Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi volt a legbosszantób...

Mi volt a legbosszantób dolog, amit a Nagyszülők valaha tettek?

Figyelt kérdés
Kinek milyen esetek vannak?

#Nagyszülőség
febr. 20. 07:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
A hónapokig tartó gyámhatósági hercehurca a nagyszülői láthatásért úgy, hogy előtte 4,5 évig nem érdekelte őket az unokájuk (ki is jelentették, hogy nem akarják látni). Mondjuk ez már túlmegy a bosszantó kategórián, inkább dühítő.
febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Bosszant, hogy annak idején elhanyagolta anyukámat fizikailag és mentálisan is. Ennek eredménye egy szinte járni nem tudó, önmagáért kiállni képtelen, megfelelési kényszeres, szorongó anya, aki egész életében csak hajtott, ment, mint a bolond, akinek a mottója az, hogy bírni kell, akárhogy fáj, biztosan csak az időjárás okozza, vagy a matrac, menni kell a rokonhoz, a temetőbe, mert úgy illik.

Véletlenül sem magunk vagyunk első helyen, hanem mindenki más. Csak konfliktus ne legyen, meg mit fognak gondolni.

Apám meghalt kiskoromban, alkoholista, depressziós volt. Anyám csak 40 éves volt, de soha senki nem volt azóta az életében. Mert mindenki más is iszik.

Na, ez bosszantó.

febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Havi kb. egyszer mondta nekem, hogy "Te olyan hibás [hülye] vagy.", noha majdnem osztályelső voltam.
febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

3!


Az 50 feletti korosztalyra ez a jellemző

febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Korán meghaltak :(


A lányom 27 éves, és nagyon jó a kapcsolata anyukámmal is, anyósommal is (sajnos mindkét nagypapa meghalt, de az egyiket élvezhette 25 évig). Én az apai nagyapámat nem ismertem, meghalt a születésem után pár hónappal, a másik három pedig fél év alatt, mikor 14 voltam... Nem egy helyen laktunk, néhány hetente találkoztunk, nem volt lehetőség olyan kapcsolattartásra, mint most, és alig ismertem őket ezért.

febr. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim nagyon jó emberek voltak, de a gyerekemé apai részről... Arra se képesek, hogy ne a babakocsiba fújják a cigifüstöt. Ha meg nem visszük emiatt, azzal fenyegetőznek, hogy rendőrt hívnak ránk. Igazi fehér cigányok, nem tudom, a párom hogy lett normális.
febr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Én voltam én az egyetlen unokája, aki hetente látogatta (a két uncsim szinte sosem, max. évi egyszer, akkor is inkább a saját ünnepeik után járó "jussukat" mentek begyűjteni), ráadáaul tényleg jó viszonyban is voltunk, nem csak kötelező köröket futottunk. Apukám halála után mégis nagybátyámra (apukám testvére) hagyta mindenét, akiről tudni kell, hogy valóban szegényebb volt nálam, két okból:

-alhoholista volt, akkor már épp nem ivott, de mikor még a nagyimmal élt, az ő pénzét is elitta

-kétszer vált el úgy, hogy egy sporttáskával jött el, és épp a harmadik asszonyt fogyasztja, aki valószínűleg a leganyagiasabb a három közül

Szóval lelke rajta, nem szorultam rá arra a pénzre, csak meglepődtem, mert míg apukám élt, biztos nem tett volna ilyet az egyik fia javára, ráadásul biztos, hogy annak a pénznek nem sokáig fogja élvezni az előnyeit, mert az élettársa gyorsan megoldja 🙃

(Hozzáteszem, hogy ha életében elmondja, hogy ezt tervezi, nem esett volna rosszul, csak ebben a formában volt furcsa, hogy apukám halála után kb. egy hónappal már meg is született a végrendelet, mint utólag kiderült.)

febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám kimondottan utált, mert túlsúlyos voltam (azóta már nem, de ez lényegtelen a történet szempontjából). Unokatesóimmal nyaranta, amikor ott voltunk, érzékeltette, hogy egy szar vagyok. Amikor véletlen kettesben maradtam vele, akkor pedig ki is mondott dolgokat, hogy biztos beszartam, azért vagyok ilyen büdös (10 éves voltam, nyilván nem szartam be) és társai. Egyébként diplomás, értelmes ember volt. Aztán gimiben kikupálódtam, egyetemet végeztem és az imádott unokáit lehagytam eredményekben (tudom, hogy nem verseny, de ő annak tekintette). Aztán elkezdett jópofizni, ami engem már nem hatott meg a traumák után. Pár éve meg is halt, nem gondolok rá sokat.
febr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Az én nagyszüleim:

Felajánlották anyáéknak, hogy a szülői házra építsenek egy tetőteret. Különálló lakás, éljünk ott. Le lett papírozva ügyvéddel, mindennel.

Felépült a ház, anyáék beleöltek milliókat, majd mamáék kijelentették, meggondolták magukat. Bíróságra mentek, évekig pereskedtek, hogy az övék legyen a tetőtér, kb ingyen.

10 éves koromban kezdődött a vita, onnan minket unokákat le se szart. 10 évig laktunk még ott felettük, úgy hogy köszönőviszony sem volt.


Anyós:


Le se szarta férjemet, az unokát meg még annyira sem.

1x el akart jönni, hogy megnézi a fiunkat (volt már 2 éves, addig nem látta), de mi pont akkor utaztunk el.

Rá 2 hétre jött a levél, hogy gyámhatóságra ment mert eltiltottuk tőle a gyereket

febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Másik oldali szülő ócsárlása.
febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!