Amennyire tudom, a dédszüleimnél is így volt.

Remélem szüleimnél, illetve majd annak idején nálunk is így lesz, az egyik legnagyobb félelmem, hogy évekig szenvedni kell a halál előtt.

2017. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
apai ágon előfordult egy-egy esetben, hogy idős korukra a rokon meghülyült, arról gondoskodni kellett, öreganyám (szintén apai) is kezd fura lenni, de ő tud magáról gondoskodni, csak mintha nem mindig tudná teljesen megkülönböztetni a valóságot a képzelt/hallott/tv-ben látott/stb. dolgoktól
2017. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jöhet még.

Arról nem írt még senki, fizikai gondozásra mennyire szorultak, pl. etetni, pelenkázni kellett-e valakit, s mennyi ideig?

2017. márc. 3. 22:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
az alzheimer-kór népbetegséggé vált, a saját családomban és a környezetemben is sok van, 85 fölöttieknél nagyon gyakori és rettenetesen nehéz az ápolás.
2017. márc. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%

Igazából nem ismertem sok idős rokont. Apainagymamám már meghalt mire születtem de őt kellett pelenkázni is, élete végét márkórházban töltötte. 90-valahány éves volt, amikor meghalt. Másik nagymamám a 70-es éveiben van, egészségileg teljesen oké, nem szokott beteg lenni, ellátja magát. Szellemileg sincs vele baj szerintem, bár ő amúgy is eléggé elzárva él egy kis faluban, nem tud sokat a világról. Viszont nem szenilis.

Akitől félek, az az apám. 67 éves, alkoholista, valószínűleg a 40 éven át tartó intenzív piálás meghozza az eredményét. Már szenilis, többször volt hogy nyitva felejtette az ajtót, egyszer felrobbantotta a cserépkályhát, szóval előreláthatólag le fog épülni.

2017. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 nagyszülőm rákban halt meg, mamám még él,viszont kezd tipikusan megkeseredett öregasszonnyá válni,pedig még fiatal (68 éves). Igaz,hogy egyedül él,de teljesen ránk telepedett. Napi 1-2òrát beszél anyummal telefonon +heti 1x 2x megyünk hozzá,de mindig hisztizik,ha esetleg 2-3havonta eltelik úgy egy hétvége,hogy nem megyünk hozzá,akkor öngyilkossággal fenyegetőzik. Én 22 vagyok, hugom 19 de azt is elvárná,hogy a párunkat vigyük magunkkal minden hétvégén,amikor megyünk hozzá. (Neki egyébként 18 évesen már gyereke volt,nem járt soha a nagyanyjához,de nem tudja elfogadni,ha mi nem megyünk hétvégén,csak anyumék)

Amùgy ellátja magát rendesen, csak sajnos minden moslékot összefőz,aztán csodálkozik,hogy rosszul van.. hát persze,ha ùgy főzi a csirkét,hogy a közepe még fagyos,a széle már megfőtt.. kb minden kaját nyersen hagy,mert "nincs ideje a konyhában állni". Pròbáltuk már,hogy mi viszünk neki kaját,de csak az a jò amit ő főz.

Régen nem ilyen volt,ez már valami kezdetleges leépülés lenne,vagy csak simán hisztis?

2017. márc. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak az anyai nagyszüleim élnek.Papám 87 éves lesz szeptemberben,mamám most lesz 80.Ők még el tudják látni magukat,bár mamámnak van egy elfertőződött láb sérülése,ami miatt máig fásliban van és rajta egyre jobban láthatóak a megroggyanás jelei.2 műcsípője is van,nem is nagyon lát,de nem is nagyon érdekli.Viszont máig tök sötét haja van korához képest.Nagyapám állítása szerint nem látja az újságokban a szalagcímet sem,de ami érdekli,el tudja olvasni.Ő van kettejük közt a legjobb formában,de ha a mama nem volt korházban,jobban ellátta magát,mint amennyire szerencsétlen öregasszony képes már.

Apai nagyszüleim már nem élnek.Papa 33 évesen halt meg rákban,mamám majdnem 60 évesen követte őt,2 évvel a születésem előtt.Már nagyon beteg volt,volt,hogy a mentő vitte egyből.

2017. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!