Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 70 évesen az ember megy le a...

70 évesen az ember megy le a lejtőn?

Figyelt kérdés
Nagymamám márciusi 70 éves szulinapjat szervezzük. Mama egészségesen él, főz, internetet használ stb. Nincs baja. De a szulinapi összejövetelre közölte, hogy nem akar ünnepelni, mert egy 70 éves csak lefelé megy már. Mondom ne viccelj Mama és soroltam a pozitív dolgait és annyit mondott, Te ezt nem érted. Miről beszélt akkor?

jan. 24. 22:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Én 50 leszek a nyáron. Férjem nagy bulit akar. Viszont én pont azt érzem, amit a Mamád. Nem akarok ünnepelni. Én megértem öt.
jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%
Én 18 leszek tavasszal, ugyanígy vagyok én is
jan. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
50? Hol élsz te? Nehogy már temesd magad! Az kifejezetten fiatal és életerős! A 70 az már megy lefelé, de még bőven élhet aktív életet.
jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Gyakorlatilag, tetszik vagy sem, mindenki lefelé megy a lejtőn, ha túl van az élete felén. (Persze általában nem tudjuk, mikor van az a pont, hogy már a kazetta B oldalán vagy - hogy egy másik metaforával éljek.) Mivel már kevesebb van hátra, mint amennyi mögötte van. 70 évesen ez már pláne igaz.

Egy néhai kollégám mondta, a 31 éves is közelebb van a 40-hez, mint a 30-hoz, mert 30 már sosem lesz. 😃

jan. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
58%
Majd 70 évesen te is megérted, ha megéled azt a kort. Kifejezetten sértő dolog, ha egy fiatal magyarázni próbálja, hogy az idős embert hogyan érzi magát.
jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

75 vagyok.

Regényt írhatnék belőle, hogyan "haladok lefelé a lejtőn", de nem teszem.

jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
72%

Nagyanyám már első emlékeim között halni készült, ötvenpár volt akkor. 96 évig élt, túlélte azokat akiknek végigpanaszkodta az életét.

Első, remélem mire jön a szülinapod meggondolod magad. Mi párosat tartottunk a pasimmal (30 éve a férjem), egyidősek vagyunk, direkt 100 éves szülinapra hívtuk a kicsit sem szűk körű vendégsereget, felrobbantottuk a világot. Ki ne hagyd, ennyi már sosem leszel!

jan. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Ez csak felfogás, hozzáállás kérdése. Van egy szomszédunk, 80 éves, nagyon aktív, minden reggel korán megy fel gyalog a hegyre, vigyáz az unokákra, kint játszik, fut velük stb. majd ki csattan, sosem panaszkodik, jól érzi magát, fiatalos. Apósom ugyanígy 80 éves, a fotelben ül egész nap, soha nem megy sehova, mert ő már öreg, mondja, nem tud. Teljesen le van épülve. Férjem nagymamája még 96 évesen kórussal járta az országot, énekelt, sütőversenyekre járt, jött ment állandóan. Van aki 84 évesen még maratont fut, van aki 60 évesen már bottal jár, ki hogy áll az élethez.
jan. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván lefelé megy, hiszen 70 évesen már inkább mögötte van az élet, nem előtte. A halál felé tart, nem az élet felé. Sokan nem akarják emiatt q szuletesnapjukat ünnepelni egy bizonyos kor után. Hogy ez most épp 70, mint a nagymamadnak, vagy 50, mint az első hozzaszolonak, az egyeni
jan. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
38 leszek, és már évek óta úgy vagyok vele, hogy nem szeretném ünnepelni a születésnapomat, mert nem jelent semmit. Nagyon rosszul esik minden évben, hogy ezt nem tudják tiszteletben tartani.
jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!